Namaz kılarken nefesim kesiliyor

imkansızaşık

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamunaleyküm bu sefer yine bir problemim var namaz kılınca secdeye durup dua edince nefesimi koparıyolar sanki boğuluyorum o anda ne oluyor anlamıyorum sanki metrelerce koşmuş gibi oluyorum dans edince bile böyle olmuyorum ama çok tuhaf ellerim kendiliğinden kıpraşıyor vücudum değişiyor sanki ve gözlerimden yaşlar geliyor dua edince bunlar nedir acaba bilgi olarak öğrensem çok sevinicem.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör

Aleykum Selam Kardesim..
Sanirim Sorun namazda değil icinde bulundugunuz ruhsal bunalımın ve bir anda Manevi hava arasinda SIKISMAK tan kaynaklanıyor sanki...

"ve gözlerimden yaşlar geliyor"
Önce şunu belirtelim ki, göz yaşları dökmek kişiden kişiye değişir. Bazıları daha duygusaldır, az bir tesirle ağlayabilir.
Siz de olan göz yaşı değil, kalbin hüznüdür, kalbin ağlamasıdır.
iciniz, disiniz duygu yonunden masallah o kadar dolusunuz ki.. namaz da bir bosalma ,rahatlama kendini Rabbine birakma gibi bir transfer konusu sanki ne mutlu size bu duygu ve hissi bir cogumuz hissedemeyiz bile....

Bu konuyu baska sekilde bilen veya anliyan anlatabilen varsa Buyursun..
cunku Boyle bir seyi ilk kez duyuyorum desem yeridir..
Stress ve deprasyonda olan bazi Genc kardeslerim cok duygu yuklu olduklarindan Dua okurken veya Namaz kilar iken sanki Hakka kavusacakmis gibi bir korku ve heyecana kapiliyorlar..
Yanlis isem affedin beni ama bazi genc kardeslerimiz Kur`an, Dua , namaz sadece yaslilar icin ve ölum öncesi okundugu seklinde bilincalti bir yapiya sahipler..

Haydi Gencler namaza...
Hayatta strese karşı ilaç olarak Osmanlı'nın düstûr edindiği 5 esas şunlardır:

1- Er-rızku al'allah: Rızkı veren Allah'tır. Başkasının önünde eğilme
2- Tevekkeltü al'allah: Allah'a dayan
3- Ya Nasip: Canını sıkma eğer nasipse olur
4- Ya Sabır: Sabretmeyi bil, vaktinden önce bahar gelmez.
5- Bu da geçer ya hû: Unutma!

Zenginlik de fakirlik de, hastalık da sağlık da, mutluluk da, başarı da başarısızlık da..
Hepsi geçicidir. Hatta hayat bile...
Bakî olan Allah'tır.cc. dir..

imkansızaşık

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
cevap

teşekkür ederimm yorum için.

Üst Alt