Kapanmayı düşünüyorum ama kararsızım

• Konuyu başlatan antepli27hatice
  • Başlangıç tarihi
A

antepli27hatice

Kayıtsız
Misafir
Kac senedir kapanmayı düsünüyorum ama kararsızım ve her seferinde hazirim diyorum araya birsey giriyor. Acaba neden böyle oluyor? Kafamda soru isaretler oluyor...
Acaba kapanirsam Etrafimda ki insanlar ne düsünür? veya ben buna hazirmiyim gercekten. Bir kere kapanirsam bir daha acilmamak uzere kapanirmiyim diye sorular soruyorum kendime.

17 yasimdan bu yasima kadar (21 yasindayim) düsünüyorum, bu sefer kendim karar verdim gec bile kaldim diye
gercekten kapanmaya düsünüyorum. Su kararsizliklar, icimdeki soru isaretler bi gitse... etrafimda bir kac arkadas kapandilar.
Kendi kendime hep diyorum onlar kapanabiliyorsa zorluk cekmiyorlarsa neden ben kapanamiyim.
Misal kendime o kadar cok tesettürlü esyalar aldim, kapanınca giyerim diye bir sene önce, simdi ayni karara yine geldim ... bu seferde inshaAllah yapacam.
Bana yardimci olabilirmisin ne yapmam gerek? Hemen kapanabilmem icin, cünkü bir ay sonra kapanirim diyorum ama o vakit geldimi yine bir iki ay erteliyorum!
Bana yardimci olabilirseniz sevinirim :)

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Belki kapanmakla hayatınızın en önemli adımını atmış olacaksınız. O nedenle buna kesin karar verin ve karardan geri dönmeyin. Allah c.c nün hikmeti olarak bu fikir aklınıza düşmüş. Bu bir işarettir, doğru yolda olduğunuza dair bir ışıktır.

Bu konuda aynı sıkıntıları yaşayan kardeşlerimize verilen cevapları alttaki linklerden okuyun, faydası olacaktır. Ayrıca cevap vermek isteyen olursa buradan takip edersiniz.

? Kapanmak istiyorum kapanamıyorum

?kapanmak istiyorum

?Yardım Edin Bana kapanmak istiyorum

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bir kız telefon almıştı.
- Babası ona sordu:
Cep telefonunu alınca yaptığın ilk iş ne oldu?
- Kız dedi: Cep telefonunun ekranına, çizilmeye karşı ekran koruyucu yapıştırdım, telefonun kendisi için de bir kılıf aldım.
- Babası yine sordu: Bunu yapmaya seni biri mi zorladı?
- Kız, hayır diye cevap verdi.
- Babası yine sordu: Sence, bu yaptığın iş, cep telefonunu üreten firmaya saygısızlık olmadı mı?
- Kız cevap verdi: Yok babacığım ; bilakis, firmanın cep telefonunun yanında verdiği kullanma kılavuzunda yazdığı üzere, cep telefonunun, kılıf ve ekran koruyucu ile muhafaza edilmesi tavsiye edilmektedir.
- Babası yine sordu: Cep telefonun, kötü ve değersiz miydi ki koruma altına aldın?
- Kız cevap verdi: Hayır, aksine, onun zarar görmesini ve değersizleşmesini istemediğim için bunu yaptım.
- Babası sordu: Cep telefonunu kılıf ve ekran koruyucu ile örttükten sonra çirkin olmadı mı?
- Buna cevaben kız: "Bence çirkin olmadı. Ancak çirkin olsaydıda korumaya değer." dedi.
- Baba, muhabbetle kızının yüzüne baktı ve yalnız bunu dedi: "İşte örtünmede" aynı öyledir yani değerli olanı korumaktır dedi.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Ben açık giyinmiyorum ama açığım. Sonuçta islamà göre giyinmiyorum. Allah beni affetsin.
Allah banada hayirla nasip eylesin inşallah. Rabbim canımı almasın mahcubiyet ile .
Hayatımı Allaha adamadan, vefat ederim düşüncesi bile yüzümü kizartiyor.
Bu kadar günah la ,Allah bana nasıl merhamet ediyor şaşırıyorum :(
Hep bir lütuf , eziliyorum.

Hayirla Rabbim nasip eyler inşallah kardeşim . Amin ecmain

osisko

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
“Hiçbir şey hakkında “ ben bunu yarın mutlaka yapacağım deme, Ancak Allah dilerse (inşaallah yapacağım de)
(Kehf, 23-24)

Çünkü her şey O'nun dilemesiyle mümkündür. Yarına çıkacağımızı da, yarın için başımıza ne geleceğini de yine O'ndan başka kimse bilmez. Öyle ise ona bağlanmalı, O'na güvenmeliyiz. O'na olan ahdimizin gereğini yerine getirmeli, Allah 'ın emri olan vazifelerimizi erteleyerek şeytanın tuzağına düşmemeliyiz.

Yine başka bir ayette Yüce Allah:

“ ..Ertelemek ancak inkarda artıştır..” (Tevbe, 37) buyurarak işin ne kadar ciddi bir mesele olduğuna vurgu yapılıyor.

Peygamberimiz de bir hadis-i şeriflerinde:

“Yarın yaparım, yarın yaparım diyen helak olmuştur”(İmam Rabbani)

Mevlana Celaleddin-i Rumi böylelerinin tutarsızlığı için:

“Yarın yaparım diyorsun kaç tane yarın geçti hayatında

Kaç tane yarın geçti ne yaptın ki yarın yarın diyorsun
“ demiştir.

Üst Alt