Bebeğimin Sağlığı için

ferdalina

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Bebeğimi büyütürken her türlü bilgiden faydalanmaya çalışıyorum. Mesela geçenlerde bebeğime masaj yaparsam daha rahat uyuyacağını öğrendim. Here gece masaj yapıyorum kızıma.. Böyle önerileriniz varsa sizi de dinlemek isterim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum aramiza hos geldiniz kardesim..
Masallah Size.."Bebeğimi büyütürken her türlü bilgiden faydalanmaya çalışıyorum. " demissiniz bu sozunuz beni cook sevindirdi..ve anladim ki Siz iyi bir annesiniz..ki Anneligin en guzelini ogrenmeye calisiyorsunuz..
Akilli insan!hem kendi bilgilerini hem de baskalarinin tecrubelerinden faydalanmayi bilen insandir!
Ben okyonuslar otesinde yasiyan ve koruyucu Anne olmam itibari ile Bebeklik , bulug,ve genc yillarina kadar yani hamilelik den baslayip 26 yas arasi cocuk egitim, duygu, davranisi uzerinde 10 seneden fazla halen bu konularda kendimizi guncelestirmemiz gerekli olan bir buyugunuzum..
Ahh keske bugun bildiklerimi kendi cocuklarimi buyutur iken bilmis olsaydim..
devamli agliyan, huzursuz olan bebeklerin Annenin duygu ve hissediklerinin aynisini hissediklerini bilmis olsaydim..
bebeğinize masaj yaparken annenin dokunusu ile sevgiyi, guveni, sefkatti hissedebildigini..ve gun boyunca yattigi sirtinin oksanmasi, masaji ile relax rahatladigini, ve bagirsaklarda eger gaz kalmis ise onuda hafifce cikarabildigini keske ben de zamaninda bilseydim..hy..
Bebek bakimi egitimini alir iken beni en cok hayrette dusuren
bebegin banyosunda annelerin en cok yaptigi hatalar..cunku bebeklerde belli bir yasa kadar orta kulaktaki ince duyma duvari gelismedigi icin en ufak su iceri kactiginda kulak iltihabi yaptigini keske zamaninda bilseydim..
Bebeklerde mamalardan olusan kabizlik karsisinda bebekler icin kabiz ilaci yoktur.. her aksam yatmadan 1 saat once keske bacaklari oynatilip hafifce bir excersize hareket yapilsa...banyo yapilirken bebegin basi elde tutulup, ayaklari suda balik gibi oynamasina izin ve zaman verilse de bagirsaklarda gevseme olabilsin..
ahh kardesim bu konuda bir okul acip genc annelere keske egitebilsek..
BEBEGINIZI COOK sevin..KONUSUN..O SIZI SESINIZDEN, YUREGINIZDEN SEVGINIZI..ANNELIGINIZI HISSEDECEKTIR..
VE BU KONUYU ISTERSENIZ BIR BAKIN..KARDESIM SELAMET ILE hAYRA KALIN..
KUCUK BIR SIR KORUYUCU ANNE OLDUGUM ICIN ELIMDEN SAYISIZCA YENI DOGMUS BEBEK GECTI VE BU HER BIR BEBEKTEN BIR SEY OGRENDIM..
HER BEBEK FARKLI VE OZEL-dir..
https://www.islamiforumlar.net/cocu...nnelerin-bilmesi-gereken-7-onermli-kural.html

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz

di-VSAX.jpg

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
kandıran kendisini kandırır...ben bu ayni yaziyi bir cok Forumda zaten gormustum..ama burada yazdiklarim sadece tek kisiye hitabim degildir..
Burada yazilanlardan anca herkes yuregindeki, samimiyet, ihlas ve nasibince faydalaniyor zaten..
Bir kapı eşiğinden atılan adımlar nereye dir?
Rahman mi yoksa Nefis KAPISINDA mi aralanmasini bekliyoruz..
bir KAPI ne niyet ile calinirsa inanin ayni niyet ile de acilir buda Rabbimin ilahi Adaletinden dir!
Bir kapı neler açar insanın hayatında.. Kapı içre kapı olan dünyada, kapı aralığından HAK Rizasina bakmak..

iste butun mesele burada...
yoksa kapiyi bir sirkettin reklami ile caldiysa anca o kadari ile de nasiplenir.. ama okuyan misafir sayisi bakilirsa 40 uzerinde eger bir anne bile bundan faydalanmis ise bunun ecrini Rabbim veririr ins..

gecenlerde yeni dogum yapmis bir anneyi ziyaret ettigimde...bebegi yani oglu affedersiniz her altini islattiginda butun kiyafettini de degistirmesi gerektiginden sikayet ediyordu...gobek ve beli de islaniyordu...
ama cocuk bezleri cook iyi bu imkansizdi..!ona bebeginin altini degistirmesini istedim ki hatayi gorebileyim..
hanim bezi koyarken affedersiniz mahrem yerini bez ile yukari cekmisti...
oysa erkek bebekler icin bezin on kismi daha kalin oldugu halde nasil her altini islattiginda affedin sidigi karnini islatiyordu..
ve bunda ufak bir SIr vardi..erkek bebeklerin bezi baglanirken bez altan yukari degil yukardan asagiya cekilmesi lazimdiki.. bebek altini islatirken..idrari asagiya aksin yukari degil..
bunun gibi basit ama onemli bebek bakimini bilmiyorlar malesef...
evet elimden gelse yeni ve genc annelerin bebekleri olmadan egitilmelerini isterdim...

Üst Alt