• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada geziye çıkmak

Yekbu_tenebu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada geziye gitmek, rüyada geziye çıkmak, rüyada gezmeye gitmek rüya yorumu.
Selamun aleyküm, bugün bir rüya gördüm size yorumlatıp yormak istemem ama hocam benim bu aralar bir sıkıntım var, yatmadan önce bol bol zikir çekip dua ediyorum. Allah'ın bana doğru yolu göstermesi için. Görmüş olduğum rüyanın sıkıntım ile bir alakası olup olmadığını bilemiyorum ama size yinede anlatmak istiyorum.
Rüyam şöyle başlıyor;(iki farklı şekilde)
1. Bir yolculuk yapıyoruz 2-3 erkekle içlerinden biri benim iş arkadaşım (normalde güven duymadığım bir insandır, işimde gözü olduğunu düşünüyorum) diğer iki erkeği tanımıyorum, içlerinden biri 40 yaşlarında beyaz saçlı biri, adam aşkla bakıyor ve bana yaklaşmaya çalışıyor otobüste (asılıyor gibi) o güvenmediğim iş arkadaşım beni kendine çekiyor (yakınına) onunla sevgiliymişiz gibi bir görünüm veriyor adama karşı (yani beni koruyor, bunu hissediyor ve anlıyorum rüyamda, ben korkuyorum biraz. Endişeli gibiyim) gideceğimiz yere vardık, gezdik normal olarak ne o adam ne de arkadaşım ile birşey yaşadık. Ana rüyamda onun bana yaptığı iyilik karşısında çok mutlu oluyorum ve aklımdan çıkmıyor (minnet dolu hislerim, hayatımı kurtarmış gibi seviniyorum, onun aslında göründüğü kadar kötü olmadığını ve Abi'miş, yakın bir akraba, dostmuş... gibi hissetmeye başlıyorum ve seviniyorum, rüyamda kendimi şanslı hissediyorum.) geziden (gezmeye gittiğimiz yer buraya ait bir çiftlik ve yeşilliği insanı mest ediyor) Sonra işe geliyoruz birlikte ben üst kata geçiyorum (hiç görmediğim dar ve biraz dumanlı/loş bir odaya giriyorum.) orada daha önce benden hoşlanan ve yaklaşık bir yıldır konuşmadığım kişinin orda olduğunu görüyorum. (bu kişi beni severken bir başkasına da ilanı aşk etmişti, o yüzden aramız bozulmuştu. Yaklaşık bir yıldan sonra bu hafta içinde barıştım onunla, beni seviyor buna inanıyorum, çok çektirdim ona o yüzden artık yeter deyip ve konuştum onunla şuanda iyiyiz)
Bu kişinin masasında poşet içinde 5-6 tane sıcak somun ekmeği var, bana ikram ediyor ve bende aradan bir somun ekmeği çıkarıp köşesinden 5 cm kalınlığında kesip yemeğe başlıyorum(o an bu hayatımda yediğim en güzel ekmek olduğunu düşünüyorum)

İnşallah rüyam ile çok kafanızı yormam hocam. Hakkınızı helal edin. Sağlıcakla kalın

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam , Yekbu_tenebu ayrıldığınız O kişiden tamamen ayrılabildiniz mi..?
Zamanı geldiğinde gitmesini bilmeli İnsan, bavulunu ,kendini geleceğini toplamayı bilmeli.

Veda edersin,ağlarsın,kaçarsın,yokluğuna alışmaya çalışırsın o kişinin ..Sonrasın da bir bakmışsın ki zaman akıp gitmiş gidenlerin
yeri bir şekilde ,yada başka biri ile doldurulmuş ..

Demem o ki;bir ilişkiden ayrılırken sadece bedenen değil!!Biten bir ilişkiyi zihnen ,kalbinden kabullenmek ,Kaderin ile barışmak gerekir..
kalp + beyin + beden+Duygu +vicdanin ile O insandan ayrılmadan Hayat yoluna çıkmayın!! Yoksa hep iki İki Dünya Arasında yaşarsınız ..

kadın yada erkek fark etmez, eş,sözlü,nişanlı farketmez ayrılık noktasına geldiğiniz kişilerle bağlarınızı bitirmeden başka ilişkilere asla kalbinizi açmayın!!
eğer açarsanız yalan ve riyanın üzerine kurulan aşk yada hayellerinizde şeytan bir gün sizi rezil etmek için peşinizde olur..şimdi sizin önünüzde bir sıkıntı var
ama birde Allah cc.var mutlaka Allah sabırlı olursanız size ferah kapısını açıcaktır.Sabır umut ve ümitlerin bittikten sonrasıdır.

Hayat denen yolculuğun hergünü bir serüvenin başlangıcıdır..Hayat, ayrılıklar üzerine kurulu bir yolculuktur.
Sen Kendini Değiştirmedikçe daha çook yol ve yolcu olursunuz..Yolunuz ve bahtınız açık olsun.......

Rüyada geziye çıkmak ;
Bir geziye çıktığınızı görmek, eğer gezi hoş ise, İşinizde bol kazanç sağlayacaksınızdır. ...
Rüyada geziye çıkmak ;
Yeni bir başlangıç anlamına gelirbir halden başka bir hale geçmeye, kendi içine doğru yaptığın yolculuk,Bir insanın yapacağı en büyük yolculuk, kendi içinde yapacağı yolculuktur.
hayır yolunda maddi ,manevi İçindeki yolculuğa delalettir..
sıkıntıların sona ereceği, dertlerin biteceği bir karar bir yol olarak da yorumlanir..Allahu alem..

Rüyada Ekmek Görmek;
yaşayacağınız güzel günlerin habercisidir. Zenginlik ve renkli bir yaşantının göstergesidir.Selametle,Sağlıcakla kalın..

Boşlukta olan Allah’a tutunsun..
duaa..

Yekbu_tenebu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm dün mesajımı bulamamış ve merak etmiştim sonucunu. Yanlış birşey mi yazdım diye kendi kendimi sorgulamaya başladım. Îyi ki özel mesajla bildirmişsiniz Serdar bey teşekkür ederim.
Gönül sızım hocam iyi dilekleriniz duanız için çok teşekkür ederim. Allah kabul etsin. Hocam o kişi ile aramda hiç birşey geçmedi o beni seviyordu ve ben onunla asla bir beraberlik yaşamayacağımı söyledim. O da çok koştu peşimden iş arkadaşımdı benim için çok şey yaptı. Kendisi biraz saf olduğu ve bir çok kişinin alay konusu olduğu için kendime yakıştıramadım onu. İş ortamlarını bilirsiniz kimse kimseyi pek sevmez dost yüzlü çok kişi var. O kişi ile biz akraba sayılırız. Zoruma gidiyordu onunla alay etmeleri. O sıralar işte bana aşık oldu. Hiç bir beraberliğimiz olmadı sevgisine karşı arkadaşlığımı dostluğumu sundum ve biz akrabanız burada birbirimize destek çıkmalıyız dedim. Arkadaşlığı kabul etti ama bana olan hisleri günden güne artı daha çok bağlandı, daga çok fedakarlık yapmaya başladı. Durumu beni ürkütü bu kadar aşk fazla dedim kendi kendime. Ona başka kızlar tavsiye etmeye başladım o da beni kaybetmemek uğruna kabul etti. Sonra gel zaman git zamn ilişkimiz normale döndü o da benden yana umudunu kaybetti beklentisi bitti çok şükür dedim ama hocam iş yerimde ki bir kuz onun nasıl peşimden koştuğunu bilmesine rağmen ona yakınlık gösterdi ve beni yalanladı(güya ben o çocuğa ilgi duyuyormuşum gibi bir izlenim vermeye çalıştı) ben bunu öğrendim deliye döndüm resmen nasıl bana bu hakareti yaparlar diye. Çocuk o dönemlerde benimle ilgili kızla beraber çok şey söylemiş kendilerini birbirlerine kanıtlamak için beni tezil ettiler. O yüzden aramız açıldı. Kızı işten kovdular. Şu anda burada değil o yüzdendir ki sanırım benimle barışmak istedi, çok mesaj atıyordu ona işim düştü geçenlerde bende bu küslüğün bitmesi gerektiğini, onun bu kavgalardan dersini aldığını düşündüm ve barıştım. (Aynı iş yerindeyiz hocam, çalışma arkadaşlarımla aramın bozuk olmaması gerektiğini ve seviyeyi koruyup iş arkadaşım olarak onu affetim)
Bu kadar yani onun la sevgili değilim ve asmada olmayı düşünmüyorum. Allah hayırlı olanı çıkarsın yolumuza. Hayırlı cumalar

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun aleyküm dün mesajımı bulamamış ve merak etmiştim sonucunu. Yanlış birşey mi yazdım diye kendi kendimi sorgulamaya başladım. Îyi ki özel mesajla bildirmişsiniz Serdar bey teşekkür ederim.
Gönül sızım hocam iyi dilekleriniz duanız için çok teşekkür ederim. Allah kabul etsin. Hocam o kişi ile aramda hiç birşey geçmedi o beni seviyordu ve ben onunla asla bir beraberlik yaşamayacağımı söyledim. O da çok koştu peşimden iş arkadaşımdı benim için çok şey yaptı. Kendisi biraz saf olduğu ve bir çok kişinin alay konusu olduğu için kendime yakıştıramadım onu. İş ortamlarını bilirsiniz kimse kimseyi pek sevmez dost yüzlü çok kişi var. O kişi ile biz akraba sayılırız. Zoruma gidiyordu onunla alay etmeleri. O sıralar işte bana aşık oldu. Hiç bir beraberliğimiz olmadı sevgisine karşı arkadaşlığımı dostluğumu sundum ve biz akrabanız burada birbirimize destek çıkmalıyız dedim. Arkadaşlığı kabul etti ama bana olan hisleri günden güne artı daha çok bağlandı, daga çok fedakarlık yapmaya başladı. Durumu beni ürkütü bu kadar aşk fazla dedim kendi kendime. Ona başka kızlar tavsiye etmeye başladım o da beni kaybetmemek uğruna kabul etti. Sonra gel zaman git zamn ilişkimiz normale döndü o da benden yana umudunu kaybetti beklentisi bitti çok şükür dedim ama hocam iş yerimde ki bir kuz onun nasıl peşimden koştuğunu bilmesine rağmen ona yakınlık gösterdi ve beni yalanladı(güya ben o çocuğa ilgi duyuyormuşum gibi bir izlenim vermeye çalıştı) ben bunu öğrendim deliye döndüm resmen nasıl bana bu hakareti yaparlar diye. Çocuk o dönemlerde benimle ilgili kızla beraber çok şey söylemiş kendilerini birbirlerine kanıtlamak için beni tezil ettiler. O yüzden aramız açıldı. Kızı işten kovdular. Şu anda burada değil o yüzdendir ki sanırım benimle barışmak istedi, çok mesaj atıyordu ona işim düştü geçenlerde bende bu küslüğün bitmesi gerektiğini, onun bu kavgalardan dersini aldığını düşündüm ve barıştım. (Aynı iş yerindeyiz hocam, çalışma arkadaşlarımla aramın bozuk olmaması gerektiğini ve seviyeyi koruyup iş arkadaşım olarak onu affetim)
Bu kadar yani onun la sevgili değilim ve asmada olmayı düşünmüyorum. Allah hayırlı olanı çıkarsın yolumuza. Hayırlı cumalar

Ve Aleykümselam ben onu değil evli olani sormuştum..

Yekbu_tenebu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Hocam üzgünüm ama bu karşı koyamadım hislerime o da ağladı çok acı çektiğini söyledi :(( o yüzden şimdi arkadaşız sürekli onu görüyorum üzüntüsüne dayanamadım. Zaten içim kan ağlıyordu onun için :(( dayanamadım elimi verdim ona o da yemin etti defalarca benim yemin etmemi istedi ama yapmadım bilemiyorum ne olacak :((

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hocam üzgünüm ama bu karşı koyamadım hislerime o da ağladı çok acı çektiğini söyledi :(( o yüzden şimdi arkadaşız sürekli onu görüyorum üzüntüsüne dayanamadım. Zaten içim kan ağlıyordu onun için :(( dayanamadım elimi verdim ona o da yemin etti defalarca benim yemin etmemi istedi ama yapmadım bilemiyorum ne olacak :((

desenize Nefsinize yenilmişsiniz..sonunuz hayr olsun, evli erkek ile olmak sonu olmiyan bir beraberliktir...kendinizi boşa harcıyorsunuz...

Yekbu_tenebu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Benim bi beklentim yok hocam onu seviyorum hayatım tek sahibi olabilir benim için ama ondan korkuyorum sonuçda evli bir erkek:( elimi tuttu yemin etti beni sevdiğine, ona korktuğumu söyledim rüyalarımı anlattım ama o sürekli yemin etti seviyorum, bırakma beni diye ölüme kadar dedi, istediğini yaparım dedi yeterki sen üzülme dedi ve ağladı, bana ceza veriyorsun dedi dayanamadım sözlerine çok mutlu şimdi bilemiyorum sonumuz nasıl olacak. Hayatıyla yaşadıkları işe çok şey anlatmıştı çok üzüldüm onun için karşı koyamadım daha fazla o üzgünken ben daha çok üzülüyorum, onu sürekli göreceğimi bilmesem yemin ederim kabul etmezdim bu ilişkiyi ama dayanamadım üzülmesine.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Benim bi beklentim yok hocam onu seviyorum hayatım tek sahibi olabilir benim için ama ondan korkuyorum sonuçda evli bir erkek:( elimi tuttu yemin etti beni sevdiğine, ona korktuğumu söyledim rüyalarımı anlattım ama o sürekli yemin etti seviyorum, bırakma beni diye ölüme kadar dedi, istediğini yaparım dedi yeterki sen üzülme dedi ve ağladı, bana ceza veriyorsun dedi dayanamadım sözlerine çok mutlu şimdi bilemiyorum sonumuz nasıl olacak. Hayatıyla yaşadıkları işe çok şey anlatmıştı çok üzüldüm onun için karşı koyamadım daha fazla o üzgünken ben daha çok üzülüyorum, onu sürekli göreceğimi bilmesem yemin ederim kabul etmezdim bu ilişkiyi ama dayanamadım üzülmesine.

BAŞIMIZA GELENLER KENDİ ELİMİZLE YAPTIKLARIMIZ VE NEFSİMİZ İLE SEÇTİKLERİMİZİN ÜRÜNÜDÜR..

insanın kendine yaptığı kötülüğü cümle alem bir araya gelse yapamazmış!!elini verirsen kolunu alamazsın..
...Her günah bir başka günaha kapı aralar..
Seven insan aptal olurmuş derlerdi de inanmazdim ....sırıtık.:,
Ben söyledim söyleyeceğimi ...

Yekbu_tenebu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Yok allah korusun asla asla böyle birşeye müsade etmiycem hocam. Bu çok ürkütücü :(( ben bunu yapmıycm asla allah kimseni. Yoluna çıkarmasın hocam :((( bu korkunç ya

Yekbu_tenebu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Aptalık demişsiniz de gerçekten elimde değil işlerime bile konsantre olamıyorum onun yüzünden. Ne yapacağımı bilmiyorum onun yanında nefesim kesiliyor kendimi kontrol edemiyorum daralıyorum. :(( sürekli dua okuyorum, zikir çekiyorum bilmiyorum üzüntüden başka birşey yapamıyorum ona karşı kalbim acıyor:( ilkez bu kadar aptallaşıyorum. Beynim donuyor ya onu düşününce ben ondan kaçtıkça birşeyler yaklaştırıyor, tesadüf üstüne tesadüf yaşıyorum ona karşı. Unutmama vaz geçmeme engel hiç birşeyyy yok :( :( :(

Lütfen bana akıl verin hocam bu aşkı unutmak onu hiç görmediğin dönemlerdeki ben olmak istiyorum artık
Bu çok ağır bir aşk zihnim bedenim taşıyamaz bu ağrıyı korkuyu

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba mesela başka bir iş ondan uzak olacak farkli mekan Size, duygusal sömürü, bunu yapamayacak kadar ondan uzak olun!!
" istediğini yaparım dedi yeterki sen üzülme dedi ve ağladı" diyorsunuz..

O zaman niye eşinden boşanip Sizi almiyor..?
Sizi ne kadar çok sevdiğini söylese de, eşiyle ilişkisini bitirmediği sürece sözlerinin bir değeri olmadığını artık kabul etmelisiniz...
Bu adamin oyununa gelmeyin!!Bu insan Cehenneme gidiyor Sizi de beraberinde sürüklemek istiyor..
Zina etmek, Eşini aldatmak, sadece imam nikahi gizliden kiyip şehvetini tatmin etmek hangi kutsal kitap ve vicdan anlayışında vardır...
Sizi kullanip sonra da "iyi olsaydin evli erkek ile olmazdin! deyip hayatına devam edecek..

Hayatınız boyunca iradenizin hakkını verin ..
Nasıl ki Allah göz vermiş, harama bakmamakla o gözün hakkını istemiş, siz de o hakkı ödemeye çalışıyorsunuz.
Ya da dil vermiş, tat alma duyusu vermiş, içki içmemekle onun hakkını vermeye çalışıyorsunuz.
Size verilen iradenin hakkını da doğru olanı yaparak vereceksiniz..

Mesela bir insan iyi olabilir ,onu seviyor olabilirsiniz ama Sizi Zina ya, Cehenneme, inandığınız değerlere karşı çıkmanizi istiyorsa..Sizi kendisine metres,kuma olarak görüyorsa ve siz bunu kabul edemiyorsaniz!!
kalbiniz, aklınız içinizdeki ses bu yanlış,bunu YAPMA!! aileni utandırma !!deyip huzursuz oluyorsaniz ama sadece O üzülmesin,diye de bu ilişkiyi;
sürdürmek ,yapmak, harama el uzatmak.. kendi iradenize karşi gelmek hakkını verememektir..
iradenize karşi gelmek Sizi stresse, deprasyona sokar,sıkıntı yapar!!!!,aklınızla kalbiniz arasında sıkışıp kalır!!Panik atak yaşarsınız

Kendini kontrol edebilme ,özdenetim, kendine hakim olma... Kendini kontrol etmek;hayati bir önem taşıyor.
İradeli insanlar hayatın her alanında daha popüler ve daha başarılı ve mutlu oluyorlar.

insanın yanlış bir tavır içerisinde olduğu zaman huzursuz oluyor...Huzursuz bir insan ne kendini ne de karşısındakine huzur verebilir...
...

Yekbu_tenebu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Hayırlı sabahlar. Hocam söylediklerinizde son derece haklısınız ama gerçekten elimde değil onun yokluğunu düşünmek beni deli ediyor, onunla olmak daha kötü sürekli kabuslar görüyorum ona söyleyip onunda huzurunu kaçırıyorum ama bu yanlışa birlikte sürüklendik. Eşi ile yaşamıyor istersem onu da yapacağını söylüyor, ben bu ilişkinin yanlış olduğunu eşinin sevgisinin baki kalacağını söylüyorum. Eşinden asla boşansın istemiyorum(bu çok acı, eşi de belki onu benden çok daha seviyordur çünkü o sevilmeyecek biri değil ben daha 22 yaşındayım ileride ailem biriyle evlenmemi yuva kurmamı isteyecek (kim ister ki kızını evlenip boşanmış birini vermeyi) bunu devam edip etrafımdaki bir çok insana rahatsızlık vermeye hakkım yok. :( )

Etrafımda benimle evlenip hayatını birleştirmek isteyen kişiler var ama şuan evliğe hazır hissetmiyorum kendimi. Böyle bir yanlış yapsam tüm ömrümü etkileyecek ondan kurtulmam gerek o yüzden tayinimi isteyip acımı dindirmek istiyorum yoksa başka çarem yok.

Üst Alt