Seytanin vesvesesi

Tgbaceren

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Hayırlı aksamlar arkadaşlar .Ben 8 ay önce kapandım.Bir haftadır da eksizsiz Allahima hamd olsunki namazlarımı kılıyorum.Gece Kalkıp Teheccüd namazı ve Tevbe namazı kılıp uyuyorum. Ayrıca geçmiş yıllarda kilmadigim namazlarımı kaza ediyorum.Fakat benim sorunum namaz sırasında sürekli şeytan vesvese veriyor .Biliyorumki beni yolumdan çıkarmak Rabbime mahcup etmek için uğraşıyor .Yani sürekli namazda aklıma alakasız şeyler geliyor çocukluğumla ilgili yada yaşadığım olumsuz bir durum .Bu vesveselerden kurtulmak için ne yapabilirim varmıdır bir yolu çaresi.Bazen su gibi ezbere bildiğim duayı okurken kal geliyor ne soyleyecegimi şaşırıyorum.Buda üzüyor beni Rabbimin huzuruna böyle çıkmak .Namaz kıldığımdan beri çok huzurluyum ama şeytan rahat da bırakmıyor .

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Hayırlı akşamlar kardeşim. Önce sana MaşaAllah demek lazım. Allah c.c niyetini ve amelini makbul etsin. Vesvese konusunu hiç dert etme, o vesvese neredeyse herkese gelir. Şeytanın işi bu zaten canını sıkma herkes işini yapyor yani. İmanın var ki şeytan uğraşıyor yoksa niye namaz kılanlarla uğraşsın değil mi? Unutma ki meyve veren ağaç taşlanır ki meyvesi dökülsün, kuru ağacı kimse taşlamaz.

Tgbaceren

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Hayırlı akşamlar kardeşim. Önce sana MaşaAllah demek lazım. Allah c.c niyetini ve amelini makbul etsin. Vesvese konusunu hiç dert etme, o vesvese neredeyse herkese gelir. Şeytanın işi bu zaten canını sıkma herkes işini yapyor yani. İmanın var ki şeytan uğraşıyor yoksa niye namaz kılanlarla uğraşsın değil mi? Unutma ki meyve veren ağaç taşlanır ki meyvesi dökülsün, kuru ağacı kimse taşlamaz.
Allah razı olsun cemi.cümlemizin niyetini kabul etsin inşallah Rabbim

Üst Alt