Lam - Elif - Nun ........

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
surlefilbynoinspiration.jpg

Lam : Biliyorum yüreğin acıyor ! ... Gecelerin canına dayanmış bir sillah !... O'nsuzluk seni alıp götürüyor uzun yollara ! ... Yollarında dikenlerin, ayakların yalın çıplak ! .. Dikenleri ayaklarına değilde yüreğine batırıyorsun ! ... Hem özlüyorsun ,hem özleniyorsun....

Elif : Leyl ile dururken Durakta gözlerinden yaş damlamakta Elif diye diye ! ... özlüyorsun elifi !... O'nu süslü gecelerin ayazında değilde Buz gibi ayazların gelme vakti olan geceler de seviyorsun !... Onsuz olamam diyorsun !... Satır aralarına nakış nakış ekliyorsun !... Masa daki duran resme inad akıtmıyorsun gözyaşlarını ... Özlemlerini kat kat eden hasrette inad !... Kıyılarına vuran dalgalara selam duruyorsun !...

NuN : Sitemleri bıraktım köşe deki ihtiyar amcaya !... Aşkın pazarında yusufları topladım birbir ! ... Kereme inad aslıya misafir oldum gecelerin en katil saatlerinde.Mecnunu es geçtim leylaya aşkın en güzel tarafından bir buket kırmızı gül aldım !... Sonra Çıktım ağrının tepesine ! ... Nemrud denilen Dağ arkamda kaldı ! ... Sol tarafımı güçlendirmek için erciyesi çektim sağ tarafımdan !... SOnra bahçem de ki Gülleri topladım !.. Göz yaşlarımı avuclarıma değilde yürek kıyılarıma bıraktım ! Sensizlikte yapmadığım duaları nemrud dağına kazıdım belki İmana gelir diye ! ...

Sonra ibrahimleri çıkardım yürek defterlerimin satırlarından !.. Ateşe yetişmeye çalışan karınca gibi yetişmek istedim peşi sıra ateşlere !... kargalara taşlar fırlattım çalmasınlar diye Leyl'i benden !...

Ve dualarıma eller açtım !...Yılbaşı hediyelerini es geçip yasinleri işledim güllerimin yapraklarına !...

Leyl ! ...

Nun ! ....

Lam !...

Elif ! ...

Sizlere seslenmekteyim ejderha olmuş gecelerimden...

Özlemlerime ekledim birbir isimlerinizi !... Resimlere kazıdım süretlerinizi !.. Geçmişimde ki anılarımı sildim !... Hayatta sıfırdan başlamaya karar verdim ! ... Yendim Kıyılarıma vuran dalga tiplemesinde ki ejdarhaları !... Yusufları kurtardım katil züleyha'nın elinden !... ley'i çaldım Belkisin sakladığı sandıktan ve mecnunla Kafa kafa ya verip çöller de aradım Aşkın en kutsalını !...

Leyl ! ...

Nun ! ....

Lam !...

Elif ! ...

Ve bitişin SON saatti !...
Sözler süküttan bir altın !... Çok konuşanı sevmem diyen LeyL ...Az konuşana kanaat etmekte ! ...
....

Ahmet Nuri Özsoy

Üst Alt