Nerede kaldı insanlık?

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Uçurumun kenarında insanlık tutun ellerimden diyor bir yardım eden yok mu bana?
Beni unutturmayanlar nerede? Nerede o vefalı dostlar? Nerede vefa duygusu taşıyanlar?

Nerede sen benim kardeşimsin sana zarar gelmesini istemem diyen kardeşim?

Nerede düştüğümde beni kaldıran kalk bak bir şey olmadı bir yerin acımadı diyen.

Her birimiz payımıza düşen kadar sorumluyuz, elimizden geldiğince yardımcı olmalıyız insanlığa,

Allah sana Eşref-i Mahlukat demiş te sen kendi şerefini bilmiyorsun, kendi değerini kendi ellerinle yitirmektesin..

Tutmalıyız insanlığın, insan olmanın, bize yakışanı yapmak için tutmalıyız elinden insanlığın..

Dön bak senin geldiğin yer neresi? sen Osmanlı torunu değil misin? senin dedelerin ninelerin her biri birer yardımcı idi..

Yapacağı şeyleri önce dine uygun yaparlardı.. bir anlaşma yapacakları zaman önce abdest alır, abdestsiz yere basmazlardı. Bir ana çocuğunu emzireceği zaman, abdestsiz emzirmezdi.. biz böyle insanların soyundan geliyoruz düştüğümüz şu hale bakın bir de..

Heyhat!! ne günlere kaldık ya rabbim acınacak haldeyiz ağlanacak halimize gülüyoruz...

Sahip çıkalım insanlığa kardeşliğe, kendimize, benliğimize ümmet-i Muhammed'e yaraşır bir Eşref-i mahlukat olalım Rabbimin izniyle... selam ve dua ile...

mumın1

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Fazla nıhat hoca dınlemış gıbı bır halın var. :) MaşAllah, Demı nerde Bır Abdest Kuyrugunda Buyur Once Sen Al Dıyen Musluman ..

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Fazla nıhat hoca dınlemış gıbı bır halın var. :) MaşAllah, Demı nerde Bır Abdest Kuyrugunda Buyur Once Sen Al Dıyen Musluman ..

Evet Nihat Hatipoğlu'nu severim elimden geldiğince dinlemeye gayret ederim.. Onun o hararetli anlatışına da ayrıca hayranım bence bu konuşmadaki harareti içindeki o Allah, Peygamber sevgisinden ileri geliyor...

Doğru söylüyorsun bir abdest kuyruğunda bile; buyur önce sen başla diyen bir insanlık kalmadı... ama biliyor musun? bir yerlerden başlamalıyız önce kendimizden, kendi eksiklerimizden, sen, ben yaparken diğerine de bulaşır o Hakkaniyet, vicdan duygusu...
kendi yaptığından utanmaya, senin yaptığından ders almaya başlar insanlar... haydi hep beraber önce kendimizden, sonra yakın evremizden, daha sonra böyle böyle ilerletelim unutulmaya yüz tutmuş insanlığa sahip çıkalım, eksiklerimizi, hatalarımızı gözden geçirelim başlayalım BİİZNİLLAH...

mumın1

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Cok guzel bır konusma kalbıme dokundu desem yerıdır

sımdı bende kendımı anlatayım sana sızlere InşAllah ,
ben 20lı yaslarımdan bu yana nıhat hocayı okadar cok sevmısımdırkı onun peygamberımıze olan askı s.a.v olan sevgısı benı butunuyle kendısıne cektı , ve ınan bana onun sayesınde bende peygamber efendımıze sevgı ask besler oldum s.a.v bazen goz yaslarımızı tutamayız bazen kalbımıze ole dokunurkı dogru dıyorsun , ben cogu kez guzel sekılde aılemı ıkaz edıyorum aralarında kılmayanlar var namazı,
once aıleden baslamak gerekmezmı zaten sonra ıse ,
elımızden kalbımızden gectıkce Hıdayete erdıkce Allah c.c ıznıyle , tüm kardeslerımızı uyarmak lazım ama her kesımı uyaramıyorsun guzel bır ahlakın olsun olmasın ıcınde yoksa onun ne çare ,dedıgım gıbı vaktı tayını Allah c.c verır belırler kımı dakıkalar ıcınde kımısı yıllar sonra ıman eder ama bıze düşen gorev guzel bır dılle uyarıp ıkaz edmek , nıhat hocaya tekrar deyınecegım , ben mp3 halınde yapıp ıdnıryorum gunde en az mınumun 4 saatımı sohbetlere ayrıyorum dınledııgm bır sohbetı 2 gun sonra tekrar dınlerım 100 yakın sohbet var onun kasvetlı anlatısı tuylerı dıken dıken edısı Bızlere RüsulAllahı Sevdırışı Herşeye Bedel Yeter Sadece Onla Yetınsek Iyı Bır Cok Peygamberı Sankı yaşıyormuş Gıbı Anlatıyor, Allah c.c Razı Olsun Ondan Ve Onu Dınleyenlerden Canı Gonulden

Üst Alt