• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada ıspanak görmek

yagmurdamlası

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada taze ıspanak görmek rüyada ıspanak tarlası görmek rüyada yeşil ıspanak görmek rüyada ıspanak yemek
Selamünaleyküm,ben birinin hakkımda hayırlı olup olmadığına dair istihare yaptım.Aynı gecede birbirinden ayrı 3 rüya gördüm.İlk rüyamda taze yemyeşil ıspanak yiyordum.Toprakta büyümüş yeşil yaprakları olan beyaz çiçeği olan bir bitki gördüm.İkinci rüyamda sınıfta yazı yazıyorum önce siyah kalemle yazarken daha sonra kırmızı kalemle yazıyorum.O sırada dişim ağrıyor. Aynaya bakıyorum beyaz dişlerimi görüyorum ama dişimin biri diğeriyle iç içe geçmiş. Üçüncü rüyamda bir yere gidiyorum işim çıkıyor telefonu toprak üstüne bırakıyorum.gelip aldığımda içine karınca dolmuş.telefonu yere vura vura bir sürü siyah küçük karınca çıkarıyorum içinden.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam,hakkınizda hayırlısi..Rüyaniz Hayr olsun..
İstihare ruhuyla baktığımızda, bu demektir ki, bizim kalbimiz bir tarafa yatışmış, bir kararlılığa ulaşmış, bir tarafa meyletmiş; bu durumda bize sadece hayır dileyip adım atmak kalıyor.

Bu sırada kıldığımız istihare namazı ve yaptığımız duâ, kalbimizin yatıştığı işin hayırlı olmasını Cenâb-ı Allah’tan dilememizi sağlar.
Çünkü hayır bizim arzumuzda değil; Cenâb-ı Allah’ın takdirindedir.

Evleneceğimiz kişiyi dindar diye seçmişsek, huy güzelliği varsa, bize denkse ve onu beğenmişsek, onun üzerinde ailemizde bir fikir birliği ve temayül oluşmuşsa;
artık Allah’tan hayır umulur, hayır istenir, Allah’a tevekkül edilir, her şey Allah’ın takdirine bırakılır ve evleneceğimiz kişiden Allah için razı olunur.
Bu durumda iki rekât namaz kılınır ve Allah’tan hayır istenerek gerekli işlemler başlatılır. İstihare budur ve Tevhid inancı bunu gerektirir.

Kalbinde kararlılık oluşmayıp kararsızlık devam ettiğinde, istihare namazını tekrar kılar ve Allah’a tekrar duâ eder...
Rabbim bilir ama her gece farklı şeyler görmeniz sizin akil ve kalbinizde kararlılık oluşmadığini belirtir..
acele karar vermeyin..

Rüyada ıspanak görmek ;güzel bir rüyadır, hayırlara yorumlanır. Rüyalarda Ispanak, güç, kuvvet, sağlık demektir.

Bazen Doğru insan, yanlış zamanlama olabilir..
gerçi doğru insan söz konusu ise, yanlış yer ve zamanın ne önemi var. en sonunda bulmuşken bırakmamalı sonuna kadar ve sonuçları ne olursa olsun tutmalı,
diye düşünülürse de bu mantıklı bir düşünce değildir. bazı yolların geri dönüşü çok uzun ve zahmetli olabilir. göze alınması gereken ,sıkıntılar, engeller olabilir
Mesele bizler bu sorunlari çözmeye hazır mıyız ?
evet doğru insan belki kazanılacaktır ama bunun yanında kaybedilecekler,fedakarliklar daha büyük ve dayanılması zor şeyler olabilir..
iyi düşünmek ve ona göre karar vermek gereklidir.
selametle...

Üst Alt