Baba sevgisinden yoksun büyümek

Kelebk

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Baba sevgisinden mahrum, yoksun büyümek, baba sevgisi görmemiş kızların sevgi anlayışı, babasız büyümek konularını içerir.

Selamünaleyküm. 10 yaşımda babam vefat etti daha önceleride hep hastanede oldugu için onun sevgisini göremedim pek neyse baba sevgisi içimde büyüdükce daha fazla yara acılıyor, daha fazla canımı acıtıyor, daha fazla yoklugu koyuyor. Hep baba sevgisini başka erkeklerde aradım bir erkek nasıl sevilir onu bile bilemedim, herkeste baba şefkati, sevgisi aradıgım için çok üzüldüm, çok agladım, acı cektim.

Sevdigim insan, sevgini belli etmiyorsun, sevmiyosun diye söylerdi hep. Evet bir erkek nasıl sevilir bilmiyordum belki, hala da bilmiyorumdur. Herkese anne sevgisi mi diyeyim, duygusu mu hep öyle iyimser yaklaştım, kimse iyilikten anlamadı, bilmiyorum ben baba sevgisi eksikligine vuruyorum çok kırılganım, çok alınganım, herşeye aglarım tutamam kendimi bazen istemsiz nedensiz aglarım, ben bile anlamam neden oldugunu, sessiz ve sakin biriyim, kendimi üzerim, karşımdakini üzmemek için.

Sevgilimden baba sevgisi şevkati bekliyorum, hep istiyorum ki kötü günümde şefkatini esirgemesin, herzaman destekcim olsun tabi bu devirde böylesi bulunmadıgı için aglıyorum, hep bir hayalkırıklıgı. Ailem karışık biraz, sadece annem ve ablam var akrabalarım bizi aralarına almıyor üveyiz diye. Ben evlilikten umut ediyorum hep içimde var, evlilikten yana yüzüm gülsün diye hep hayalimde eşimin ailesiyle akrabalarıyla istedigim gibi aile olmak var, özlemini çektigim aile işte, ama bu devire bakıyorum yine üzülürüm diye korkuyorum çünkü herşeye kırılıyorum, darılıyorum herşeye. Ben mi abartıyorum bende mi anormallik var. :(

tozduman

Moderatör
Moderatör
Belki senin çevredekiler de bir eksiklik vardır. Sevmeyi sevilmeyen istemek kötü birşey mi ?

O zaman sevgi ve sevilme mekanı Nerede bu alemde.
Şimdi her akşam yatağına uzaniyorsun herkes uyuyor, ve yanlız olduğunu farkına variyorsun.
Ağladığında, kirildiginda, acı çekerkende tek başınasin.
Kimse var mı ? Neden hep tek başına bütün bunları düşünüp kendini üzülüyorsun ?

Babanın değil Allahın şefkatini, Allahın merhametini ve sevgisini arıyorsun içten içe.
Huzur ariyorsun sevgide..
Allahi ariyorsun aslında.
Bu alemde bütün insanlar bir araya toplansa sana huzurlu bir sevgi sunamazlar.
Sevgilin ile helal haram çizgilerine dikkat et kardeşim.
Daha 21 yaşında sin :) kelebek gibisin :)

Sen peygamber efendimizin bizlere emanetisin. Allahın sana merhameti ,lütfu her zaman bir çok kul dan öncedir.
Makamindan sitem etme, babasizlik seni cennete götürecek ilk anahtar.
Allah var yetmez mi ? Herşeye yeter. .

Kelebk

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Bazen baba eksikligi çok canımı acıtıyor :(

LEYLİİ

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rabbim yüreğine göre verir inşallah kelebk..

Bir yolcu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm.. Aynı hislerle doluyum kardeşim.. Belki sen bi tık daha şanslısın benden. Ben üç yaşındaydım onu kaybettiğimde.. Kafamda iki üç kare fazla değil.. Ona dair sadece bu kadar.. Ve ben en çok babamı özlüyorum.. Onun kokusunu onun sıcaklığını onun korumasını.. Ve baktığım herkeste onu arıyorum. Bir kişiyi sevdim demiştimya ama hep acı çektim onu da demiştim dimi. Neyse. İmkansızmdı işte hep uzak durdum içten içe kavruldum. O da belki de..Ama biliyorum neden? Çünkü içimdeki tüm sevgi boşluğunu doldurur, çünkü beni korur babamın prensesiydim onunda olurdum çünkü. Belki nasip olsa bir çocuğumuz olsa çok iyi baba olurdu. Hepimizi saracak kadar uzun kolları vardı çünkü. İşte en büyük sebep buydu.. Yıllardır hasret kaldığım baba sıcaklığıydı.. Ama olmadı, olmuyor.. Burdan söylemek isterim ki lütfen babasız kızları incitmeyin, üzmeyin.. Kırılgandırlar paramparça olurlar bir daha birleştiremezsiniz.. Hep ilgi isterler. Bir bebeğin beklediği ilgi gibi..Abartmıyorum ha doğrudur... En çok sevilmek isterler. Sevdiklerini belli edemezler hemen gurur yapmayın..Adam..Eğer sevdiğin kız hiç baba dememişse bil ki yüreği ağzına kadar sevgi doludur.. Almayı bilirsen dünyanın en şanslı adamsındır.. Yeter ki sevmeyi bil yüreğinle... Dokunmayı değil.. Bilirsin aşk dokunduğunda biter... Ve ben bunları hayatımda ilk kez paylaşıyorum..

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Aleyküm selam kardeşim,
Acılar bizi büyütüyor maalesef, keşke canımız acımadan, yaralanmadan büyüyebilsek olmuyor işte! bu da senin imtihanın...

Seni kimse anlamıyorsa, bir anlayan var!
Kimse duymuyorsa, bir duyan var!
Kimse görmüyorsa, bir gören var!
Derdin çok ama, derdinden büyük ALLAHIN VAR!

Koy alnını secdeye, dök içini Rabbine, anlat içinden geldiği gibi bütün dertlerini, acılarını...
Onun yolundan ayrılma! Allah sevdiği kullarına bu dünyada zor imtihanlar veriyor, sen de sevilenlerdensin bunu unutma!
Önce içindekileri dök, dertleş rabbinle, Kuran oku, bilmiyorsan Türkçe mealinden oku, inan içindeki sıkıntıları alıp götürecektir!
Ondan sonra da dilediğin gibi, nasıl bir insanla evlenmek istiyorsan önce "hayırlı bir insan" diyerek başla duana...

Bu canı bizlere emanet veren de o, Alan da...

Allah rahmet eylesin babacığına, mekanı cennet olsun inşallah..
Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim......

Kelebk

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm.. Aynı hislerle doluyum kardeşim.. Belki sen bi tık daha şanslısın benden. Ben üç yaşındaydım onu kaybettiğimde.. Kafamda iki üç kare fazla değil.. Ona dair sadece bu kadar.. Ve ben en çok babamı özlüyorum.. Onun kokusunu onun sıcaklığını onun korumasını.. Ve baktığım herkeste onu arıyorum. Bir kişiyi sevdim demiştimya ama hep acı çektim onu da demiştim dimi. Neyse. İmkansızmdı işte hep uzak durdum içten içe kavruldum. O da belki de..Ama biliyorum neden? Çünkü içimdeki tüm sevgi boşluğunu doldurur, çünkü beni korur babamın prensesiydim onunda olurdum çünkü. Belki nasip olsa bir çocuğumuz olsa çok iyi baba olurdu. Hepimizi saracak kadar uzun kolları vardı çünkü. İşte en büyük sebep buydu.. Yıllardır hasret kaldığım baba sıcaklığıydı.. Ama olmadı, olmuyor.. Burdan söylemek isterim ki lütfen babasız kızları incitmeyin, üzmeyin.. Kırılgandırlar paramparça olurlar bir daha birleştiremezsiniz.. Hep ilgi isterler. Bir bebeğin beklediği ilgi gibi..Abartmıyorum ha doğrudur... En çok sevilmek isterler. Sevdiklerini belli edemezler hemen gurur yapmayın..Adam..Eğer sevdiğin kız hiç baba dememişse bil ki yüreği ağzına kadar sevgi doludur.. Almayı bilirsen dünyanın en şanslı adamsındır.. Yeter ki sevmeyi bil yüreğinle... Dokunmayı değil.. Bilirsin aşk dokunduğunda biter... Ve ben bunları hayatımda ilk kez paylaşıyorum..

Aleykümselam. Aynen dedigin gibi babasız kızlara daha fazla dikkat etmek gerekiyor çünkü çok çabuk inciliyolar, kırılıyorlar hep baba sevgisinin yerini tutucak biri aradıkları için çok hayal kırıklıgına ugruyolar malum. Kimse düşünmeden deger vereni kırıyor bazen.

Aleyküm selam kardeşim,
Acılar bizi büyütüyor maalesef, keşke canımız acımadan, yaralanmadan büyüyebilsek olmuyor işte! bu da senin imtihanın...

Seni kimse anlamıyorsa, bir anlayan var!
Kimse duymuyorsa, bir duyan var!
Kimse görmüyorsa, bir gören var!
Derdin çok ama, derdinden büyük ALLAHIN VAR!

Koy alnını secdeye, dök içini Rabbine, anlat içinden geldiği gibi bütün dertlerini, acılarını...
Onun yolundan ayrılma! Allah sevdiği kullarına bu dünyada zor imtihanlar veriyor, sen de sevilenlerdensin bunu unutma!
Önce içindekileri dök, dertleş rabbinle, Kuran oku, bilmiyorsan Türkçe mealinden oku, inan içindeki sıkıntıları alıp götürecektir!
Ondan sonra da dilediğin gibi, nasıl bir insanla evlenmek istiyorsan önce "hayırlı bir insan" diyerek başla duana...

Bu canı bizlere emanet veren de o, Alan da...

Allah rahmet eylesin babacığına, mekanı cennet olsun inşallah..
Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim......

Allah razı olsun. Tek umudum hayırlı bir insanla evlenip aradıgım sevgiyi, mutlulugu, sıcaklıgı bulmak. Hep herşeye hayırlısı olsun derim çünkü bilirim Rabbim kimsenin kötülügünü düşünmez bir iş olmuyorsa ya bizim için hayırlı olmadıgındandır yada daha iyisi olucagındandır. Rabbim hayırlısını versin ben sabrederim elhamdülillah.

Üst Alt