kadınları anlamak

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Floridada sahilde bir başına dolaşan adam, yerde yarısı kuma gömülmüş bir şişe farkeder. Şişeyi alıp açtığında içinden binbir gece masallarından kalma bir cin çıkar ve adama;

' Ey yabancı, ben 3 bin yıldır bu şişenin içinde hapistim. Sen beni serbest bıraktın. Benden bir dilek dile, hemen yerine getireyim ' der.

Adam oturmuş, bir süre düşünmüş ve;

' Her zaman Hawaiiye gitmek istedim fakat uçaktan korkarım ve denizde beni çok kötü tutar.Benim için Hawaiiye bir köprü yap böylece arabayla oraya gidebilirim ' demiş.

Cin gülmüş ve ' Bu imkansız.Bu işin lojistiğini düşün! Köprünün ayakları nasıl Pasifikin dibine ulaşabilir? Ne kadar beton gerektiğini ne kadar çelik gerektiğini düşün! Üstelik bu doğanın dengesiyle oynamak anlamına geliyor. Gel sen bu isteğinden vazgeç, başka bir şey dile… ' demiş.

Adam ne yapalım o zaman deyip yeniden düşünmeye başlar.En sonunda; 'Dört kez evlendim ve boşandım. Bütün kadınlar benim duyarsız olduğumu düşünür ve onlarla ilgilenmediğimi söylerlerdi. Bu yüzden kadınları anlayabilmeyi diliyorum. Kadınlar nelerden hoşlanırlar, nelere gülerler, nelere ağlarlar, davranışlarındaki temel mantık nedir ? Bir şey söylemedikleri zaman gerçekten ne istediklerini anlayamıyorum. Bana kadınları anlama gücü ver…'

Cin; ' Köprü iki şeritli mi olsun, dört şeritli mi
? ' çokk kommikk

Kadınlar kendilerini anlamayazken erkeklerden anlaşilmasının beklenmesi vicdansızlıktır.
Anlayanlar anlamayanlara anlatsın

sırıtık.:,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hamamböceği hızla bir istikamete doğru giderken hiçbir engelle karşılaşmamasına rağmen aniden durur ve son sürat başka bir yere doğru koşmaya başlar.
Bunun nedenini bilirmisiniz..
-Hamamböceği kesin dişidir...ne yapsa yeridir
sırıtık.:,

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Vallahi abla güldürdün beni...sırıtık.:,

Doğru diyorsun biz bile bazen kendi kendimize, yaptıklarımıza anlam veremiyoruz.. gghhn..

Erkeklere bazen çok acıyorum özellikle de eşime! bazen o kadar anlaşılmaz ve baş belası bir halim oluyor ki; adam kapıyı çarpıp terk edip gidecek diye korkuyorum..:tüüh:,

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
"Adet döngüsü değişimleri, gebelik, düşük yapma, doğum sonrası hali, menopoz gibi hormonal etkenler kadınlarda hüzünlenmeyi hatta depresyonu tetikleyen durumlardır. Çalışan hanımların sorumluluklarının evde de bitmeyişi, ev hanımlarınınsa yaptıkları işin somut olarak görünmemesi gibi nedenler de kadını yıldırabilir. Fakat her türlü olumlu tabloya rağmen, görünürde hiçbir neden yoksa dahi kadının hormonal yapısı onun düzenli olarak ara sıra hüzünlenmesine, acı çekmesine neden olabilir."

(Neslihan BEYHAN)

Cidden "kadın olmak" zordur. Onun her şeyi erkeğe göre ağırdır. Meşakkatlidir. Sabır ve sebat isteyen bir haldir kadınlık. Kendisinin kendine dahi tahammülü zordur kadının. Vs...

Erkeklerin işi de bu bağlamda oldukça zordur.

Ziyade "naif" olan erkekler zor olan bu hali kolaylaştıracaklardır.

"Her daim kadın haklıdır" anlayışı erkeklerin kalplerinin derinliklerinde yer bulmalıdır diye düşünüyorum.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
İhvan abi, kadın olmama rağmen "Her daim kadın haklıdır" sözüne katılmıyorum neden mi? zaten kadın haklı, erkek haklı diye devam ederse evlilik veya (nişanlılık vs.), evlilik diye bir şey kalmaz! herkes kendi bencil dünyasını kuruverir!
bu da gün geçtikçe iki insanın arasına gizliden gizliye büyük bir duvar örer benden söylemesi....
Tecrübe konuşuyor!

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
İhvan abi, kadın olmama rağmen "Her daim kadın haklıdır" sözüne katılmıyorum neden mi? zaten kadın haklı, erkek haklı diye devam ederse evlilik veya (nişanlılık vs.), evlilik diye bir şey kalmaz! herkes kendi bencil dünyasını kuruverir!
bu da gün geçtikçe iki insanın arasına gizliden gizliye büyük bir duvar örer benden söylemesi....
Tecrübe konuşuyor!

"Kadın her daim haklıdır"ı bir hüküm olarak değil de, erkeğin becerisiyle bir alakasının olduğunu düşünüyorum.

Evet haklısınız. Sağolasınız.

Üst Alt