Anneme babama olan sevgim azalıyor

Z

Zehra_*

Kayıtsız
Misafir
Selamun Aleykum,
Anneme ve babama olan sevgim gittikce azaliyor. Nedenmi? Kendimi okadar degersiz hissediyorumki, hep onlarin yuzunden. Ailede ayrimcilik var.. Ne kadar da degerliymis ogullari, sanirsin en buyuk olan o. Benden 3-4 yas kucuk ama benim degerim onun yaninda ne ki.. Hos kizlar bunun icin ya, ev islerini yapsinlar( hizmetci gibi) sonrada evlendir gitsin. Benim degerim bumu? Eskiden herseyi yapardim: uslu kiz zehra ama simdi, heleki annemin bana karsi davranislarini gorunce.. Istemiyorum, bu aile icin bisey yapmak istemiyorum. Neden bu ayrimcilik, aman erkekler istediklerini yapsinlar ama kizlara gelince. Ben bundan cok rahatsiz oluyorum, eger bir kiz "keske bende erkek olsaydim" dediyse, bu anne ve babanin sucudur.
Ama en buyuk kabahat annemde, annemin kizlari bir sey demesinler, yapmasinlar.. Bir gun biri gelsin en kucuk sey icin: iyi halt yedin desin ama kimse bir sey demesin.. Annemin kizlari ya, bir sey olmaz. Bide annemin baska kizlara o kadar deger verirki ama kendi kizlarina gelince..
O kadar kirdiki beni, bende olan degeri bile azaliyor.. Neden! Neden bu erkekleri o kadar el ustunde tutuyorlar!
Susuyorum, bir sey demiyorum ama herkesin ve herseyin bir zamani var, herkes verdigi deger kadar deger alacak!
Varsin devam etsin boyle..ama kendimi bu kadar degersiz hissediyorsan hep onlarin yuzunden.. Ben sadece boyle bir durumda ne yapmam gerektigini bilmiyorum..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Size öyle gelmiş olmasin!!!..bunlari yazarken insan fitrattini da göz-önüne alin!!derim ve unutmayin ki:
Bizim hal ve davranışlarımiz Anne, Baba ve sevgili ile olan ilişkimizi de olumlu ya da olumsuz şekillendirir...
büyük Kız çocuğu Anne,Abla konumunda olduğu için büyürken “Kardeşin daha küçük onu biraz idare etmeniz bekleniyor olabilir!!!
Anne kız arasındaki mesafe ergenlik boyunca değişikliklere uğrar. Bazen yakınlaşma, bazen de uzaklaşmalar görülmesi normaldir...

inanin,anne, babaniz öyle davraniyor ise kendilerince bazi sebepleri vardir!!bazen bir evladi onu dinler, moralini bozmaz diğeri ise laf dinlemez hep babasinin dediklerinin tersine yapabilir...
Yada biri cok hircin kendine laf söyletmez ayilir, bayilir baba diğer evladina bağırıp çağırir..
Bazen de büyük olan dövülür, küçük olan sevilir...Bazen de büyük olan dinler , küçük olan inadcidir onun ile sadece naz , ve yalvarmak ile yolla getirebilirler!!

Ya da her yakup'un bir yusuf'u vardır!!beş parmağın beşi bir değildir. her biri farkli, farkli sevilir..ama Rabbim hiç birisinin acısını göstermesin!!
doğada annenin oğluna babanın da kızına daha yakın davrandığı gerçeği vardı, değiştirilemez.

ayrım yapmaktaki kastın ne olduğuna göre doğruluğu değişkenlik gösterebilecek olan önermedir.
çocukların yaşı, ailedeki konumu, aileden uzak/aileyle yaşaması,büyüklük, küçüklük gibi etkenler elbette davranış ve yaklaşımlarda farklılık oluşturacaktır.
fakat ayrım olarak bahsedilen şey sevgiyse eğer, imkansızdır. Ana,Baba için evlatların her biri candır canandır ...

bu durumda ne mi yapacaksiniz..? anneniz ile konuşun!!kendinizi ne kadar kötü hissettiğini ve bundan hoşlanmadığını söyle ve sonra da
Size Zehraya yakışanı ,doğru olanı, gerekeni yaparsaniz vicdaninizda mutlu ve huzurlu olursunuz..
benim de bir KIZIM var!!her şeyime karışan Kaynana diye ona takilirim!!ama benim sağ kolumdur!!cddvb..dfrt..

yanlışı yanlışla düzeltemezsiniz!!sadece başka bir yanlışa KAPI aralarsiniz..
İlişkilerinizi kıran ya da kırılan olduğunuza bakmaksızın düzeltmek için zor da olsa adım attığınızda, kalbinizin hafifleyip rahatladığını, gülerken daha içten, daha sıcak güldüğünüzü, sevinirken daha kolay daha uzun sevindiğinizi ve doğru olanı, yapmanız gerekeni, size yakışanı yaptığınızı göreceksiniz. ...

acilangul1

gürhan

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Bazen düşüncelerimizin sireti davranış biçimlerimizdedir.Anne ve babanıza sabredin. Kuran bakara 286 size gerekli cevabı verecektir.

Ashab

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Bu insan oğluna yerleştirmiş bir duygudur ama bunu yanlış yerde kullandığınız zaman. Bü düşünceler sizi doğru bir sevgiye değil hırçınlaşmış ve onlara karşı bir merhametsizliğe sevkeder “ peki bunu nasıl yapıcaz lokman suresinde o anne onu güçlükle taşıdı sonra annene babana karşı merhametli ol zorba olma eyer onlar seni şirke zorlarsa sakın onlara itaat etme sonra dönüşünüz banadır” bugün şartlarına ve insanlarına baktığımız da anne babaya karşı hiçbir saygı çerçevesi yok vallahi ben bir olaya şahidim’. Sokaktaki gençlerin bir birilerine yapmış olduğu en ağır argo kelime o genç annene kullandı”

Üst Alt