eşimi seviyorum ama huzursuzum

parlakkk

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm canım hocam,

Ben eşimi çok çok seviyorum o da beni seviyor fakat bu kaç gündür kendimi de eşimi de huzursuz ediyorum ve sürekli kendi kendimi aşağılıyorum. Burda arkadaş ortamına girdiğimizde o benim eşim böyle yapıyor o şöyle yapıyor deyince; neden benim eşim yapmıyor, beni sevmiyor mu diye içimi sürekli kemiren şeyler var .Ve hocam bana eşine çok yüz veriyorsun, kendini çok düşürüyorsun bir iş yaptırmıyorsun, yok bizim eşimiz bizimle sohbet eder, bizimle mutfağa girer, sürekli uyumasına izin verme gibi saçma şeyler söylüyorlar. İnanın ben asla böyle şeyleri takmam ama huzursuz oldum eşimi de huzursuz ettim. Sürekli ağlıyorum sen benle ilgilenmiyorsun, seni bırakıp gideceğim gibi şeyler diyorum ama canım hocam ben rabbime çok inanıyorum ve eşlerimiz onun katında çok değerli olmalı onlara değer vermeliyiz diyor. Eşim çok iyi biri ne dersem iki etmez, her yönden çok iyi ve birbirimizi seviyoruz. Ama böyle içimi kemiren kıskançlık, daralma var hocam hiç bu duyguları yaşamamıştım. Eşine çok ödün verme, yok kıyamam falan diyosun deme yoksa çok ezilirsin diyorlar, çok üzülürsün ama gerçekten onlar bana bunu dedikleri günden beri çokk çokkk ağlıyorum, psikolojim kötü oldu. Acaba eşim beni sevmiyormu diyorum bunu da ona hep diyorum, sen beni sevmiyorsun çünkü hep sessiz uyuyor, yorgun düşüyo, bende içime atıyorum, atıyorum sonra böyle patlayıp yıpranıyorum. Hocam bana yardım edin ne olur, ne okumalıyım ne yapmalıyım. Biz daha dört aydır evliyiz sizce normal mı bu durumları ara ara yaşamamız . Bende eşimde seviyoruz birbirimizi bir saygısızlığımız da olmadı, biraz sessiz olması ve kavga ettiğimde konuşmaması beni delirtiyor açıkçası. Ne olur uzun yazarmısınız ruhum daralıyor...agla..:,cddvb..bhoff

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam eşini çok çok seviyorsun o da seni seviyor buna eminim...arkadaş ortamına dikkat et!!başkalarının sözü ile hareket etme..kendin ol yeter!!
evliliğin ilk aylarinda bunlar çok normal..kavga ettiğinizde konuşmaması doğru yapiyor sizin biraz sakinleşmenizi bekliyor..iki deli bir akılı etmez !!sırıtık.:,
O, da sana karşılık verirse ne olur biliyor musun? Aranızdaki tartışmanın harareti yükselir kavgaya dönüşür ve belki de yuvanızın yıkılmasına kadar gidebilir.
hem erkekler kadinlar gibi çok konuşup ne kendilerini ne de hanimini germek, huzursuz etmek istemezler...
Unutmayın, yollar, yürüdükçe aşılır. Dağlar tırmandıkça... Evlilik de bir yoldur. Bazen ufak tefek taşlar olur. Onları görüp, ümitsizliğe düşmeyin.
Belki koşarken ayaklarınıza taşlar batar, belki yüreğiniz acır. Sonundaki mutluluğu düşünün. Güzel günleri hayal edin…
eşinizi çok sevin... Eşinizi “sen şöylesin, sen böylesin” diye yıpratmayın. “Sen benim için özelsin, sen bir tanesin” diye motive edin. Kameralarınızı kusur ve hatalara değil; güzelliklere çevirin.
Negatifliği bırakıp, pozitif olun. Etrafınıza mutluluk ışıkları saçın. Çevrenize huzur meltemi estirin. Eşiniz aydınlığınızda ferahlamak, huzur melteminizde serinlemek için yanınıza koşa koşa gelsin. Acıları orada dinsin. Sıkıntıları orada bitsin. Elem ve keder dağları o güneşte erisin. ..selametle..

duaa..

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Peygamberimiz, kızı Fatıma gelin olurken, şu nasihatları verdi..

Hz. Peygamber (s.a.v.) Efendimiz, muhterem kerîmeleri Hz. Fâtıma-i Zehrâ (r.anhâ)’ya gelin olurken şu nasîhatta bulunmuşlardır: "Kızım kendini temiz tut! (Devamlı) Rabbini zikret! Efendin sana baktığı zaman Sen’den memnun olsun, büyük bir ferahlık duysun! Gözlerini sürmele! Sürme, kadınların ziynetidir. Kızım! Kocan sana baktığı zaman gözlerini ondan ayırma; Sen de mukâbele et! Böyle yaparsan sevgin fazla olur. O başka tarafa bakarken, Sen onun yüzüne bak! Bunun büyük mükâfâtı vardır.. Güzel bakışlarınla, güler yüzle onu takip edip memnun etmene bir ay nâfile orucu sevâbı yazılır.

Kocanın yanında sessiz ve ilgisiz durma! Onun hoşlandığı şekilde güzelce söyle ki, sana muhabbet etsin.. Kocanın hatâlarını başkalarına söyleme! Eğer söylersen, Allah Teâlâ sana gazab eder.. Sonra melekler, peygamberler ve nihâyet kocan sana gücenir..."

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ashâb-ı Kirâm’dan Hâris (r.a.)’ın kızı Esmâ (r.anha), gelin olup giderken annesi ona şu nasihati yapmıştı:

"Kızım, evimizden çıkıp başka bir eve, ülfet etmediğin bir kimseye gidiyorsun.. Sen kocana yer ol ki, o sana gök olsun! Sen ona hizmetçi ol ki, o sana köle olsun! Kocana yumuşak davran! Öfkeli hallerinde sessizce yanından kayboluver.. Öfkesi geçinceye kadar ona görünme.. Ağzını ve kulağını muhâfaza et.. Kocan sana fenâ söylerse, söylediklerini duyma; sakın mukâbele de bulunma! Ona karşı gelme! Dâimâ senden güzel söz işitsin, güler yüz görsün.. Bu suretle sana iyi nazarla baksın.."

Selamun aleyküm kardeşim, sen gönül sızım ablama dökmüşsün içini ama, ben de sana faydası olacağına inandığım faydalı bilgileri senin için ve tüm evli çiftler için paylaşmak istedim...İnşallah evinde; mutluluk, huzur, bereket, hoşgörü, en önemlisi Sevgi ve Saygı'nız daim olsun....selametle...

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm kardeşim müsadenle bende düşüncemi yazmak istedim. İnsanların söylediklerine bakıp kendini de eşini de boş yere huzursuz etme. Sen mutlu musun huzurlu musun ki yazdıklarında mutlu ve huzurlu olduğunu anlıyorum. Gerisi teferruat kardeşim yok şunu yapma yok bunu yapma şöyle deme böyle deme içinden geldiği gibi davran kardeşim. Bak ben eşimden boşanıyorum neden biliyor musun ben evliliğimizde eşim hakkında konuşanları duymadım dinlemedim anlamadım. Ama malesef bu eşimin kötü bir huyuydu insanların söylediklerine çok önem veren bir insandı. Sonuç aynı insanlar yüzünden evliliğimiz bitti yuvamız yıkıldı. Yapma kardeşim dinleme o insanları hatta görüşme zorunda olmadığın birileri ise bütün samimiyetini bitir.

Bende eşimde seviyoruz birbirimizi bir saygısızlığımız da olmadı, biraz sessiz olması ve kavga ettiğimde konuşmaması beni delirtiyor açıkçası.

Kardeşim neden delirtiyor o da sana karşılık verirse ne olur biliyor musun? Aranızdaki tartışmanın harareti yükselir kavgaya dönüşür ve belki de yuvanızın yıkılmasına kadar gidebilir. Bizim imam nikahını kıyan Hocanın söylediği bir söz vardı kafamda büyük yer etmiş. Dedi ki; evlilik mukaddestir, dönem dönem tartıştığınız zamanlarda olacaktır o zaman biriniz ateşken diğeriniz su olun. Eşin sen ateşken su olmuş bundan daha güzel birşey var mı? Sen öfkelisin ateşsin eşinde öfkelendi ateş oldu o ateş söner mi? Allah(c.c) esirgesin yuvanızı yıkılma noktasına kadar götürür. Ama sen öfkelisin ateşsin eşin karşılık vermiyor eşinde su bu ateş sonunda sönecektir.

Yapma kardeşim boş yere tartışma hemen öfkelenme önce düşün gerçekten öfkelenmeye değer mi?

İnsanlar çok farklı varlıklar 1000 yılda yaşasak her geçen gün farklılık görürüz. İnsanlara aldırma dinleme onları mutluysan huzurluysan bu kimseyi ilgilendirmez. Kaldı ki; onların söyledikleri yüzünden senin yuvan yıkılsa emin ol ben bunu söylediklerini duydum ben sana git yuvanı mı yık dedik derler. Değmez kardeşim hiç bir şey için değmez hayat senin eşinle böyle mutlu huzurluysan bu yeter bence güzel sözler söylemen senin kendini düşürdüğün anlamına gelmez. Aksine sizi daha mutlu huzurlu eder eşin senden mennun olur, ahirette sordukları zaman ben eşimden razıyım der bunu unutma. Allah(c.c) yar ve yardımcın olsun. Allah'a(c.c) emanet ol.

parlakkk

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
ALLAH razı olsun canım hocam

parlakkk

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Emoş kardeşim selamun aleyküm ,Allah razı olsun yazdıklarınız çok etkiliydi nasihat kısımlarını eşime okudum çok iyi geldi rabbim sizin bu güzel kabiniz gibi ne muradınız varsa hayırlısıyla versin inşallah....

parlakkk

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm canım kardeşim,ALLAH razı olsun yazdıkların için rabbim sizin temiz kalbinize göre versin inşallah. Eşinizde inşallah sizin gibi güzel düşünen bir kalbi kaybetmez rabbim düzeltir inşallah. Çünkü o kadar güzel şeyler yazmışssınız ki nasıl teşekkür etsem az. Ama bu dünya fani iyiki de fani yoksa biz insan oğlu kudururuz herkes herşeyi yapar. Lütfen sizde üzülmeyin herşey takdiri ilahi unutmayın. Bende çok acılar yaşadım farklı farklı ama çok dua ettim ağlayarak benimde size bir tavsiyem belki haddim değil ama bol bol dua edin ağlayarak, haykırarak kalbinizin çıkacağını hissederek. Herşey ALLAH dan unutmayın size dua edicem eşime de biraz karı koca ilişkilerini okudum. Çok şükür aramız iyi en azından saygı ve sevgimiz var. inşallah rabbim herkese verir. Ama ben evlendikten sonra biraz kıskanç vesveseli oldum o ayrı bir konu tabi eee ne yapayım kıskancım işte . Eşim bilse onu kıskandığımı çok kızar ama benim eşime güvenim sonsuz sizi seviyorum selametle.....

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Kamil manada huzurun yasandigi bir aile var mi ki? Zor! Ya sabredip aile saadetine devam edecegiz ya da "talak" diyecegiz. Ya da ne aile saadeti ne de talak "arasat"ta ikame edecegiz. Sekilde goruldugu gibi. Dua ile.

Üst Alt