Ah dünya menfaati vicdanı nereye sakladın?

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm kardeşlerim geçen haftadan beri iş yerimde koşuşturmaca bitmiyor, üstüne birde cumartesi günü grip oldum.Pazartesi günü işyerinin curcunasını cuma günden kafama vidayla çaktıkları için pazartesi bedenimi sürükleye sürükleye iş yerine getirdim.Kapıdan girince adam bir günaydın yerine saat 11,12 bilmem kaçta gelecekleri hatırlatıyor insafsızlığa bakındfrt.. önce selamlaşılır hal hatır edilir,neyse'' size de günaydın geldiğime şükür edin'' diye çıkışıp konuyu kapattım.(eğer susar cevap vermezsem her daim her haksızlıklarında kendi dedikleri olsun diye kendilerini haklı sayıyorlar )cddvb..Tabi ben yinede sonra kendi kendimi yedim söylemeseydim diye...
Bu gün oldu tüm işleri dün Hümeyra bitirdi ya! İş yerinin işleri bitti bu sabah aaa gribi bize geçirme diye sızlanmaya başladı aynı şahıs el insafsız dün ben ayakta duramazken işçi hakkı yoktu, bu gün senin sağlık hakkın nereden çıktı ''Merhamet etmeyene merhamet edilmez''
İş yeri menfaati varsa benimde insanlık ve sağlık hakkım vardı ''bana dokunmayan yılan bin yaşasın'' Yahudi atasözü ile yaşamaya devam ederseniz ''Ektiğinizi biçmeye mahkumsunuz''Dünya menfaatinin vicdanı yoksa benim Allah'ım var elhamdülillah:)
Ahir zamanda insanın kıymeti kalmamış ki vicdan nereden olsun bende tutmuş hassasiyetten bahsediyorum vicdanı olanın olur hassasiyeti ,olmayan inatla aynı dünya menfaatciliğine devam eder. Bilmez ki kendine eder ne ederse ''Keser döner sap döner gün olur hesap döner''

cglaa16

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
cok gecmis olsunn. boyle insanlarin gercekten olduguna inanamiyorum ya.. Aalh yardimciniz olsun..

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm ablacım, bu durumu çalıştığım işyerlerinde en iyi bilenlerdenim.. Ama bana bunlar neyi öğretti biliyor musun? işyerinde duygusal olmamayı..

çünkü ahir zamanda fazla duygusallık insana, kendine zarar veriyor sadece.. sen yaşça benden büyüksün yanlış anlama dediklerimi iş yerinde sadece patrona göre işisin, elemanlara göre de iş arkadaşı... herkes kendi menfaati peşinde sadece mantıklı olanı yapıp işine bakacaksın başka da yolu yok ablacım... tamam vicdanını bir kenara koyma, mantık-vicdan arasındaki köprüden ortak bir sonuca var lakin kendin için kesinlikle DUYGUSAL davranma!
sonuçta psikolojik olarak kendine kötülük edersin.. bırak herkes bildiğini yapsın sen uyar baktın anlamıyor, senin yapacağın tek şey uyarı! gerisini Allah yapar zaten sıkma canını...
bunları yaşadık, yaşıyoruz daha da yaşıyacağız hiç değilse kendine zarar verme ..
Olduğu yere kadar, olmadığı kader
demiyor mu şemsi tebrizi çok severim bu sözü..
Allah'a emanet ol ..selametle..

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Dünya güzeli kardeşlerim benim Allah cc sizden sonsuz razı olsun sevgili çağlacım bunlar şeytanlaşmış insanların yanında melek kalıyorlar ben eğer ısrarla Allah'ın emrini onlara tekrar edersem bir süre sonra başlarına gelen olayla kafalarına dank ediyor olanlar anlattıklarım ve hacı teyzelerinin dediğinin doğruluğunu anlıyorlar biraz geç oluyor o başka kendi kayıpları artık ona ben bir şey yapamayacağım.Velhasıl kelam güzel yürekli kardeşim böyle insanlardan her yerde istemediğin kadar var belli ki rast gelmemişsin Allah cc karşılaştırmasın senin güzel yüreğin onların menfaatleri ile üzülmesin inşallah.
Emoş'um gönlümün mis kokulu Ege çiçeği zaten duygusal davranamıyorum önüme set çekmezsem herkes düşünmeden kafalarına nefsi ne fısıldarsa öyle davranıyorlar ben Allah cc emrini dinlerim kulun ve nefsinin değil farklı olursa vicdanım beni yer onları değil:)
Hocam Tebriz'i çok güzel söylemiş bu söz benim aklımdan çok geçer ''olduğu yere kadar,olmadığı kader''
Ben BİRŞEY ZUHUR EDİYORSA HİKMETİNİ ARARIM.Sizlerde selametle kalın gönlü ve kendileri güzel dostlarım.

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm selam ablacım çok geçmiş olsun. Eeee ne yaparsın ablacım dünya menfaati herkesin menfaati bitene kadar iyisin sonra ne halin varsa gör. Sen hastasın değilsin umurlarında olmayan insan sayısı çok ve sanırım gün geçtikçe de çoğalıyor. Rabbim gönüllerine hidayet versin vicdan nasip eylesin şaşırmaktan esirgesin. Allah yardımcın olsun ablacım...

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
aminnnnnnnnnnnn Tolunay kardeşim.

simge1989

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
hümeyra ablacımm bazı insanları anladıktan sonra ciddiye almamak gerekiyor.boşvermek gerekiyor ama işte senin de çok güzel tertemiz sevgi dolu yumuşacık kalbin var yaa bu yüzden işte kafaya takıyoruz istemesek te .. ah güzel kalpli ablamm ah .. seni gördükleri halde anlamıyorlar . bak biz seni görmüyoruz ama o kadar iyi anlıyoruz ki . senin kalbinin ışığı burda yazdığın her satırda benim gözlerimde ışıl ışıl olup sonra kalbime nakşediyor .. gören göz değil yürek ablam yürek .. güzel ablamm

Üst Alt