Kuranda Mehdi Var mıdır ?

• Konuyu başlatan MehdiRasul
  • Başlangıç tarihi
M

MehdiRasul

Kayıtsız
Misafir
Kuranda Mehdi Var mıdır ?

Mehdi 7 Alim ve 313

Dikkat ederseniz Allah Rasullerinin hep ona yardım eden yardımcıları olmuştur.İsa ve havarileri gibi...

Kur'anda Mehdi diye arasanız bulamazsınız ancak Mehdi ve yardımcıları şu ayette geçer ve tüm rasulleri ve yardımcıları kapsar

Ali İmran 81.Ayet ( Not : Yeryüzünde gerçek meal yoktur )

Zuhur yaklaşmaya vakit yardımcılar yahut haklarında cennet vaki olmuş müminler rüya yoluyla uyandırılır.

Sır sahipleri konuyu daha iyi bilirler

ahmet5

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
3/ÂLİ İMRÂN-81: Ve iz ehazallâhu mîsâkan nebiyyîne lemâ âteytukum min kitâbin ve hikmetin summe câekum resûlun musaddikun limâ meakum le tu’minunne bihî ve le tansurunnehu, kâle e akrartum ve ehaztum alâ zâlikum ısrî, kâlû akrarnâ, kâle feşhedû ve ene meakum mineş şâhidîn(şâhidîne).
Ve Allah, nebilerden, “Size kitap ve hikmet verdim. Sonra size, beraberinizde olanı (Allah'ın size verdiği kitapları) tasdik eden bir Resûl geldiği zaman, O'na mutlaka îmân edeceksiniz ve O'na mutlaka yardım edeceksiniz” diye misak aldığı zaman, “İkrar ettiniz mi (kabul ettiniz mi?) ve bu ağır (ahdimi) üzerinize aldınız mı?” diye buyurdu. (Onlar da): “İkrar ettik (kabul ettik)” dediler. (Allahû Teâlâ): “Öyleyse şahit olun ve Ben sizinle beraber şahitlerdenim.” buyurdu.

Üst Alt