• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada tepeye çıkmak

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
rüyada tepeye çıkmak görmek rüyada tepeye tırmanmak rüyada tabiri tepeye çıkmak, rüya tabir tepe görmek

Rüyada tepeye çıkmak, tırmanmak, bazı sorumluluklar veya görevler üstlenip, çaba sarfederek bunları başarıyla sonuçlandırmak olarak tabir edilir.

Bazı durumlarda yüksek bir tepeye çıkmak, yükselmeye veya üst düzeyde, makamda bulunmaya yada seviyesi yüksek olan bir kişiye dikkat çeker.

Genel anlamda tepeye çıkmak ve tırmanmakla ilgili rüyalar, güçlenmeye, ilerlemeye, maddi ve manevi yönden kazanmaya, huzura ve mutluluğa, zorluğun arkasından gelebilecek kolaylık ve refaha, hedeflere doğru ilerlemeye işaretle tabir olunur. Rüyada tepeye çıkmayı başarmak bütün bu güzellikleri müjdeleyici olarak algılanabilir.

Tepeye ulaşıp orada bulunmak da, rüya içinde yaşanan diğer olaylar ve gelişmelerle birlikte değerlendirilmekle beraber, genel anlamda iyi olarak yorumlanır.

Burada okuduğunuz tepe ilgili yorum, genel ve yüzeysel olarak ele alınmalıdır. Ayrıntılı ve sağlıklı bilgi için, rüyadaki diğer unsurlarla birlikte yorumlanmalı ve verilmek istenen mesaj algılanmaya çalışılmalıdır.

Alyazmali

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada yüksek cimenli bir tepeye cikmak

Selamunaleyküm ablacigim, ben bu Sabah uyanmadan az önce bir rüya gördüm, yorumlamani rica ediyorum.

Esimle bir büyük lüks otele gidiyoruz ama otel biraz karanlik ve esyalari biraz eski. Ayrica düzensiz, karmasik bir labirint gibi. Ben hic memnun kalmiyorum, hosuma gitmiyor. Ayrica esimlede aramiz soguk oluyor, hic birbirimizle konusmuyoruz.

Daha sonra ben oglumla bir komsumuzun evine misafirlige gidiyoruz. Ordaki abla, benim kücüklügümde benimle cok ilgilenen, seven ve oynayan, sevdigim bir abla. Uzun zamandir görüsemesekte. Onlara misafirlige gittigimden cok memnun oluyor ve seviniyor. Bana tekrar gel diye bi kac defa tekrarliyor ve evimiz maden ocaginin yaninda diye Tarif ediyor. Ama ben önce orasini Seker fabrikasi zannediyordum sonra o öyle söyleyince, maden ocagi olduguna emin oluyorum ama icini görmüyorum, bir fabrika gibi bir yer. Onlarin evinde o ablanin annesini ve rahmetli babasini da görüyorum.

Daha sonra o evdemi oralara yakin bir yerdemi oluyor tam hatirlamiyorum. Onlarin akrabaglarinin dügünü varmis. Dügünde sadece biraz kalabalik insanlar görüyorum, calgi cengi yok, sadece orda oluyorlar. Bir süre sonra herkez otobüslerle eve gidecek oluyor. Bende annem ve babamla otobüse yetismek icin acele ediyoruz. Evimiz Köyde imis. Derken büyük Yesil cimenli bir tepe cikiyor karsima. Annem ile babam yukarida oluyor, bende arkalarindan gidiyorum, tam büyük bir adim atiyorum, topraga bastigimi görüyorum, daha sonra cimene basiyorum. Ayni anda arkamdan tanidigim bir kisi bana cikmamda yardimci olmak icin arkamdan ittiriyor ve ben cikiyorum tepeye. Bana diyor ki bende, bizde biraz sonra gelecegiz otobüsle, cünkü otobüsler dolmustu, ayrica dügün akrabagarinin oldugu icinde biraz daha kalsak yanlarinda iyi olur diyor. Bana gülümseyerek beni ugurluyor. Bu rüyanin anlami acaba nedir. Yorumlarin icin simdiden Allah razi olsun ablacigim. Hayirli günler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Alyazmalim Rüyaniz Hayr olsun..
Bu günlerde içinizdeki gam ,keder, karanlık ve kasvet..

Rüyada tepeye çıkmak, tırmanmak, bazı sorumluluklar veya görevler üstlenip, çaba sarfederek bunları başarıyla sonuçlandırmak olarak tabir edilir.
Bazı durumlarda yüksek bir tepeye çıkmak, yükselmeye veya üst düzeyde, makamda bulunmaya yada seviyesi yüksek olan bir kişiye dikkat çeker.
Genel anlamda tepeye çıkmak ve tırmanmakla ilgili rüyalar, güçlenmeye, ilerlemeye, maddi ve manevi yönden kazanmaya, huzura ve mutluluğa,
zorluğun arkasından gelebilecek kolaylık ve refaha, hedeflere doğru ilerlemeye işaretle tabir olunur..

Rüyada yüksek cimenli bir tepeye çıkmak; çok zor bir işi üzerine alıp başarı ile sonuçlandırip muradiniza ereceğinize ..
Tepeler ve yüksek yerler Dua ve Allah'a yakınlaşma yollarıni da delalet eder

Allahu alemde güzel Hak dostları ve Medet sende Ya İlahi yardımın nereden ve ne zaman zuhur edeceği Hikmetti bilinmez..

beden kabirlerimizde kaderlerimizi yaşarken Berzah Alemi adı verilen semayı dünyada ruhlarımız tıpkı hz Peygamberimizin buyurduğu gibi uyku ve rüyadayız....
ama bizler Nefis ve gaflet uykusundayiz!!Dostumuzu düşmanımızı hâlen ayırt edemedik Sübhanallah !!
Hayirli günler.

Alyazmali

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Yorumun icin tesekkür ederim ablacigim. Allah razi olsun. Yalniz. Gördügüm misafirlige gidipde, o yazdigim ablanin, bana israrla tekrar gel diye ve evlerinin maden ocaginin yaninda oldugunu söylemesi. Ordaki dügün. Ayrica o kisinin benim tepeye cikarken yardim etmesi ne anlama geldiginide aciklayabilirsen cok memnun olurum. Hayirli günler

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Yorumun icin tesekkür ederim ablacigim. Allah razi olsun. Yalniz. Gördügüm misafirlige gidipde, o yazdigim ablanin, bana israrla tekrar gel diye ve evlerinin maden ocaginin yaninda oldugunu söylemesi. Ordaki dügün. Ayrica o kisinin benim tepeye cikarken yardim etmesi ne anlama geldiginide aciklayabilirsen cok memnun olurum. Hayirli günler

Allahu alemde güzel Hak dostları ve Medet sende Ya İlahi yardımın nereden ve ne zaman zuhur edeceği Hikmeti bilinmez..
duaa..

belkibirgün

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada tepeye tırmanarak çıkmak

Selamün aleyküm sizi sıkmayacksam iki rüyama yorum istiyecem. Tepelik bir yerde hocamız ders anlatıyor sınıfa, bende tepeye tırmanarak çıkıp bakıyorum neden burda ders anlatıyor diye şaşırıyorum. Sonra kendim de aralarına katılıyorum. Diğer rüyam ise yolda yürürken tanımadığım bir kadın elinde bebeğiyle yürüyor. Çocuk çok fena ağlıyorken beni görünce susuyor. Annesi de şaşırıyor seni görünce susup rahatladı diyor. Sonra çocuk yine mızmızlanmaya başladı ben onu sakinleştirmeye çalışıyorum. Kusura bakmayın sıktıysam hakkınızı helal edin hayırlı geceler.Allaha emanet.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam rüyaniz Hayr olsun
Rüyada tepeye tırmanarak çıkmak;
Bazı sorumluluklar veya görevler üstlenip, çaba sarfederek bunları başarıyla sonuçlandırmak olarak tabir edilir.
Genel anlamda tepeye çıkmak ve tırmanmakla ilgili rüyalar, güçlük ile ilerlemeye, maddi ve manevi yönden kazanmaya, huzura ve mutluluğa, zorluğun arkasından
gelebilecek kolaylık ve refaha, hedeflere doğru ilerlemeye işaretle tabir olunur.
Rüyada tepeye çıkmayı başarmak bütün bu güzellikleri müjdeleyici olarak algılanabilir.

"hocamız ders anlatıyor sınıfa.bende tırmanarak cıkıp bi bakıyorum neden burda ders anlatıyo diye şaşırıyorum.sonra kendim de aralarına katılıyorum."
Başımıza gelen her şey güzeldir belli bir sebebi, gaye ve hikmetti vardır Kusurlu oluşumuz, yaptığımız yanlışlar ve onlardan aldığımız dersler yaşamımıza anlam katar...
Yaşamında sevmediğin, sinir olduğun ve sıkıntıya girdiğin şeylerin hepsi şu andaki sınıfında öğrenmen gereken dersleri içeren araçlardan başka bir şey değildir.
Bu sınıfı geçmelisin ki bir sonrakine başlayabilesin...

Gördüğünüz rüya, gerçek yaşamınızda hedeflerinize giden yolda giderken yaşamın manevi yönünü ihmal etmemeniz, maddi yönünde ise biraz mola verip dinlenmeniz gerektiğini simgelerken, bu molada dinlenme sonucu elde edeceğiniz güç ile hedeflerinize daha kolay ulaşacağınızı temsil etmektedir.

"yolda yürürken tanımadığım bi kadın elinde bebeğiyle yürüyor.çocuk çok fena ağlıyorken "

Ağlamayan çocuğa meme vermezler!Sesini yükseltmeyen kimseye hakkını vermezler. Onun için sesinizi duyurmalı, hakkınızı aramalısınız...
hakkım helal olsun hayırlı geceler.Allaha emanet olun..
acilangul1

belkibirgün

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Öncelikle Allah razı olsun yorum için.Yalnız şu yorumunuz kafamı karıştırdı, Gördüğünüz rüya, gerçek yaşamınızda hedeflerinize giden yolda giderken yaşamın manevi yönünü ihmal etmemeniz, maddi yönünde ise biraz mola verip dinlenmeniz gerektiğini simgelerken, bu molada dinlenme sonucu elde edeceğiniz güç ile hedeflerinize daha kolay ulaşacağınızı temsil etmektedir. Okuyunca acaba bu atama için uğraşıyorum çok mu ısrarcı oluyorum, olmasını istemekle hayırlı değil mi acaba die düşündüm. Rüyamdaki hocam benim dersane hocam ve benim sınava hazırlandığım şu anki hocam ve sınıf arkadaşlarım tamamen sınavımla alakalı olduğu için ordaki kişiler ve hoca ister istemez böyle bir kanıya vardım. 5 yıl oldu atama bekliyorum. Düşünmeden edemiyorum acaba kısmetimde yok mu hayırlı değil mi bu mesleği icra etmek, kafamda dolanıp duruyor bu sorular. Şunu da sorayım affınıza sığınarak bu noktada istihareye yatmam doğru olur mu.Allah razı olsun Allaha emanet olun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Cümlemizden kardeşim, tabiki neyin hayırlı olduğunu anlayabilmek için istihare namazına yatabilirsin kardeşim. Allah c.c bir işaret gönderebilir sana.
Hayırlısı olsun inşAllah. insan,bu dünyada neyi çok istersen o senin imtihanın da olur...Bazen insan bir şeyi istemekte ısrar eder,O kadar ısrarla ister ki ;Sonunda Rabbim veririr;
ama bu verilen ile de imtihan edilebilir..benim de geçmişte çok istediğim ile imtihan edildiğim gibi..
kesinlikle her şeyin sadece hayırlısını dileyin.. Allah cc. yardımcınız olsun. inşallah hakkınızda hayırlısı ne ise O olur..selametle..

belkibirgün

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
gönül hocam öncelikle Allahın selamı üzerinize olsun.Rabbim sizden razı olsun sorduğumuz her soruya cevap veriyosunuz.hocam ben istihareye yattı 2 gündür yapıyorum.ilkinde yengemi gördüm hemşire kendisi beni arıyodu bizi de öğretmen olarak alacaklar diyodu bende bu haksızlık diyodum içimden bizim hakkımız bu bizim kadroları nie veriyolar ki başkalarına diyodum.diğer gün de ünüverste hocamı görüm bi sınıfta bize arapça bişeyler öğretiyordu.ki yıllardır bu hocamı görmedim ben.öyle yorumlarınızı bekliyorum hocam bugünde yatmayı düşünüyorum 3 e tamamlayayım die.Allaha emanet olun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allahın selamı ,rahmetti, huzuru Sizi üzerinize de olsun
Rüyalar iç dünyamızın uykudaki yansımasıdır, metafizik bir olaydır. İç dünyamızdan doğar, zaman ötesi nitelikleri ile birlikte bilinç altına yansıyarak şekiller, işaretler,
semboller, olaylar, görüntüler veya ses olarak bize ulaşır. Bu arada bilinç ve şuur altının şekilleri ve fotoğraflarına bürünür.

İnsanın beklenti, sevinç, üzüntü, endişe, korku, umut, özlem, anılar kısaca yaşamdaki tüm duygu ve düşüncelerinin uykuda beyin tarafından canlandırılması olan
bu olaylar belirli, kalıplaşmış görüntüler olarak ortaya çıkmakta..ama Sizde Her şey arap saçına dönmüş sanki..sırıtık.:,

Size önerim ,Siz zaten,güzel bir niyet güdüyosunuz bence elinizden geleni yapın,gerisi Takdiri İlahi..
bizler kader deyip olayın üstüne gitmeme şeklinde yapmıyoruz..Tevekkül ederiz sonucu belirleyecek olan Allah cc dır.
Bütün gereklerini yapmıştım neden böyle oldu diye yargılamayız.ama illaki ders alırız.kestirip atma sebebimizde şeytanın isyan kapılarını kapatmaktır.
kader diye kimse eli kolu bağlı oturmamalı. elinden geleni yap tevekkül et ve yaşamın sana getireceklerini bekle. herşeyin hayırlısı bizleri bulsun diye de Dua edin!!!.Allaha emanet olun.

acilangul1

mimi

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada çimenlik tepeye tirmanmak

Rüyada çimenlik tepeye tirmanmak, rüyada tepeye çıkmak, rüyada tepeye tırmanmak tabiri.
Selaminaleyküm,
Ruyamda, egimi en az 45 derece olan dar bir tepeye tirmaniyorum, bu tepe bir çesit su olugu gibi uzayan fakat üstü çok yogun çimen dolu bir tepe gibi, asagilarda daha açik yukariya dogru koyu yesil olmak üzere, bu yogun çimenlik üzerinde tirmaniyorum, yalniz basinayim tirmanirken.
Fakat uzakta ayni yolu kullanmak isteyen arkadaslarim var, bir tek ben geçiyorum oradan, zirveye ulasana kadar su hendeklerinin üzerinden atliyorum, herkesten önce atliyorum o hendekleri, zirvede de mavi kremali dikdortgen seklinde ve dikdortgenin kenarlari krem santili bir dogumgünü pastasi elimde. Birinin dogumgününü kutlamak için gidiyoruz fakat o kisi ortada yok, pasta bana kaliyor ve rüyam bitiyor.
Yorumlarsaniz sevinirim.
Tesekkurler. Allaha emanet olun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz hayr Olsun.
Rüyalar iç dünyamızın uykudaki yansımasıdır, metafizik bir olaydır. İç dünyamızdan doğar, zaman ötesi nitelikleri ile birlikte bilinç altına yansıyarak şekiller, işaretler,
semboller, olaylar, görüntüler veya ses olarak bize ulaşır. Bu arada bilinç ve şuur altının şekilleri ve fotoğraflarına bürünür.

İnsanın beklenti, sevinç, üzüntü, endişe, korku, umut, özlem, anılar kısaca yaşamdaki tüm duygu ve düşüncelerinin uykuda beyin tarafından canlandırılması olan
bu olaylar belirli, kalıplaşmış görüntüler olarak ortaya çıkmakta..

Rüyada tepeye tırmanmak;
Güçlenmeye, ilerlemeye, maddi ve manevi yönden kazanmaya, huzura ve mutluluğa, zorluğun arkasından gelebilecek kolaylık ve refaha, hedeflere doğru ilerlemeye işaretle tabir olunur.

Rüyanız hayatınızda bir çok önemli gelişmelerin olduğu ,çok sıkıntılı bir dönemden geçiyor olmaniza; sıkıntılar ,zorluklar sonrası için rahat ,huzurlu bir hayat sevinç , kutlama olarak yorumlanır.
lamı ,mimi,cimi yok!! Bir şeyler değişmeli artık ..............
Allaha emanet olun,selametle.

acilangul1

mimi

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selaminaleyküm, tesekkür ederim Gönül sızım bu destek dolu mesajiniz için. Hayirli geceler.

Üst Alt