Güven Varsa Bir Kalpte..

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Sandıklarımı dizdiler gökyüzüne
"Aç birini!" dediler Seçtim sarı olanı Belli ediyordu kendini İçinden bir şey çıkmadı Demek ki önemli olanlar sessiz kalanlar
Açtım kırmızıyı, özenerek İçinden bir kalp çıktı İçi dürüstlük dolu
Sonra pembeyi açtım, heyecanla İçinden bir kalp çıktı yine İçi sevgi doluydu Yine güzeldi
"Hangisi?" dediler Beyaz, dedim
Onu açtım Boş çıkmadı o da İçinden bir kalp çıktı
Güven vardı bu kez
"Açtıklarından birini seç" dediler Düşünmeden ''beyaz''ı seçtim
Sordular bana : - "Niçin beyaz? Rengi saflığı, temizliği ifade ediyor diye mi?"
Hayır, dedim

güven varsa bir kalpte, o kalpte sevgi de bulunur, dürüstlük de!
Alıntı...

<INS style="BORDER-BOTTOM: medium none; POSITION: relative; BORDER-LEFT: medium none; PADDING-BOTTOM: 0px; MARGIN: 0px; PADDING-LEFT: 0px; PADDING-RIGHT: 0px; DISPLAY: inline-table; VISIBILITY: visible; BORDER-TOP: medium none; BORDER-RIGHT: medium none; PADDING-TOP: 0px"><INS style="BORDER-BOTTOM: medium none; POSITION: relative; BORDER-LEFT: medium none; PADDING-BOTTOM: 0px; MARGIN: 0px; PADDING-LEFT: 0px; PADDING-RIGHT: 0px; DISPLAY: block; VISIBILITY: visible; BORDER-TOP: medium none; BORDER-RIGHT: medium none; PADDING-TOP: 0px" id=aswift_0_anchor></INS></INS>

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
Bir Kırık Kalp

Kırıldı kalbim
Şu cam gibi
Gözlerim yaşla doldu
Şu bulut gibi
Gözlerimden yaş döküldü
Şu yağan yağmur gibi
Düzeltilmesi kolay değil
Şu kırık ağaç gibi.

Derya Güven

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
mod_article2605746_2.png

Sevmeyi engelleyen temel nedenlerden biri de karşımızdaki insana duyduğumuz güvensizliktir.
Çünkü insan güven duyduğu bir insana sevgisini rahatça akıtabilir.
İnsanı güvensizliğe iten sebepler nedir? İnsan neden bir başkasına güven duymaz? ...Bu soruların cevabını o insanın daha önce geçirdiği deneyimlerinde ve bu deneyimlerden ürettiği yargılarında aramak gerekir.
Eğer bir insan ilişkilerinde karşı taraftan devamlı darbeler yemişse, çeşitli yargılar içinde olması da doğaldır.
Ama bir ilişkiden vardığı yargıyı, bütün insanlara karşı kullanması ne kadar sağlıklıdır? Bir yargıdan başka bir yargıya geçiş.

Bir insanı güvensizliğe iten nedenlerin başında, onun, daha önceki ilişkilerinden getirdiği korkuları yatar.
Bu korkular, aldatılma korkusu, terkedilme korkusu, sevgi alamama, aşağılanma vesaire olabilir.

Bu tür korkular insanın, diğer insanlara yaklaşmasını engeller ve dolayısiyle onlara karşı içindeki sevgiyi çıkarmakta zorlanır.
Böyle bir insan, girdiği ilişkilerde hiçbir zaman mutlu ve başarılı da olamaz. Sevginin akıtılmaması insanı zamanla daha da çok bunalıma iter.
Demek ki insanın sevgiyi yaşayabilmesi için ilkönce onu güvensizliğe iten korku engelini aşması gerekir.
Bunun için önyargılarımızı bırakmalıyız. Korkunun yıkıcılığından kurtulup, sevginin yapıcılığına ulaşmanın yollarını aramalıyız...

Üst Alt