Ailevi

• Konuyu başlatan ÇORUMLU
  • Başlangıç tarihi
Ç

ÇORUMLU

Kayıtsız
Misafir
Eşimle ben son zamanlarda anlaşamıyoruz, sudan sebeblerle başta ben olmak üzere herkesi çok kırıyor. 3 tane çocuğumuz var ve ben bunların hatırına sabrediyorum, haftayı doldurmuyor iyi günü. Bana yardımcı olurmusunuz, bize bir dua bu sebebler için ne okumalıyız, sıknıtımızdan kurtulmak için hocaya yönlendiriyorlar ne kadar doğru bilmiyorum yani bende ona uysam şu anda tamamen ayrılma noktasına gelicez, yakındır ama ben çocuklarım için sabrediyorum.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm kardeşim; öncelikle Allah yardımcın olsun evlilikteki imtihan başka imtihanlara benzemiyor, ben de evliyim bazen insan da peygamber sabrı gibi sabır olmasını gerektiriyor..

neyse, ben de son zamanlarda eşimle "sudan sebep"lerden çok tartışıyordum sonra bir köşede kendi kendime oturup düşündüm ve şu kanıya vardım sorunun %70 'i benden kaynaklanıyor? eşime yeterince zaman ayırmadığımı, ona karşı konuşmamı, hareketlerimi sorguladım, onun benden istediklerini yeterince hakkıyla yerine getirebiliyor muyum diye sorguladım kendimi sonuç olarak gördüm ki; eşim haklı... ben önce kadın sonra "eş" olarak görevlerimi hakkıyla yerine getiremiyormuşum meğerse hep bir şeyler eksikmiş...

şimdi kendi kendime o eksiklerimi gidermek için çalışmaya başladım Allah'ta yardım ediyor gönül sızım Abla'mın da hakkını yemem onun da çok faydası oluyor sağolsun... sakın yanlış anlama dediklerimi ben kendimden örnek veriyorum... şunu söyliyim; herkese karşı kırıcı diyorsun demek ki sana özel yapmıyor bu tavrı...

kardeşim, eşinin hem maddi anlamda hem manen eksikleri olabilir güzel sözle tatlı dille ona bunu sorabilirsin.. her insanın girilecek bir damarı vardır onun da vardır, uygun zamanda uygun bir üslupla sorabilirsin.. önemli olan birbirinize karşı sevginizin olması içimizdeki sevgi olmasa bu hayat çekilir mi? ne güzel evlatların da varmış Allah bağışlasın..

sana tavsiyem hoca tavsiye ediyorlar demişsin ya; bence evde olan eşinle yaşadığın iyi veya kötü ne olursa olsun başkalarıyla paylaşma, (Bu benim görüşüm yanlış anlama) ikiniz kendi aranızda çözmeye çalışın... ben sadece bu site güvenli ve buradaki üyelerin samimiyetine inandığım için sadece burada yazıyorum iyi ve kötü yaşadıklarımı emin ol dışarıda annem dahil kimse benim eşimle problemlerimi bilmez...
çünkü insanın dostu varsa düşmanı da çoktur onun için kendi iyiliğin için yap bunu...

sıkıntılı anlarda okunacak en etkili dua;

LA AVLE VELA KUVVETE İLLA BİLLAİL ALİYYİL AZİM

Anlamı; “Güç ve kuvvet, sadece Yüce ve Büyük olan Allah’ın yardımıyla elde edilir.”

Bu teşbihi elinden geldiğince dilinden hiç düşürme o kadar çok ferahlatır kalbini rahatlatır ki kuş kadar hafiflersin..

HASBİNALLAHİ VE NİMEL VEKİL NİMEL MEVLA VE Nİ'MEN NASİR..
Anlamı: Allah Teala, bize yeter, O ne güzel vekildir. Ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır.”

Allah'a bol bol dua et ümitsiz olma eşine karşı çok sakin olmaya çalış.. sağlıcakla, hayr'la kal Allah'a emanet ol...

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm kardeşim;testide ki her ne ise orada rahatsız belli ki dışarıya da zehir olarak akıyor,insanoğlu derdi varsa hırçınlaşır bunu bir şekilde dışına yansıtır eşinizi karşınıza alıp'' ne derdin var ben senin hayat arkadaşınım iyi ve kötü gün için beraberiz elimden gelen ne ise yapmaya hazırım hiç bir şey yapamasam bile derdini anlat ortağın olayım birlikte sevinip birlikte üzülelim beni ve evlatlarımızı kızarak, bağırarak, çağırarak, dışlayarak uzaklaştırma aile demek bütün demek, sende bizim evimizin başısın benimle ilgili ise ne yanlışım var veya seni rahatsız eden nedir?Düzeltmeye gayret edeyim.Çocuklar da ise birlikte el ele verip düzeltmeye çalışalım tek başına sıkılma birlikte yapalım'' diye konuşmaya çalışın,yanında olduğunuzu aile olduğunuzu hayatı sizinle paylaştığını yumuşak ve gönlünü alarak derdini anlamaya yönelirseniz Rabbim'in izni ile size açılacaktır inşallah ve sizde samimiyetle yaklaşıp dert ortağı olmaya yapabileceklerinizi ise ondan esirgemeden yargılamadan, suçlamadan, paylaşarak ona hissettirirseniz buzlarınızın çözüleceğini ümit ediyorum.Anladığım kadarı ile evli çiftin bayan olan tarafısınız ve biz bayanlara Allah cc verdiği bu güzel yumuşak ve narinliğimizi kullanarak sizinde yol alabileceğinizi bu güzel hasletlerinizle evliliğinize katkınız olacağını ümit ediyorum.
Hayırlı haberlerinizi almak duası ile Allah cc emanet olun bunlarda benim testim den sızanlar dı nacizane:)

Üst Alt