• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada ölmüş dedeye sarılmak

Cisim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Ölmüş Dedeye Sarılmak, Rüyada ölmüş dedeye sarilip ağlamak, Rüyada ölmüş dedeye sarılmak diyanet, Rüyada ölmüş dedeme sarilip ağlamak, rüyada ölmüş dedeyi görmek, rüyada vefat eden dedeyi görmek tabiri.
Essalmu aleyküm Mümin Kardeşlerim. Rüyada ölmüş dedeye sarılmak ne demektir, rüyamı yorumlayandan Allah razı olsun.

Geçen yıl Mart Ayında babam gibi sevdiğim Dedemizi KOAH sendromu nedeniyle 2 haftalık yoğun bakım sürecinden sonrasında kaybettik. Allah rahmet eylesin dedemin üzerimde emeği çoktur. Ve Allah hakkı için çok severdim. Daha önceleri de dedemi görürdüm rüyamda. Gene öperdim, sarılırdım.

Dün geceki rüyam'da bir komşunun bahçesine yardım eden bir adam görüyorum. Dedemin hastanedeki kıyafetleri var üstünde. Deli gibi koşuyorum ona doğru. Annemler yok değildir diyerek durdurmaya çalışıyorlar fakat ben dinlemiyorum. Yaklaştığımda dedem olduğunu görüyorum. Uzun uzun yanaklarını sakallarını öpüyorum okşuyorum ve sarılıyorum. Ayrılmak istemiyorum dedemden. Sanki bırakınca bir daha gelmeyecek gibi. Bu arada dedemin yardım ettiği komşusunun yüzüne bakıyorum; gözleri falan simsiyah, gözaltları mosmor. Tanıdığım biri ama tanıyamıyorum resmen.
Sonra dedemle sohbet ediyoruz. Sen ölmüştün diyorum. ''Evet ölüyüm. Arada bir geliyorum böyle diyor. ''
Sonra köydeki evimizde görüyorum. Odasından çıkıyor dedem, yine öldüğü kıyafetler var. Bununda rüya içinde rüya olduğunu düşünüyorum. Çünkü oturduğumuz yerde konuşurken anımsayarak görüyorum bunu. Diyorum ''odanda görmüştüm seni'' hayal zannetmiştim diyorum. Yok gelmiştim ama o gün yalan söyledim odamdan çıkamadım diyor. Sonra uyandım.

Tekrar uyuduğumda ise; annem ölmüş ve dirilmiş görüyorum. Normalde 2 kardeş olmamıza rağmen rüyamda 4-5 kardeşim var. Bir tanesi küçük 10 yaşlarında sarışın masmavi gözleri olan bir çocuk. Ona dirilmiş annemi göstereceğim ama korkmasın diye bak sana ne göstereceğim diyorum. Annemi görünce korkuyor, ağlamaya başlıyor. Sıkı sıkı sarılıp korkma tatlım bak artık bizimle diyorum. Sonra odanın içi mi, yoksa havuz mu bilemiyorum. Kapalı bir yer ama berrak bir su var. O küçük kardeşimle suyun içine giriyoruz. Kuruyup kurumadığımızı bilmiyorum ama çıktığımızda ziyafet gibi bir yemek var. Tüm kardeşlerim sofrada toplanmışız. Annem de var. Tekrar gitmeyeceksin değil mi diyoruz? '' ruhen buradayım, artık bir bedene sahip değilim'' diyor. Ve annemi benim göstermediğim kimse görmüyor.

Uzun oldu sanırım bilmiyorum ama yardımcı olursanız çok sevinirim.
Şimdiden okuduğunuz için Allah Razı Olsun.
Selam ve dua ile...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm selam rüyaniz Hayr olsun..Aklın mânâlardan anladığı güzellik,Gözün gördüğü suretlerden anladığı güzelliklerden çok daha büyüktür.

Allah cc. rah. dedenize ve tüm Ölmüşlerimize rahmet eylesin mekanlari cennet olsun..sizden dua ve hayır beklediklerini ifade edebiir..

Rüyada ölü dedeyi görmek, ölmüş birini görmek;
Hayati,olayları ölüm, ölümsüz çok derin konulardır, bu rüyaların çözümlemesi sizin rüyayı gördüğünüz andaki Ruh haliniz duygusal durumunuz, Hayal Ettiğiniz insan Olmaya Çalışmak, içinizdeki Aşk Hayat ve Arayış ile yakından bağlıdır.

gerçek yaşamdaki kimi endişeleri simgeleyebilir yada kurtarma, yeniden doğuş veya kimi şeylere yeniden başlamayı temsil edebilir..

"Sonra dedemle sohbet ediyoruz. Sen ölmüştün diyorum. ''Evet ölüyüm. Arada bir geliyorum böyle diyor. '' .
Ölüm Bir Son Değil; Başlangıçtır, Köprüdür.....

Rüyada ölmüş dede ile konuştuğunu görmek;

Değerli bir rüyadır ve ölmüş anne, baba, eş ,dede gibi yakınlarla konuşmak bazen özel anlamlar taşımak, uyarı yada tavsiyelerde bulunmakla birlikte genel anlamda sizin bir arayış içinde olduğunuzu, çoğu zamanda ilahi bir mesaj - yardım almak, yol gösterici birini bulmak arzunuzu simgeler.
Rüyada ölen dede ile konuşmak ise çoğu zaman ikaz veya öneri içerir ve bunları dikkate almak gerekir.

Rüyada ölmüş dedeyi görmek;
Ölüyü diri görmek,oldukça sık karşılaşılan bir rüyadır ..vefat etmiş Dede, nine, anneanne, babaanne, gibi ölmüş aile büyüklerini canlı görmek genellikle; hasret ve özlemleri, aile sıcaklığı ve kendini güvende hissetme ihtiyacı yada yol gösterici birine ihtiyaç duyduğunuzu gösterir.
Vefat eden dedenizi görmek sizden dua ve hayır beklediğini de ifade edebilir..

Gördüğünüz rüya, gerçek hayatınızda manevi yönden sıkıntılı bir dönem geçirmekte olduğunuza da yorumlanabilir
Ağlama artık !Kimsesizim ismimde Yok Cismimde
Bu gidiş, hem gidiş hem kalıştır ikimiz için de.
Ben ne kadar gitsem de kalıyorum seninle
ruhen buradayım, artık bir bedene sahip olmazsam da ,sendeyim..
Ve sen,Ne kadar kalsan da geliyorsun benimle...
bunu anlasana artık,insan beden ve ruhtan ibarettir..
"İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn"Allah'tan geldik Allah'a döneceğiz. ..

Allah'ım..! Bir bekleyiş içinde olanlara, beklediklerini nasip et..! - Hz. Yakup (a.s)

Bir ömür boyu Seni bekliyorum..Sabrı cemille bekleyenlere Yusufun gömlegini gönder YA RAB!.
Gönül sızım...

gulqx.gif

Cisim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ağlama artık !Kimsesizim ismimde Yok Cismimde
Bu gidiş, hem gidiş hem kalıştır ikimiz için de.
Ben ne kadar gitsem de kalıyorum seninle
ruhen buradayım, artık bir bedene sahip olmazsam da ,sendeyim..
Ve sen,Ne kadar kalsan da geliyorsun benimle...
bunu anlasana artık,insan beden ve ruhtan ibarettir..
"İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn"Allah'tan geldik Allah'a döneceğiz. ..

Allah'ım..! Bir bekleyiş içinde olanlara, beklediklerini nasip et..! - Hz. Yakup (a.s)

Bir ömür boyu Seni bekliyorum..Sabrı cemille bekleyenlere Yusufun gömlegini gönder YA RAB!.
Gönül sızım...[/COLOR]
gulqx.gif

Allah Razı olsun hocam. Hakkınızı helal edersiniz inşallah. Selam ve dua ile...

Üst Alt