Kendi kendine konuşmak

gizli1048

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
SeLaMıN ALeYKuM....... içinden kendı kendıne konusmak. sankı baska bırı var onla konusuyorsun sorulara cevap verıyorsun gıbı. sonra annemın babamın yaslı kotu halde yardım seslerı kulagıma gelıyor, konusdukları. sonra ezan seslerı. kuran okuyan sesi. ruya gıbı hayali bıseylerin gözukmesı ve aynılarının normal hayatımda cıkması. namaz falan kılıyorum takmıyorum ama olmuyor..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam kendi kendine konuşmak, insanın ara ara yapması gereken durumdur. şöyleki zihninden geçen bir düşünceyi kendi kendine yorumlamak
ya da cevaplamak şeklinde değil de daha çok iç sesle konuşmalı insan.
bu iç sese kimi vicdan der kim kalbin sesi der kimi başka şey der ama insan iç sesiyle konuşmalı, arada kendini irdelemeli insan.

Ne olmuş her fırsatta kendimle konuşuyorsam?Bakma sen yanlış söylemiş eskiler,
Kendi kendine konuşana deli değil, yalnız derler.

https://www.islamiforumlar.net/serbest-kursu/25655-kendi-kendine-konusmak.html

semraaaa

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
bunu bende çok yapıyorum kendi kendine konuşuyorum....aklımdan gecenlerı soyluyorum...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Bazen bu bende,de oluyor.
Mesela; dün bana pense lazım oldu, ula arıyorum arıyorum bir türlü bulamıyorum halbuki bir saat önce kulanmıştım ama koyduğum yerde şimdi yok, yahu başım döndü ararken.
az sonra hatun geldi sen demin kimle konuşuyordun? dedi, de git la kimle konuşacam ben kim var burada dedim, ne bileyim ben telefonla konuşuyorsun sandım, dedi.

Yani bu tür konuşmalar başkaları tarafından 45+1 gibi yanlış yorumlansa da genelde normaldir çünkü ben penseyi ararken kendi kendime ula geri zekalı nereye koydun penseyi diye sormuş sonrada araa ara belkide bulursun diye mırıldanırken hatunda beni telefonda kiminle konuşuyor diye bakmaya gelmiş, allah bilir belki de suç üstü yakalamak için kapının dışında beni dinlemiş sonra çaktırmadan yanıma gelmiş de olabilir hanidfgtn

Yıllar önce kamyonumla yola giderken evden uzak kalırdım o zamanlarda çocuklarımdan biri Babaa diye beni çağırıyormuş gibi kulağıma sesleri gelirdi bende sağa sola bakardım.

Yukarıda örnek verdiğim gibi kendi kendime konuşmayı normal sayıyorum da kulağıma gelen seslere pek aklım yatmıyor:bilmemm:.

Q

qizli1048

Kayıtsız
Misafir
aynen evet vıcdan sesı bu allah razı olsun hepınızden

Hayalperest

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamunaleykum. Bu normal bir konuşma değil ki küfür bile ettiği oluyor ne yapmalıyım yardım edin lütfen.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selamün Aleyküm. Psikiyatriye gitmeyin, Kan tahlili yaptırıp vitamin değerlerine baktirabilirsiniz. B12 eksikliği depresyona sürüklüyor. Aynalara bakarak konuşuyorsa sirkeli su ile silin aynayi. Ayetel kursi ve okuyabilirse Kurani Kerim okusun hatim etsin annenize iyi gelecektir. Allah şifa versin :) Selam ve Dua ile .

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Kolay değil tabiki hastalıkla mücadele etmek. Hasta için de zor ona refakat eden için de zor. Her ikisine de sabırlar dilerim.
Tedavinin iki yönü vardır:
Maddi ve manevi.
Allah'ın yarattığı Tıp ilmi tedavinin maddi (görünen/somut) boyutudur,
Diğeri de dua'dır ya da Kur'an'la tedavidir.
İmkanlar nisbetinde her ikisinden de yararlanmalıdır.
Biri olmazsa diğeri, diğeri olmazsa biri olmaz.
Bu incelik de unutulmamalıdır.
Geçmiş olsun.
Allah, hastanıza acil şifalar ihsan eylesin.
Selam ve Dua ile.

Üst Alt