Deki

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
1-Deki Allah zatıyla rahman ve rahim esmalarına tecelli olduğunda . Allahın rabbaniyetinde sırda olan . hz Azrail ,hz Mikail ,hz İsrafil ,hz Cebrail Allahın arşından . beyti mukaddese davet edildiğinde . arza davet edilen melekütül aleminin ruhaniyetinin sureti hz insandır.
2 – allaha and olsunki arşın ve arzın besmelenin içinde sır edilişinin hakikatı. İnsanın o melekütül aleminden üstün kılındığı içindir. sadakallahülazim.

Bedir Muhammed Ali bin la.

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Allah zatıyla rahman ve rahim esmalarına tecelli olduğunda . Allah ismi lafzının tecellisinde. Rab ve rahman isminin hakikatı zuhur eder. Rab ismialinde. Melekütül aleminin idrakı vardır . Bu idrak sidretül münteha adı verilen insanın yüz cemalinde şahadet ve gayp aleminin 4 ruhani meleğine hitap eder . Israfil beden arzıdır.mikail ise o bedende his ve ateş alemini düzenleyen melek tir. Cebrail ise akıl makamıdır. Azrail ise . O aklın içinden beratını alıp mülke davet edilen cenini beyti mukaddese davet eden ve vakti geldiğinde o sureticinin canını kabz edendir. Ve bu ruhani 4 melek insana secde etmekle emrolunmuştur. 4 meleğin cemi insanın suretidir.

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Allahrazı olsun mubarek abim yine perdeleri kaldırıp konuşmuşsunuz, sizin yazılarınızı hiç kaçırmadan okuyorum...

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Sabahleyin uyandığımda hayata nazar kılıp . Her sabah yaptığım gibi esmaül hüsnada allahın güzel isimlerinin bir kapı olduğunu düşünüp bilgisayarımı açıp forma girdim . Yazdığım yazıma hz allah firariyim kardeşimin suretinde icabet edip tevazu ile beni hayatın içinde sinemin özünü takip ettiğini yazmıştı . Bende şükür hırkasını giyip . La mevcude illa hu diyor . Firari kardeşimin gözlerinden öpüyorum . Allah razı olsun allah ilim ile iman edenlerden seni eylesin aeo.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah RAZI olsun mubarek bu yazdiklarinizi ben de MUHYİDDÎN İBN ARABİ Risaleler’de okumustum ve tam anliyamadigim halde cok hosuma gitmisti..

"İlimler üç kısma ayrılır: Zahir ilmi, zahir ehline bıraktık...
Batınî ilim, onu da ancak ehli olanlara açıklayabiliriz...
Bir diğer ilim de vardır ki , alim ile Allah arasında bir sırdır. O alimin imanının hakikatidir, onu zahir ehline de batın ehline de açıklamaz."
Ondan önce selef ulemasından biri şöyle demiştir:"
"Bir alim , bir kavme akıllarının ermediği bir ilmi anlatıyorsa , onları fitneye düşürmüş olur." (2-158)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
530647_425550204127009_100000161009201_1878839_448030468_n.jpg

Istiridyenin içinde yaşayan inci. Sen o deryada nefes alamazsın demedi mi?
Bu sırrı her kişi bilmez Bilenler de tasimaya guc getiremez..
Bu sırrı halk gözu görmez anca HAK gözu
ile Görursun demedim mi ?
...

seni Bilmiyenlerin Cezası ,Sen-den Mahrumiyettir...CC.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
310092_425537370794959_100000161009201_1878822_602989886_n.jpg

Görünürden Görünmez Mürşid Ben-im...
Ben-i bilen ,Görünürü aradan çıkarandır...
Görünürüm-e,Görünmez-e secde ettiren Ben-im...CC. Hu...
Hay demeye geldim...Hu deyip dönmeye geldim..
Melhemim Hu demektir Hu..CC.

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Bir Allah dostu halk içinde tevhid birliğinde bulunulmalı diyor,
Onlar ki izin verileni kadarını konuşurlar vesselam...

Biz gelmedik dava için, Bizim işimiz sevda için, Dostun evi gönüllerdir, Gönüller yapmaya geldik... Benlik davasını bırak Muhabbetten olma ırak Sevgi ile dolsun yürek ...

Yunus Emre k.s

Üst Alt