• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Sadakayı çok vermek gerekir mi?

tevekkulyolcusu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm herkese hayırlı günler, bir önceki konumda sadakayla ilgili bir soru sormuştum ölçüsüyle ilgili ama aklıma bir soru takıldı. Ben öğrenciyim ama yine de sadaka vermek istiyorum. Ama aklıma takılan şey şu ben örnek olarak gönlümden daha fazlasını sunmak istiyorum ama öğrenci olduğum için sadakanın ölçüsünü indiriyorum. Yani gönlümden geçeni vermeyeceğim için daha azını vereceğim için Allah tarafından (haşa) cezalandırılacağım gibi bir düşünce oluşuyor aklımda, ve bu düşünceden kurtulamıyorum. Ne yapmalıyım? Son zamanlarda hep Allah tarafından cezalandırılacağımı düşünüyorum çok vesvese alıyorum, Allah hepimizi bu vesveselerden korusun.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam kardeşim. Allah c.c kimseyi gücünden fazlası için cezalandırmaz. Öğrencinin az sadakası belki zenginin çok sadakasından daha makbuldür Allah katında. Gönlünden çok geçse de sen kendi ihtiyaçlarından arta kalan kadar az sadaka versen de olur. Onun için boşuna vesvese yapma.

tevekkulyolcusu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Aleykümselam kardeşim. Allah c.c kimseyi gücünden fazlası için cezalandırmaz. Öğrencinin az sadakası belki zenginin çok sadakasından daha makbuldür Allah katında. Gönlünden çok geçse de sen kendi ihtiyaçlarından arta kalan kadar az sadaka versen de olur. Onun için boşuna vesvese yapma.
Teşekkürler abi valla ne bileyim artık vesveseden öyle bir hale gelmişimki sanki yapacağım iyilikten sonra bile Allah beni cezalandıracakmış gibi düşündürüyor. Yakınlarımda senin dediğin gibi söyledi sen iyi düşünüyorsun ama öğrencisin bir gün kazanırsan kendi paranı o zaman istediğin kadar ver dediler ama şimdi fazla abartmadan iyiliğe başla diyorlar. Ben de öyle yapacağım sanırım teşekkürler.

tevekkulyolcusu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
"Allah c.c kimseyi gücünden fazlası için cezalandırmaz." sözü tam olarak ne anlatıyor abi?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Yani Allah c.c seni az verdiğin için niye cezalandırsın demek istedim. Boşuna vesvese yapma diye. Sadaka ile ilgili ..

Üst Alt