Okey oynamak günahmıdır?

parlakkk

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleyküm Gönül Sızım,

Okey oynamak günahmıdır? Benim burada canım sıkılıyor, arkadaşlar evine çağırdığında okey oynayalım dediklerinde oynuyorum ve içim sıkılıyor ozellikle annem telefonda bana oynama dediğinde. Yine birgün oynadığımda eve geldim uyudum rüyamda dişimi çekiyordum, tabire bakınca uyarı dendi acaba okeyden dolayı mı hocam çok merak ettim. Artı eşimlede kavga ettim ilk defa hele uçgün çok huzursuzdum eşimle kavga ediyordum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykümselam Gönül Dostu,Müslümanın ,okeyde eğer arada para ve iddia yoksa haram denilmese bile bu gibi boş işler ile uğraşması mekruhtur.
Çünkü bu fiiller kumar yolunda birer adımdır. Bu sizi kumara götürebilir ve zaman kaybından başka hiç bir yararı yoktur.

Boş zamanlarınızı daha faydalı şeylerle değerlendirebilirsiniz. Peygamberimiz insanların boş zamanlarını değerlendirme konusunda aldandığına dikkat çekmektedir. ..
kendinizi maddi, manevi olarak yetiştirmeye bakin yarin anne olunca boş vaktiniz olmiyabilir..

SIHHATİN VE BOŞ ZAMANIN KIYMETİNİ BİLMEK
"Ey oğul! Nasîbin olan şeyi kaybetmezsin; onu senden başkası yiyemez; o başkasının nasibi değildir. Nasibin olan şeyi ona rağbet veyâ hırs göstermekle de elde edemezsin.
O dün gibi geçmiştir. İçinde bulunduğun an bugünün, gelecek ise yarındır. Dünün senin için bir ibret, bugünün amel, yarının da ücrettir. Yarın ise sen belki olacaksın, belki de olmayacaksın. Sen yarın adının ne olacağını (başına ne geleceğini) bile bilmiyorsun.
Size söylediklerimi hatırlayacak ve pişmanlık duyacaksınız."
Abdulkadir-i Geylani..

Üst Alt