Bugün cuma..

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Yürüyorsun, telaşların omuzlarında. Çalışıyorsun, umutların köşe başlarında. Yaşıyorsun, özlemlerin yarınların ardında. Gülüyorsun, mutlulukların var-yok arasında gidip gelmelerde. An'ın bıçak sırtında nefes alıp veriyorsun. Aldığın nefes kadar umutlusun, verdiğin kadar huzurlusun.

Sürekli ve kalıcı sanıyorsun kendini. Oysa bedenini bir andan bir sonraki an'a taşıyamıyorsun. Sonraların sonrasında hayâllerin. İki dudağının arasında hayatın. Alıp verdiğin nefes kadar varsın. Nefesin ha bitti ha bitecek.

Varlığını çoğaltıyorsun kendince. Biriktiriyorsun, elinde olanlar gitti gidecek.

Kızgın bir kor gibi avucunda kaygıların. Şehrin girdaplarında bir varsın bir yoksun. Umut ile umutsuzluk arasında dolanıyorsun.

Kaldırımların sana söyleyeceği yok. Kapılar bir yerlere açılmıyor. Meydanlar sesine ses katmıyor. Sokaklar kalbine çıkmıyor... Aynalarda yüzün eskimiş, ağlıyor...

Bilmeden benliğini sivriltmişsin. Farkında değilsin, umutlarının hepsini cılız nabzına taşımışsın. Sesin çöle düşüyor, sözün boşlukta kalıyor. Huzurda nazalıyorsun her an; hüsranın büyüyor.

Bugün Cuma... Varlığın bayramı bugün. Seni Var edenin, seni severek var kıldığını haykırıyor ezanlar. Seni sevenlerin ve sevdiklerinin arasına katan Rabbinin, varlığını, sadece varlığını, hiç bir şeye sahip olmasan da, hiç bir albenili görüntüye sığmasan da, hiç koşulsuz kabul ettiğinin habercisi ezanlar.

Dur şimdi... Şimdi dur! Kendini kırılgan aynalarda çoğaltmaya çalışan bencilliğini sustur. Seni boş sevdaların yokuşuna süren hırsını sakinleştir. Seni hızına erişemeyeceğini bantlarda koşturanların çağrılarına kulağını kapat...

Alışverişi kes; "canını ve malını güzel bir alışverişle satın almak*" istediğini söyleyen Rabbinin kutsiler pazarına koş... Seni Yusuf (a.s.) gibi ucuza satın almak isteyen bezirgânların elinden kurtar gömleğinin yakasını.

Gürültüyü kes; secdenin sükûnetine at özlemlerini. Kıskanıp da seni, güyâ iyiliğin için binbir cezbeyle dünyanın kuyusuna atmak isteyen, atıp da ardından kanlı gömleğine bakarak yalan yere ağlayacak sahte kardeşlerinden uzağa at kalbini ve kalıbını.

Bugün Cuma...

Dünyadan ümidini kes...

Sonsuzun pınarına yapıştır dudağını...

_SENAİ DEMİRCİ_

Hayırlı cumalar cumanız mübarek olsun...acilangul1

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
f56aacfea299f908e2ccd097.jpg

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah RAZI olsun Kardesim guzel bir paylasim ama ben bu konudan musaaden ile sadece su hikmetli 3 kelimeyi kendime sectim...
Dünyadan ümidini kes...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
seninde cuman mübarek olsun kardeşim

Allah razı olsun
Cuma günü bana çokça salavat getirin. Çünkü, Cuma, meleklerin şehadet ettiği şahitli bir gündür. Bana salavat getiren bir kulun sesi, nerede olursa olsun bana ulaşır.”

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin

berennisa

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Cumamız hayır getirsin inşallah

Selamun Aleykum, Tüm İslami Forumlar net üyelerine ve okuyucularına hayırlı cumalar diliyorum.Hayırlı dualarınızı bekliyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
CUMANIZ MÜBAREK OLSUN..
SEVDIGIMIZ KADAR DA SEVILIRIZ...
Herkesi seven insan,herkese tarafından sevilir..kendimiz için sevip istediğimiz şeyi başkaları için de istemeliyiz..
Başkalarının bize nasıl muamele etmelerini istiyorsak,biz de onlara aynı şekilde davranmalıyız...
Sevilmek ve takdır kazanmak için,herkese samimi bir alaka göştermek,selam vermek,hal hatır sormak lazimdır..
Yapmacık hareketlerden de kaçınmak gerekir..Samimiyetsiz hareketler,fayda yerine zarar verir..

Çoğu insan da tıpkı bizim gibidir aslında...
Onlarda sevdikleri insanlar ,endişeleri,dertleri,hastalıkları vardır..
Evet ,hepimiz din kardesiyiz..ve birbirimizi sevmeliyiz..
Allah insanlara sevgiyle yaratmış ve yaşamanın özü sevgidir..
sevgi ile Selamet ile Hayra kalın Gonul Dostlarim..
HAYIRLI CUMALAR..

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin

berennisa

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
cuma günü

Cumamız mübarek ve hayırlı, Dualarımız Kabul, Bilerek yada bilmeyerek işlediğimiz günahlarımız Affola..Bu güzel günde bu günahkar kardeşinizi dualarınızda unutmayınız inşALLAH.

nehirlergibi

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Teşekkürler. Hayırlı ve bereketli cumalar...

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Hayırlı cumalar

Cuma insan bedenindeki semalarda allahın peygamberlerine verdiği makamları idrak edip.azalarını ehadiyet kapısına davetidir.hayırlı cumalar. Ruhul emin

regedit

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Hayırlı Cumalar

Üst Alt