Geceleyin gideceğim bu şehirden

ceylannur

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Geceleyin gideceğim bu şehirden. Giderken uyuyor olacaksın düşlerinin zindanında. Bense düşlerimin zindanında sonsuz bir hapsi beklemektense, yola çıkmış olacağım çoktan.. Sen uyuyorken yağmur uğurlayacak beni uzaklara.Şehre düştükçe damlalar ben uzaklaşacağım. Ve ıslandıkça sokaklar, attığım son adımlar eriyecek teker teker ardındam..
Giderken sessiz bir elveda fısıldayacağım rüzgara. Rüzgar şehre fısıldarken vedamı, sen yorganına sarılacaksın daha çok.Uzaklaştıkça şehirden rüzgar fırtınaya dönüşecek. Vedam şehrin yıkıntılarında yankılanacak.
Giderken adımı yazacağım denize. Dalgalara kodlayacağım tüm sesli ve sessiz harflerimi.mavii’lerimi haykıracağım. Ve uzaklaştıkça şehirden deniz beni arayacak. Dalgalar şehre varacak beni bulabilme umuduyla..ben daha da uzaklara gideceğim.
Giderken kokumu bırakacağım toprağa. Ben yokken ağaçlar nefessiz, yapraklar sapsarı kalacak.nefes bile alamayacak şehir. Ve bir çöl oluncaya dek uzaklaşacağım..
Giderken uyuyor olacaksın. Şehre bir yağmur yağacak. Sense sebepsiz bir gözyaşıyla uyanacaksın. Gözlerin beni arayacak. Ne bir veda mektubu, ne de bir mesaj bulacaksın gidişime dair. Pencereden dışarıya bakarken sana ve şehre bıraktıklarımı göreceksin. Artık ne gördüğün şehir o eski şehir, ne de sen eski sen olacaksın.
Geceleyin gideceğim bu şehirden. Ve uzaklaştıkça kokumu, adımı, sesimi arayan bir kent armağan edeceğim sana..

Üst Alt