Ansızın azrail gelir HAZIR MISIN ?

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör

Peygamber efendimiz (s.a.v) buyurdular ki;

-“İnsan ölünce onu üç şey takip eder; aile fertleri, yakın dostları, malı ve ameli. Bunlardan ikisi geri döner. Biri onunla gider. Aile fertleri, dostları ve malı kalır, ameli onunla gider.”

Ansızın Azrail gelir HAZIR MISIN ? söyle dostum..hy.. Uzgunnn

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ansızın Azrail gelirse hazır mıyım bilmiyorum..
Götürecek neyin var ki,evlerim, arabalarım, param, yastıkda ki dolarlarım ,mevkim,Kiraz ağaclarım ..sırıtık.:,
hepsi burda başkalarına kalacak..cddvb..
yarım yamalak yaptığım ibadetler, amelimden ,sevgimden, başka yanıma ne götürebilirim ki ..? götürmek istesem de kimse benim ile gelmez ki..dfgtn

duaa..

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Benimle Kur'an'ım,ve Ya Gaffar,Ya Gafir,Ya gafur,Ya Vedüd esmalarının gelmesini çok isterdim,inşallah gelir şefaatçim olurlar...

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Azrail belki 1 dakika sonra belki 20 yıl sonra gelecek 1 dakika sonrasına da 20 yıl sonrasına da hazır değilim. Çünkü ben bilmem affedilmeyen günahlarım var mı yok mu ben affedilememişim gibi devam ederim.

Ben yanımda sadece güzel amellirimle üzerimde kul hakkı olmadan kalmadan helaliyle 3-5 metre kefenimle girebilirsem kabre daha ne isterim ki...

Ben son günlerde bir şey farkettim, hani kıyametten sonra annesinin kızından kaçtığı zaman derler ya. Meğerse bu dünya bile yıllardır birbirini tanıyan insanlar akrabalar dostlar için bile çoktan bu hale gelmiş aslında her geçen gün ne kadar da kıyamete yaklaşıyoruz...

Rabbim hayırlı bir ömür hayırlı evlatlar yetiştirebilmeyi ve hayırlı amellerle üzerimizde kimsenin hakkı kalmadan hayırlı bir ölüm nasip eylesin...

Üst Alt