Müslümanlar ve yılbaşı - Dikkatle okuyalım..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Katılım
22 Şubat 2011
Mesajlar
9,111
Tepkime puanı
79
noelkutlamiyoruz.jpg

Yılbaşının Ne Olduğunu Biliyormusunuz ? Yılbaşı kutlamakla ne kaybediyoruz, ne kazanıyoruz ? Ülkemizdede her yıl kutlanan bu yılbaşı acaba islami yılbaşımı yani bizim yılbaşımız mı ? Bu sorulara tabiki herkes kendince bi cevap verecektir lakin islamiyet dini değiştirilemez ve her insan kndince yorumlayamaz ! Tabiki her insanın özgür iradesidir kimse kimseye yaptırım uygulayamaz lakin “bizler müslümanız” diyen sizlerin insıfiyetine bırakıyorum bu “yılbaşı kutlamasını” . . .

Yılbaşı nedir ?
H.z İsa (a.s) efendimizin doğumundan yaklaşık 350 yıl sonra Roma’da ortaya çıkmıştır. Bu dönemde Roma imparatorluğunun her yerinde insanlar güneşe tapıyordu. Roma imparatorluğu “güneşperestlik” ile “hristiyanlığı” birleştirerek sözde güneş tanrısının (Hâşa) doğum günü olan 25 aralığı H.z İsa (a.s)’nın doğum günü olarak kabul etti.Neden 25 Aralık ? 24 Aralığa kadar güneş biraz daha erken batıp senenin en kısa günleri yaşanıyor. Batıda güneşe tapanlar tanrıları olan güneş hergün biraz daha erken kendilerini terkedince bu olaya bi hayli üzülüyorlardı. 25 Aralıkta günler tekrar uzamaya başlayınca tanrıları kendileriyle kalmaya razı olmuş ve yeniden doğmuş. Bu sebeble o gün geldiğinde mutluluklarını dans, içki, eğlence, ağaçlarla yeşillendirme, ışıklandırma ve hindi kesme gibi eğlencelerle kutlarlardı. İşte 25 Aralık- 1 Ocak arası bu sebeble eğlence ve tatil günleri olarak kabul edilmiştir. Hristiyanlar bu günlerde domuz başı, kabak kızartması ve hindi yemeyi gelenek haline getirmişlerdir. “Bir Tek ALLAH (C.C)’a inanan müslümanlar! temeli putperesliğe ve bozulmuş hristiyanlığa dayanan yılbaşı adetini yerine getirirken yukardaki bilgileri ve peygamberimizin aşağıdaki sözlerini karşılaştırarak yerinizi tesbit ediniz.”

“KİM YAŞANTISIYLA BİR TOPLUMA BENZERSE O TOPLUMDAN OLUR.”

Noel Baba Kimdir ?
Batıda değişen kültürlere göre nisse, fovet tart baba, saint nikol, sonta clous, chris kind gibi isimleri olan noel babaların hikayesi “Milattan sonra 4′üncü yüzyıl” başlarında Antalya’da doğmuş Patara’da gençliğini geçirmiş, Demre’de adına yapılmış kilise’de piskoposluk yapmış “Papaz Saint Nicholas” a dayandırılmaktadır. Koruyucu ve yardımsever imajı vermeye çalışan kilise aziz olarak benimsenen Nicholas’ın noel babaya dönüşmesini gönüllü olarak kabul etti ve güneşe tapanların bayramı resmen kutlanmaya başladı.
Dostunuz Kim ?
“Ey iman edenler, Benimde Düşmanım, Sizinde Düşmanınız. Onları Dost Edinmeyin, Onlar size Gelen Gerçeği İnkâr etmişken siz onlara sevgi gösteriyorsunuz . . .” (Mümtehine Suresi , Ayet 1)
]“Ey İman edenler, Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin! Zira onlar birbirlerinin dostudurlar. İçinizden onları dost tutanlar onlardandır. Şüphesiz zalimler topluluğuna Allah (c.c) Yol göstermez.” (Maide Suresi, Ayet 51)
“Sizin Dostunuz Ancak Allah(c.c)’tır, Resuldür, iman edenlerdir.” (Maide Suresi, Ayet 55)
“Kişi Sevdiği ile (Dünyada ve Ahirette) Beraber olacaktır.” (Hadis-i Şerif)


Kardeşlerim :
Haksızlığın ve adaletsizliğin kol gezdiği dünyada yaşıyoruz. Sırf müslüman olduğu için FİLİSTİN’de insanlar öldürülüyor, yılbaşının sahibi olan hristiyanlar BOSNA’lı çocukları diri diri keserek köfte yapıyor ve annelerine yediriyorlar. Şimdi sizlere soruyorum yedikleri nanelerin haddi hesabı olmayan Hristiyanların yılbaşını’mı kutlayacaksınız ? Yoksa o gün geldiğinde oturup bir Yasin’i Şerif okuyarak onlara lanet mi edeceksiniz ? Yukarıda Ayet-i Kerimeler ve Peygamber efendimizin hadis-i Şerifleriyle zenginleştirdiğimiz gerçekleri görmezden gelmek inanın AHMAKLIK’tır rabbim bizleri hidayete erenlerden eylesin inşAllah doğru yoldan ayırmasın bizleri . . .

Biz Çoğu zaman Onlara Uyuyoruz Peki Onlar Bizlere Uyuyor mu ? Neden hep biz onlara uyacağız ? Onlar bizim dini bayramlarımızı veya milli bayramlarımızı yahut diğer mübarek gün ve gecelerimizi biliyor ve kutluyorlar mı ? Bizim hicri yılbaşımız olan Peygamberimizin Mekke’den Medine’ye hicret gününü yılbaşı olarak kutluyorlarmı ? Gelin bu gece Allah(c.c)’ı gazaplandırmayalım müslümanların kesildiği bir gecede sizde yılbaşı eğlencesi yaparak, piyangodan medet beklerken aniden bir deprem olsa, Bu halinizle Allah(c.c)’a ne cevap vereceksiniz? Lütfen yılbaşı gecesi televizyonlarınızı açmayınız. Allah(c.c)’a savaş açanları protesto ediniz. Tercihiniz cehennem değil gül kokan cennet olsun, Yok ben illa eğlenirim diyorsanız bu yazıyı (Yılbaşı gecesinde) tekrar okuyun, Bosna’lı müslümanları ve ölümü’de düşünerek inancınıza göre karar veriniz . . .

“ALLAH (c.c)’ın Azabı Çok Çetindir, Rahmedi’de çok Geniştir.”
“Yılbaşıya Tanzim Kasdıyla Bir Yumurta Dahi Hediye Edilse Elli Yıllık İbadeti Olsa bile Kafir Olur.” (İbn’i Abidin)
“Madem Bu Yılbaşı Bir Peygamberin Doğumu İse Neden İçki İçilerek Kutlanıyor ? ? ?”“Adama Hristiyan Desen Darılır, Yılbaşında Hindi Yemeye Bayılır, Şimdi Bu Adam Nasıl Müslüman Sayılır ? “

(“Abdurrahim ÇAKIR” yazının tamamı bana ait değildir alıntılarla zenginleştirilmiştir…)
Lütfen Bu Yazıyı Elinizden Geldiğince Paylaşınız . . . .
 
Üst Alt