• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada gül görmek

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
Rüyada gül toplamak koklamak almak bahçesi ağacı görmek rüyada kırmızı sarı beyaz pembe gül görmek

Rüyada gül görmek, iyi olarak tabir edilir. Rüyada görülen gül mutluluk ve para olarak yorumlanır. Fakat gül ile ilgili görülen rüyalar, rüyada görülen gülün rengine ve fiziki durumuna, rüyadaki diğer olaylara veya işaretlere de bakılarak yorumlanır. Bu parçaları bir araya getirip yorumlamak daha sağlıklı olur.

Bazı durumlarda ve şartlarda rüyada gül görmenin tabiri şu şekildedir;

Rüyada gül görmek ve koklamak özellikle gönül işlerinde mutlulukların ve başarının işaretidir. Fakat solmuş güller, bir sevdiğinizden ayrılacağınız anlamına gelebilir.

Rüyanızda gül topladığınızı görmeniz; sevince işarettir.

Güllerin renklerine göre de manaları değişir.
Ağacı üzerinde sarı gül görmek; inanç ve ahlak yönünden zayıf bir kadını simgeler. Bazen de sarı gül hastalığa işaret eder.

Ağacı üzerinde beyaz gül ise, makam ve itibardır.

Mevsiminde, ağacı üzerinde ve evinde gül görmek; evliliktir. Bu rüyayı gören, aynı zamanda evladı sayesinde sevinir.

Ağaç üzerinde kırmızı gül ise, aile ve akraba tarafından gelebilecek sevindirici bir olaya veya habere yorumlanır. Mevsiminde ağacı üzerinde gül kırmızı görenin, bir evladı olur. Mevsimi dışında gül gören; çocuğu yüzünden üzülür.

Bazı durumlarda rüyada görülen kırmızı gül güzellik ve ziyneti simgeler.

Rüyada bahçesinde gül ağacı gören bir erkek mesleğinde ilerler, başarılı olur.

Bu rüyayı gören kadın ise bolluk, ün ve mutluluk olarak yorumlanır.

Toplanmış gül ise üzüntüdür. Gözyaşıdır. Bir ağaçtan gül koparmak, hüzün ve ağlamak olarak yorumlanır.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için ⤵

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
rüyada kırmızı gül görmek

Rüyada kırmızı gül görmek, rüyada gül görmek tabiri.
Selamun aleyküm ablacım; rüyamda bilmediğim bir şehirdeyim yanımda arkadaşlarım var bir ara otobüs gelecek şimdi herkes son hazırlığını yapsın diyorlar.. ben de bir dolaşıyım hem lavaboya gideyim diyorum bir yere gidiyorum orada gül satan bir tane kadın var tek tek güller her renk var ama güller biraz solgun bir tane alayım diyorum fiyatını çok yüksek söylüyor bende çok pahalı dedim almadım arkamı döndüm gidiyordum sonra bir arabaya binmişim durdurdum arabayı bir adam elinde yepyeni canlı bir tane kırmızı gül le geldi yanıma al bunu parasını ayarlarız dedi.....
baktım o kadar güzel ki .. alıyım diyordum aldım mı hatırlamıyorum....
ondan sonra bir yolda gidiyordum bir eve girdim sanırım yağmur da yağıyor sanki orası bir pansiyon gibi kapıdaki görevliye bir şey soruyordum ...
bu kadar rüyamı yorumlar mısın abla Allah'a emanet ol...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam kardeşim ,rüyaniz hayr ve hay Olsun
Hayat, bir güle benzer. Dünya hayatı, bu gülün dikenli bölümü; âhiret yani cennet hayatı da, gülün asıl dikensiz olanıdır..
Hakîkatte gül, Hazret-i Peygamber -sallâllâhü aleyhi ve sellem- Efendimizin sembolüdür.
Yani güllerin şâhı, Efendimiz -aleyhisselâtü vesselâm-dır.bu benim kalben yorumum...

Rüyada görülen gül;
Saadet ,mutluluk ve para büyük Bir Mutluluğun Yaşanacağına,peygamber sevgisi olarak yorumlanır.

Rüyada kırmızı gül almak;
nasibin ve bereketin artmasına ve kişinin istek ve arzularına kavuşmasına işarettir. kişi, neşeleneceği bir olay yaşar ve başına sürpriz hadiseler gelir..

Fakat gül ile ilgili görülen rüyalar, rüyada görülen gülün rengine ve fiziki durumuna, rüyadaki diğer olaylara veya işaretlere de bakılarak yorumlanır. Bu parçaları bir araya getirip yorumlamak daha sağlıklı olur.

Rüyada kırmızı gül görmek;
Aşk, Sevgi, Özlem....Gördüğünüz rüya sevinç ve mutluluk dolu günlerin sizi beklediğini müjdelemektedir.

enes b. malik (ra) şöyle ifade etmektedir:
"resulullah efendimiz medine sokaklarının birinden geçtiğinde o'nun gül gibi kokusu hemen sezildiğinden, halk o yoldan hazreti peygamberin geçtiğini söylerlerdi. bizler, peygamber efendimizin gelişini, o gül kokusunun güzelliğinden anlardık." (tirmizi)

muaz b. hişam (ra), babasından, katade, enes'den şöyle rivayet etmiştir:
"resulullah (sav) gül kokusu ile tanınırdı. resulullah (sav) güzel idi, kokusu da hoş idi. bununla beraber kokuyu severdi." (tirmizi,müslim)

Müslüman; gülün bile dikensiz olmadığını düşünerek, başına gelen her şeyin Hakktan geldiğini kabûl etmeli; her gecenin bir gündüzü, her kışın bir bahârı, her zorluğun bir kolaylığı, her hüznün bir sürûru olduğunu unutmamalı...

Gül veren elde, gül kokusu kalır Seven insan, sevgisini insanlara veren insandır..
..Hem kızdım, hem güldüm halime Sonra dedim ki; söz ver kendine Denizleri seviyorsan, dalgaları da seveceksin Sevilmek istiyorsan, önce sevmeyi bileceksin .
Uçmayı biliyorsan, düşmeyi de bileceksin Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredeceksin...
gülü istiyorsan dikenine de katlanacaksın!.selametle..

acilangul1

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm ablacım yorumun için teşekkür ederim benim de aklıma efendimiz (s.a.v.) geldi kırmızı gül onu anlatıyor ya o yüzden.. inşallah yorumladığın gibi güzel olur rüyamın karşılığı Allah razı olsun...

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
Rüyada gül görmek tabiri
Rüyada gül görmek iyidir. Rüyada gül görülmesi uzaktan haber almak ya da beklenen kişiyle kavuşmak anlamına gelir. Aynı zamanda güzel ahlaklı, ağır başlı ve efendi bir adama delalet eder. Bekar bir kız eğer henüz tomurcuk olan bir gülü koparırsa bu o kız için nikah anlamına gelir. Bir erkek, rüyasında bahçesinde güller olan bir evi olduğunu görürse bu o kişinin mesleğinde çok başarılı olacağına ve en üst makama kadar çıkacağına delalet eder. Rüyada daha tomurcuk olan gülü görmek, bebek bekleyen bir kadın için iyi değildir. Bu rüya kadının bebeğini kaybedeceği anlamına gelir. Rüyada görülen gül kimi zamanda şansın ya da fırsatın kişinin ayağına kadar gelmişken kaçırılmasına yorulur.

Mozarella

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada gül görmek neye işarettir?
Rüyamda annem babam babaannem teyzem ve kız kardeşlerimle birlikte dallarından buket şeklinde iri pembe güller sarkan bir ağacın yanından geçiyorduk. Ben de ağaçtan buket şeklinde ki gülleri koparıp yanımda ki herkese tek tek veriyordum. Uzun zaman önce gördüğüm bu rüyayı hala unutamadım.

Üst Alt