Erkeklerde kaş ortasını almak günah mı?

A

Ahmetttt

Kayıtsız
Misafir
Selamün aleyküm. Ben 2 yıldır kaş ortasını alıyorum ama bana kaş ortasını alan erkeklerin lanetlendiğini söylüyorlar. Kaş ortası siyah çıkıyor ve beni rahatsız ediyor. Sizce almam günah mı?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam, Kaşların ve kaşlarının ortasındaki kılların alması doğru değildir. Eğer çok rahatsızlık veriyorsa, orada bir hormonal bir bozukluk olabilir, hormonal bir bozukluk varsa ona müdahale etmek din açısından sakıncalı değildir."

A

Ahmetttt

Kayıtsız
Misafir
Aleykümselam, Kaşların ve kaşlarının ortasındaki kılların alması doğru değildir. Eğer çok rahatsızlık veriyorsa, orada bir hormonal bir bozukluk olabilir, hormonal bir bozukluk varsa ona müdahale etmek din açısından sakıncalı değildir."
Cemal niyeti diye bir şey varmış ve düzenli olmak için kaş ortasının alınması günah değil diyorlar. Ayrıca "kaş'' gözün üstündeki kıllar deniliyor ama iki kaşın arası burun üstündedir. Hocam siz ne düşünüyorsunuz?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Cemal niyeti diye birşey duymadım kardeşim! Fıkhi hükümler arasında böyle birşey var mı istersen bulunduğun yerin müftülüğüne tlf. Açıp sorabilirsin. Benim şahsen bir bilgim yok.

Üst Alt