Prof.Dr Ahmet Aydın

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selamun Aleykum . Kardeşlerim sizden Ahmet aydına dua etmenizi rica ediyorum.
Bugun vefat etti.
İnsanlara maıl yoluyla hıcbır ücret talep etmeden yardımcı oluyordu.
Amelıyat sonrası bir çok hastayı kolunda serum bagı ile yıne yardımcı oluyordu.

Üretici fırmalarla mahkemelerde sürünüyordu.

Cerrahpaşa hastanesınde sadece otızmlı cocuklara onların hastalıklarına çare bulmak için senelerini yıllarını verdi.

Dinlenmesi gerektıgını bılıyordu , bütün öğrencılerı ve hekım arkadaşlarının rıcasına ragmen yıne kıyamadı cocuklara geri döndü hastaneye hayatını kaybetti.
Kendi hayatını rıske attı çünkü herzaman söyledığı tek şey otizmli cocuklar ile ılgılenen benden başka kımse yok . Çocuklara Ailelere çok üzülüyorum!

Piyasacı düzene kendını satmamış; son derece namuslu üretken ve halkçı bilim insanıydı.

Bilim dünyası için hakıkaten büyük kayıp kendını satmadı !
Bılıncı kapanana kadar insanlara yardımcı olmaya çalıştı mükemmel insan .
Allah rahmet eglesın .
Allah Ahirette iyi hal nasip etsin !

Benim ülkemmi burası ?
Kıytırık, insanlığa hiç bir emeği geçmemiş sanatcıya dualar okunuyor medyalar ve insanlar VICIK VICIK.

Ahmet Aydın ;Allah senden razı olsun Teşekkür etmemize hıc bır zaman fırsat vermedin . Ömrümün sonuna kadar Yasini şerifim de olacaksın . Allah ahirette iyi hal nasip etsin.

Selam ve dua ile

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
PROF. DR. AHMET AYDIN KİMDİR?

1953 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Ahmet Aydın, 1977 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdi. 1982 yılında aynı Fakülte’nin Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünde uzmanlığını tamamladı. 1988 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde doçent, 1993 yılında Metabolizma ve Beslenme Bilim Dalı başkanı ve 1994 yılında da profesör oldu. “Otizme çözüm var”, “Taş devri diyeti. Doğru beslenmenin başucu kitabı”, “7'den 70'e Taş Devri Diyeti” gibi çeşitli konularda yazdığı 6 kitabı ile yerli ve yabancı 100’ün üzerinde makalesi olan Aydın, evli ve bir çocuk sahibiydi.

------------------------------------------

Allahü Teala rahmet eylesin. Merhamet eylesin. Mekanı makamı cennet olsun.

Üst Alt