Anka Kuşu ve insan

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
simurgh8.png

Kendimi bildim bileli hep yanlızlığı ,sessizliği,halktan uzak olup alemi seyretmeyi sevdim…
hep uzakta ki bir şeyi ama neyi aradığımı bilmeden yaşadım...

Bir gün mahallemizin velisi mi yoksa delisi mi bilemediğim O insan bana dedi ki:
- O çok uzaklarda , hikayeler de ,masallar da aradığın şeyin aslında kendi içinde olduğunu ne zaman idrak edeceksin anka Kuşu.....?

-ben ne arıyordum ki...?
An oluyor bir garip duyguya varıyorum;Ben bu yalan dünyada acaba ne arıyorum..?
dünyadaki her şey bana boş geliyor...

Herkesin kendine giden yolu,kendine özgüdür..
herkes ancak kendince kendi aklı ve idrakı,ilmince ,Sırr-ı Cân'ı kendince-dir....

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
simurgh8.png

Kendimi bildim bileli hep yanlızlığı ,sessizliği,halktan uzak olup alemi seyretmeyi sevdim…
hep uzakta ki bir şeyi ama neyi aradığımı bilmeden yaşadım...

Bir gün mahallemizin velisi mi yoksa delisi mi bilemediğim O insan bana dedi ki:
- O çok uzaklarda , hikayeler de ,masallar da aradığın şeyin aslında kendi içinde olduğunu ne zaman idrak edeceksin anka Kuşu.....?

-ben ne arıyordum ki...?
An oluyor bir garip duyguya varıyorum;Ben bu yalan dünyada acaba ne arıyorum..?
dünyadaki her şey bana boş geliyor...

Herkesin kendine giden yolu,kendine özgüdür..
herkes ancak kendince kendi aklı ve idrakı,ilmince ,Sırr-ı Cân'ı kendince-dir....

Son paragrafı anlayamadım ama öncesi aynı ben.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selâmün Aleyküm.
Anka Kuşu aslında kalbinde ve ruhunda olan Allahın ona lutfetmis olduğu sevgiyi arıyor ama dönüp kendine bakmıyor.
Oysa kalbine dönse bir tefekkür ile huzurla harman olacak.
Kafasının karışıklığı gecicek.

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Gönül Dostum aslında bugün hep düşündüm bana niye bu nicki verdiğini bir türlü bulamadım sen bunu boşa söyleyecek biri değilsin Anka Kuşunada baktım.

Ama Subhanallah bir türlü bulamadım;ama şunu biliyorum gün geçtikçe sanki dahada dibe gidiyorum.

Sen bu forumdaki insanları en iyi tanıyan kişisin.İnsan rüyaya daldıği zaman artık dünya ile bağlantılı bir durumu olmuyor tamamen farklı bir aleme gidiyor kimi zaman rahmani kimi zaman şeytani kimi zaman nefsani kimi zaman ise sadece bilinçaltı ile ilgili rüyalar görüyor; herkeste gelip sana sorduğu için sende insanların bilinçaltında ne olduğunu Cenab-ı Allah'ın kuluna ne ikram ettiğini anlayabiliyorsun.Yalnız Gönül Dostum şundan eminim sen öyle bir tabir yapıyorsun ki hem insanlara eksik noksanlıklarını söylüyorsun veya müjdeliyorsun ama hiç bir şekilde şahısların bu rüyalara bel bağlamasını istemiyorsun haklısında...

Bu nicki bana verdiğine göre benim hakkımdada düşüncelerin olmalı açıkçası çok merak ettiğimi söylemeliyim.Ama bu sefer rica ediyorum cevap şu olmasın.

Örneğin :

Gönül Sızım...

Ben söyledim söyleyeceğimi.

:D :D :D :D

Gönül Dostum sana en içten şekilde selamlarımı yolluyorum...Senin için dua ediyorum.

Allah yardımcın olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Gönül Dostum aslında bugün hep düşündüm bana niye bu nicki verdiğini bir türlü bulamadım sen bunu boşa söyleyecek biri değilsin Anka Kuşunada baktım.

Ama Subhanallah bir türlü bulamadım;ama şunu biliyorum gün geçtikçe sanki dahada dibe gidiyorum.

Sen bu forumdaki insanları en iyi tanıyan kişisin.İnsan rüyaya daldıği zaman artık dünya ile bağlantılı bir durumu olmuyor tamamen farklı bir aleme gidiyor kimi zaman rahmani kimi zaman şeytani kimi zaman nefsani kimi zaman ise sadece bilinçaltı ile ilgili rüyalar görüyor; herkeste gelip sana sorduğu için sende insanların bilinçaltında ne olduğunu Cenab-ı Allah'ın kuluna ne ikram ettiğini anlayabiliyorsun.Yalnız Gönül Dostum şundan eminim sen öyle bir tabir yapıyorsun ki hem insanlara eksik noksanlıklarını söylüyorsun veya müjdeliyorsun ama hiç bir şekilde şahısların bu rüyalara bel bağlamasını istemiyorsun haklısında...

Bu nicki bana verdiğine göre benim hakkımdada düşüncelerin olmalı açıkçası çok merak ettiğimi söylemeliyim.Ama bu sefer rica ediyorum cevap şu olmasın.

Örneğin :

Gönül Sızım...

Ben söyledim söyleyeceğimi.

:D :D :D :D

Gönül Dostum sana en içten şekilde selamlarımı yolluyorum...Senin için dua ediyorum.

Allah yardımcın olsun.

Gönül sızım...
Ey insan, sen ilâhî nâmenin nüshasısın. Şâhın cemâlinin aynası sensin.
Alemde her ne varsa, senden hâriç değildir. Dilediğin herşeyi kendinde ara; çünkü hepsi sensin.”

Buda bende gizli kalsın.........

https://www.islamiforumlar.net/serbest-kursu/37749-bagimli-olmak.html

acilangul1

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Gizli kalsın tabi sırlara vakıf olmak sır olmaktan daha zordur...

Dualarını rica ediyorum ad zikrederek tabi.Bende senin adını bilsem zikredeceğim :).

Üst Alt