Forum Kuralları ile İlgili

Kerem Can Aydın

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Forumunuza yeni katıldım. Burada dini hususlar hakkında bilgilendirici yazılar yazmakla birlikte, insanları daha detaylı öğrenmeleri için dinimizislam com sitesine yönlendireceğim. Kendim orada bir çalışan, editör, yazar değilim. Hiçbir alakam yok. Sadece okuyup aktardığım yerin kaynağı. Ki araştırırsanız kendileri de dini naklediyor. Kendileri yazdığı bir hüküm yok. Bu siteyi kaynakça olarak belirtip yazılar yazmamda mahzur var mı?

Site adı vermemin sebebi zaten moderatörlerin görecek olmasıdır. Bunu yayınlamanıza lüzum yoktur. Benim göreceğim biçimde yazsanız olur.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Selamünaleyküm, şöyle ki forumda sorulmuş herhangi bir soruya cevap verecekseniz bahsettiğiniz siteden alıntı yapar cevap verebilirsiniz. Veya kendi yazdığınız konuya islami delil olarak tabi ki kaynak gösterilebilir.Ancak doğrudan oradaki bir konuyu buraya eklemek bir bakıma taşımacılık oluyor. Çünkü o konu zaten orada var oradan kopyalayıp konuyu buraya taşımak burayı bir bakıma kopya site konumuna düşürür. Her nekadar çok eskiden bunu kısmen yapmış olsak da artık kişinin kendi emeği ile yazdığı yazılara yer vermeye çalışıyoruz. İslami bir soru olursa veya konuya kaynak göstermek amacıyla alıntıya cevap verebilirsiniz. Siz yazmak istediğinizi yazın uygun değilse zaten size bildiririz. Vesselam.

Üst Alt