Nesin Sen Aşk ?

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz

Nesin Sen AşK ?

Tarifi zor bir kelimeyi açıklamaya çalışmak amacı içerisindeyim. Anlıyor, yaşıyor ve yaşatıyorum fakat yazamıyorum; " AşK"
Birçok filmin baş kahramanı, birçok ölümün sebebi bazende suratda beliren bir tebessüm. Hergün duyarım aşk'ı, hissederim.
Bizi binbir şekle sokmayı becerebilen, ben bu değildim dedirtebilen, 'ACAYıP' olmamızı sağlayan şeydir aşk.

Çoğu zaman göklere çıkarttığımız, çoğu zaman ise yerin binbir kat dibine attığımız,çoğu zaman karıştırdığımız, tutamayacağımızı bile bile söz verdiğimiz, yeminler ettiğimiz. Onunla ağlayıp, onunla güldüğümüz. Onunla yatıp, onunla kalktığımız, klavyemizde her tuşa bastığımız. Yanlız iken anımsadığımız, varlığında hatırlamadığımız; aşk.
Bilmeyiz yaşamasını. Sadece adını biliriz. Hiç incelemeyiz, nesin sen aşk ?

Sabahlara kadar seni yaşamak mı ? Duyduğumuzda lanet okuduğumuz mu ?
Ne olduğunu pek bilmesemde sanadır tüm bu yaşananlar..

Özür dilerim. Seni yaşatamadım. Saramadım seni sımsıkı, eskisi gibi. şimdilerde sadece ağızlarda dolaşan üç harfi bir kelime olmanı engelliyemediğim için özür dilerim senden.
Yaşarken güzel olmanı, biterken kötü olmanı engelliyemediğimden. Herşeye örnek gösterildiğinden. Güneş'e, Ay'a hatta tüm doğa olayına benzetilmeni engelliyemediğimden.
Karıştırıldığından, artık eskisi gibi yaşatılamadığından, elden ele dolaştırıldığından, anlayamadığımdan. Tüm bunlar ve bunlar gibi uzayıp gidenlerden dolayı üzgünüm, özür dilerim.

Bana göre nesin sen biliyor musun ?
Ne gezmek, ne tozmak, hatta bazen dokunamamak ve görememeksin. Bir hasretsin. Bir özlemsin. Sevgilinin elini tutarken, içindeki kanın akışını hissedebilmeksin. Anlamaksın sen. Sevgiliye yazılan bir şiir değilsin. Yazılan şiiri okurken hissedilensin. Sevgiliyi öptüğünde beynini dahi görebilmemi sağlayansın. Tarif edilemeyensin. 3 kelime arasına gizli dünyanın en uzun alt bilgisisin. ınsanlardan nefret ederken, varlığını anımsayıp yüzümü " " halini aldıransın. O kadar çok şeysin ki yazmam olanaksız. Bu sensin, iyi ki varsın.

Ama sen, nefret edilmemelisin. Aldatılmamalısın, aldatmamalısın. çekip gitmemelisin aniden. Sevgiliye duyulan cinsellik arzusu değilsin.
Günümüzde yazılan en çok şey; ınternetden aşık mı olunurmuş be.. ? Sorusu olmamalısın. Kızma onlara, affet. Onlar seni bilmiyor. Seni; dokunmak, öpmek, gezmek, vb. olarak biliyor. Boşver. Aldırma. Azda olsa bilenler var. Sen bu değilsin tamam. Kızma.
Onlar sen gelince " Aşk ne güzel şeysin sen " diyip, seni yaşatamayınca " Aşk mı ? Tam bir saçmalık, yalan." Olarak yorumluyor. Yazık ! Hiç düşünmüşler mi ? Seni aslında biz yaşatıyoruz. Varlığı bizim güzelliğimiz, yokluğun bizim beceriksizliğimiz olduğunu. Hayır sanmıyorum.

Unutma aşk. Ben sen olacağım. Lütfen, sende ben ol. Bırakmayalım birbirimizi.
Dünyada yaşanan ve yaşatılan tüm hatalar için özür diliyorum.
ıyi ki varsın, iyi ki aramızdasın.
Seni seviyorum aşk.
Seviyorum seni

Alıntı.....

Üst Alt