Mevlevi Evrad ı Serife (Elemtera keyfe) (14).

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
mevlevi-evrad-i-serife-elemtera-keyfe.jpg

Bismillâhi’r-rahmâni’r-rahîm.
1. Elemtera keyfe feale rabbüke bieshabi’l-fil 2. Elem yec al keydehüm fi tadlil
3. Ve ersele aleyhim tayran ebâbil 4. Termihim bi hicaretin min siccil. Fecealehüm keasfin me’kül.
(Fîl: 1-6)

1. Li îlâfi Kurayşın 2. Îlafihim rıhlete’ş-şitâi vessayf 3. Felya’büdü rabbe hâzel beyt
4. Ellezî ed’amehüm min cûin ve amene hüm min havf. (Kureyş: 1-6)

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.
1. Rabb’in fil sahiplerine neler etti görmedin mi? 2. Onların kötü plânlarını boşa çıkarmadı mı?
3. Onların üstüne ebabil kuşlarını gönderdi.
4. O kuşlar, onların üzerlerine pişkin tuğladan yapılmış taşlar atıyordu.
Böylece Allah onları yenilip çiğnenmiş ekine çevirdi. (Fil: 1-4)

1-4. Kureyş’e kolaylaştırıldığı, evet, kış ve yaz seyahatleri onlara kolaylaştırıldığı için onlar,
kendilerini açlıktan doyuran ve her çeşit korkudan emin kılan şu evin Rabbine kulluk etsinler. (Kureyş: 1-4)

1. Eraeyte’l-lezî yükezzibü biddîn 2. Fezalikellezî yediy’ul yetiym 3. Vela yehuzzu alâ taamil miskîn
4. Feveylünlil musallîn elleziynehüm an salatihim sahûn 5. Ellezîynehüm yürâüne ve yemne’unel mâûn (Mâun :1-6)

1. İnnâ a’taynâke’l-kevser. 2. Fesalli li-rabbike venhar. 3. İnne şânieke hüve’l-ebter. (Kevser: 1-6)

1. Kul yâ eyyühe’l-kâfirûn 2. Lâ a’büdü mâ ta’büdûn. 3. Velâ entüm âbidûne mâ a’büd.
4. Velâ ene âbidün mâ abedtüm. 5. Velâ entüm âbidûne mâ a’büd. Leküm dînüküm veliye dîn. (Kâfirûn: 1-6)

1. Dini yalanlayanı gördün mü? 2. İşte o yetimi itip kalkar. 3. Yoksulu doyurmaya teşvik etmez.
4. Yazıklar olsun o namaz kılanlara ki,onlar namazlarını ciddiye almazlar.
5. Onlar gösteriş yapanlardır, hayra da mâni olurlar. (Mâûn: 1-5)

1. (Rasûlüm!) Kuşkusuz biz sana kevseri verdik,(ni’metler verdik.)
2. Şimdi sen Rabb’in için namaz kıl, kurban kes.
3. Doğrusu adı şânı ortadan kalkacak olan, sana kin besleyendir. (Kevser: 1-3)

1-2. (Rasûlüm!) De ki: Ey kâfirler! Ben sizin tapmakta olduklarınıza tapmam.
3. Siz de benim taptığıma tapmıyorsunuz. 4. Ben de sizin taptıklarınıza asla tapacak değilim.
5. Benim taptığıma da sizler tapmıyorsunuz. Sizin dîniniz size, benim dînim de banadır. (Kafirûn: 1-3)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt