Türkiye'de yılın fıkrası: Baykal ve Kraliçe

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
CHP lideri Baykal, dış destek aramak için İngiltereyi ziyarete gitmiş Ziyareti sırasında Kraliçe tarafından çay içmeye davet edilen Baykal,Kraliçeye kendi liderlik felsefesinin ne olduğunu sormuş
Kraliçe 'çevremi akıllı insanlarla doldurmak' cevabını vermiş

Baykal bunun üzerine kraliçeye çevresindeki insanların akıllı olup olmadıklarını nasıl ayırt ettiğini sormuş

Kraliçe, 'onlara doğru soruları sorarak ayırt ediyorum' diye yanıtlamış ve 'izin verin göstereyim' demiş

Kraliçe hemen Tony Blair'i aramış ve:
'Sayın Başbakan , lütfen bu soruya cevap verin: Annenizin bir çocuğu var, babanızın bir çocuğu var ve bu çocuk sizin ne kız ne de erkek kardeşiniz Kimdir bu? ' diye sormuş

Tony Blair: 'Bu benim majesteleri' diye yanıtlamış
Kraliçe doğru'Teşekkürler,iyi çalışmalar Blair' demiş ve Baykal'a dönerek:'Gördünüz mü Sayın Baykal?'

Baykal:'Evet majesteleri, çok teşekkür ederim, bu metodunuzu kesinlikle kullanacağım' diyerek oradan ayrılmış

Yurda dönüşünde hemen kemal Kılıçtar'ı yanına çağıran Baykal:'Kemal sana soracağım bir soruyu cevaplamanı istiyorum' demiş
kılıçtar:
'Tabii efendim, nedir?'

Baykal: Annenin bir çocuğu var, babanın bir çocuğu var, ve bu çocuk senin ne kız ne de erkek kardeşin Kimdir bu?
Kılıçtar sağa bakmış sola bakmış düşünmüş taşınmış ve en sonunda:

'Efendim bunu biraz düşünüp sonra size cevap versem?' demiş
Baykal kabul etmiş ve Kılıçtar oradan ayrılmış, vakit kaybetmeden parti Kurulunu toplantıya çağırmış,saatlerce bu soru üzerinde düşünmüşler,ama kimse bir cevap bulamamış

En sonunda Kemal Kılıçtar, Kemal Derviş'i aramış ve durumu açıkladıktan sonra:
'Annenizin bir çocuğu var,babanızın bir çocuğu var, ve bu çocuk sizin ne kız ne de erkek kardeşiniz Kimdir bu?
Derviş: 'Bunda bilemeyecek ne var, tabii ki benim!' diye yanıtlamış

Cevabı alan kılıçtar hemen Baykal'ı arayarak: 'Cevabı buldum efendim, kim olduğunu biliyorum, Sayın Kemal Derviş' demiş
Baykal büyük bir hayal kırıklığıyla cevap vermiş:

'Yanlış cevap Kemal, Doğru cevap Tony Blair idi' ....
çook kommiik

Üst Alt