Yasin okunduktan sonra yapilan bağişlama duasi

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
ölü için Okunan Yasinden Sonra ölü Ye Bağışlama Duası, tövbe ve bağışlanma duası, yasinden sonra bağışlama duası, tövbe duası, hatim bağışlama duası, yasin duası, bağışlama duası türkçe, Yasin Suresi Bağışlama Duası
Euzübillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim.

Elhamdülillahi rabbil alemin vel akıbetül müttekin, vesselatü vesslamü ala resulüne Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain. Ya Rabbel alemin. Ya Erhamerrahimin la ilahe illallah kalbimi karartma La ilahe illallah rızkımı azaltma. Kendi kapından başka kapı arartma. Dünyada ve Ahirette bunaltama. Tükenmez sabır azapsız kabir cümlemize nasip eyle Yarabbim.

Ey bizi yoktan var eden varlığından haberdar eden ALLAHımız, okunmuş olan Kur-Anı Kerimi Yasin-i Şerifi Evradiyeyi Tebareke ve Amme süresini kabul makbul eyle Peygamberimiz Aleyhisselam Efendimiz hazretlerinin mübarek latif ruhuna hediye eyledik. Ahirette şefaatini Cennette komuşuluğunu cümlemize nasip eyle. Bütün peygamberlerin ruhuna hediye ettik. hepsini haberdar eyle Yarabbi.
Cümlemizin ecdadımızdan ahirete intikal edenlerin ruhuna hediye ettik. Vasıl eyle Yarabbi. ruhlarını şad mestur taksiratlarını af ve mafiret eyle kabirlerini Pirnur makamlarını Cennet eyle Yarabbi. Vücudumuzu kaim nimetlerimizi daim sıhhatımızı müdavim evlatlarımızı alim eyle Yarabbi.

Ağzımıza tat vücudumuza sıhhat evlattlarımıza itaat lütf eyle Yarabbi. Fakirlik gelmeden evvel nimetin meşguliyet gelmeden evvel boş vaktin ihtiyarlık gelmeden evvel gençliğin, hastalık gelmeden evvel sıhhatin, ölüm gelmeden evvel hayatın kıyametini bilmeyi bizlere lütf eyle Yarabbi.

Amentüye tam inanan kalbi aşkın ile yanan seherlerde erken kalkan fevzü ilahine konan kullarından eyle Yarabbi. Zalim nefse dirgen vuran bir ömürlük dosyasını güzel amellerle dolduran kullarından eyle Yarabbi. Kabetullaha hazır olan kullarından eyle Yarabbi. Her yerde haddini bilen gönül aynasını silen, mahşerde el ağlarken beraat edip yüzü gülen kullarından eyle Yarabbi.

Lüftu İlahine eren iman ile can veren firdevs cennetine giren orada cemalini gören kullarından eyle Yarabbi. Dertli kullarına deva borçlu kullarına eda, hastalara şifalar nasip eyle Yarabbi. Senin indinde kabul kullarının hürmetine bizim de şu anda yaptığımız duayı kabul ve makbul eyle Yarabbi.

Aramızdan rabıtayı kesme kalp pencerelerimizi kapatma. Müslüman olarak getirdin Müslüman olarak Muhammedine götür. Ecel geldipte kabre konulduğumuzda Rabbin kimdir deyince Rabbim ALLAHü Teala nebim Muhammed Mustafa dinim İslam kitabım Kur-anı Azimi Şan, Müslümanım Elhamdülillah diyerek cevap vermek cümlemize nasip eyle Yarabbi.

Burada bulunan, Kur-an okuyan ve dinleyenlerin de bütün ölmüşlerinin ruhuna hediye ettik kabul eyle Yarabbi. Özellikle ev sahibinin annesinin, babasının ve bütün akrabalarının ruhuna hediye ettik. kabul eyle Yarabbi. ALLAHım bizi af eyle her derdimizi def eyle rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle Yarabbi.

Evvelim ALLAH ahirim ALLAH kalbimde Beytullah Lailaheillallah Muhammedün Resulullah Eşhedü ve Resülühü diyerek çene kapatmak nasip eyle Yarabbi. ALLAHım şeytanın şerrinden kabirdeki yılanlardan çıyanlardan ölümün dehşetinden kabirin vahşetinden sıratın zulmetinden muhafaza eyle. Ölümün hayırlısı üç ayların birisi Yasinin yarısını okurken ölmek nasip eyle Yarabbi.

Yarabbi tekrar Yarabbi Vağfirlena Zunübenna altı nesne ver bana biri iman, biri Kur-an, biri rahmet biri cennet, biri nasip, biri kısmet. .Bu altı nesneyi müşşeref eyle Yarabbi. Yarabbi dualarımızı Beytullahta yapılan dualara ilhak ile kabul eyle. Hz. Muhammed Peygamberimizin mübarek hürmetine erenler evliyalar şehitler hürmetine sana yalvaran yaralı gönüller hürmetine arşı alanın altına yazılan isimler hürmetine kürsünün üzerine yazılan isimler hürmetine kabul eyle Yarabbi. Amin. Sübhane Rabbike Rabbil İzzeti Amme Yesüfun Ve Selamün Alel Mürselin Velhamdülillahi Rabbil Alemin. El Fatiha. Meas Selavat.

ALLAH c.c. hazretleri, cümle Ümmet-i Muhammedin tutmuş olduğu oruçları, kılmış olduğu namazları, yapmış olduğu hayırları dergahı izzetinde kabul ve karin eylesin inşaAllah. Bizleri bu gecede affederek, günahlar deryasından çıkarsın. Kendisine layık KUL, Habibine layık ÜMMET eylesin inşaAllah. Dinimizi doğru bir şekilde öğrenerek hayatımızda uygulayabilmemizi nasip eylesin. Kur'an-ı Kerimi önce aklımıza, sonra kalbimize ve sonrada hayatımızda uygulayabilen kullarından eylesin inşaAllah. Ey Rabbimiz, bana dua edin, dua'nıza icabet edeyim buyuruyorsun, El açtık boyun büktük, kapına geldik, yüzümüzün karasına bakma, bizleri hicran ateşiyle yakma Ya Rabbi! Ey Rabbimiz, Hidayete tam erebilen kullarından eyle, Şeytanın vesvesesinden, Nefsimizin vesveselerinden bizleri muhafaza eyle! Sevgili ALLAH'ımız, bizleri seni bilen Emin Kullarından eyle! Ülkemizi Ezan'sız, Camii'siz, Camiil'erimizide İmamsız ve cemaatsiz bırakma Ya Rabbi! Ey ALLAH'ım, sen Affedicisin, Affetmeyi seversin, Ey Kerem ve İkram sahibi olan, Rahman ve Rahim olan Yüce Rabbimiz, Cümle Ümmet-i Muhammedi Affeyle!
Sübhane Rabbike Rabbil İzzeti Amme Yesüfun Ve Selamün Alel Mürselin Velhamdülillahi Rabbil Alemin. El Fatiha. Meas Selavat.
✅ Yasin bağışlama duası dinlemek için:➡️

✅Yasin bağışlama duası: Farklı dualar altta devam ediyor⬇️

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Yasinden Sonra Okunacak Türkçe Dua

Yasinden Sonra Okunacak Türkçe Dua,Yasinden Sonra Okunacak Türkçe Dua Örneği,Yasinden Sonra Okunan Dua

Allahım!
Okumuş olduğumuz Yasin-i Şerifi yüce katında kabul eyle,
O'ndan hasıl olan sevabı iki cihan güneşi olan sevgili peygamberimizin(s.a.v.) Ruh-u Şeriflerine hediye eyledik yüce katında kabul eyle!

Yaa Rabbi
Bütün peygamberlerin,sahabelerin,evliyaullahın ve şehitlerinde ruhlarına hediye eyledik kabul eyle

Yaa Erhamerrahimiyn
Ahiret alemine göçmüş büyün müslüman kardeşlerimizin ve yanısıra anne babalarımızın, atalarımızın ve akrabalarımızın ruhlarına hediye eyledik kabul eyle

Yüce Allah'ım
Yasinin şifasını bize ver; kalbimizi senin ve habibinin sevgisiyle doldur dünyamızı ve ahiretimizi hayırlı eyle

Allah'ım dünyadaki bütün müslümanları kafirlerin ve münafıkların şerrinden koru yanlış yolda olan bütün müslümanları ıslah et sen mevlamızsın yardımcımızsın

bütün günahlarımızı bağışla el fatiha!

elifgibi

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Yasinden Sonra Okunacak Dua

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
ALLAH'ım Sen bizim Rabbımızsın Senden başka ilâh yoktur. Bizi Sen yarattın Biz senin kulunuz. Sanan inanıyoruz. Bu inancımızı koruyoruz, yaptığımız kötü şeylerin şerrinden Sana sığınıyoruz, Bize vermiş oldugun nimetlere şükrediyoruz, Sana karşı günahkar olduğumuzu itiraf ediyoruz. Günahlarımızı bağışla Senden başka günahlarımızı bağışlıyan yoktur.

ALLAH'ım, varsın, birsin Eşin ve benzerin yoktur Varlığının başlangıcı yoktur Varlığının sonu da yoktur. Devamlı varsın Herşeyi yoktan var eden sensin Gizli ve açık herşeyi görürsün Herşeyi duyarsın Sana gizli hiçbir şey yoktur Kalbimizden geçenleri bile bilirsin. Büyüklülük sana mahsustur Sen Rahmansın Dünyada inanan veya inanmayan herkese sayısız nimetler ihsan (Çokca veren) eden sensin Sen Rahimsin (Sana inananlara çok merhamet edip acıyan sensin Dünyada verdiğin daha iyisini inananlara öbür dünyada veren sensin)

Her türlü noksanlardan uzaksin, senin şanın çok yücedir Rabbım, senin gücün her şeye yeter Her canlının rızkını veren sensin ALLAH'ım, senden başka ibadete layık hiçbir varlık yoktur Mülk (Herşey) senindir Hamd sana mahsustur. Sana sonsuz hamd ederiz.

Gerçek mü'minlere dost olan sensin, kendine sığınanları koruyan, görüp gözeten sensin Sana yalvaranların duasını kabul eden sensin. Sen affedicisin Affetmeyi seversin Bizi affeyle.

Ey merhametlilerin en merhametlisi olan ALLAH'ım Biz senden geldik yine sana döneceğiz Dinimizi, İmanımızı, Vatanımızı, Bayrağımızı sen koru Onlara göz diken düşmanlara karşı bize yardim et Müslümanları ve bütün insanları zel zele, sel gibi her türlü belâ ve musibetlerden sen koru İmanımızın ve sıhhatımızın yok olmasından sana sıgınıyourz. ALLAH'ım, ilmimizi artır Bize helâl ve bol rızık ver Gönlümüzü huzurla doldur Sevgi ve muhabbet ver. Senin ve Rasülünün sevgisini, kalbimize yerleştir. Kalbimizdeki kin ve nefretleri çıkar. Bize, sana ibadet etme aşkı ver.

Sen bizim rabbımızsın Bize dünya ve ahirette azap çektirme Bize acı, Sevgili Peygamberimize, yağan yağmur damlaları sayısınca, alıp verdiğimiz nefesler sayısınca, yarattığın bütün varklıklar sayısınca salat ve selâm ediyoruz Bizi Peygamberimiz Hz Muhammed'e bağışla onun yolundan gidenlere dost eyle.

Ey Rabbımız bize dünyanın ve ahiretin iyilik ve güzelliklerini nasib eyle Bizi cehennem azabından koru.

Ey Rabbımız, hesap gününde beni, anamı, babamı ve bütün mü'minleri bağışla

Ey Rabbımız, bizi bağışla, bizden evvel ölmüş olan müslümanları da affeyle, iman etmiş olan kardeşlerimize karşı kalblerimizde zerre kadar bir kin birakma sen gafurur rahimsin

Ya Rabbi beni ve bütün ailemi namazı dosdoğru kılanlardan eyle Dualarımızı kabul eyle

Ya Rabbi beni ve ailemizi bütün kötülüklerden koru Rahmetinle bizi salih kullarının arasına kat Bizi müslüman olarak yaşat ve müslüman olarak sana kavuşmayı nasib et Şeytanın ve bütün kötü insanların kötülüklerinden sana sığınıyoruz Sen bizim dostumuzsun bizi koru Bizi sevgili Peygamberimize bağışla Günahlarimizi affeyle İbadetlerimizi kabul eyle

Okumuş olduğum Kur an-ı Kerim'den (Hatmi şerifelerden) hasıl olan sevabı evvelâ gönüllerimizin ilâcı başlarımızın tacı sevgili Peygaberimizin pak münevver temiz ruhuna bağışladim haberdar eyle ya Rabbi Bütün Peygamberlerimizin, ailelerinin ve çocuklarınında ruhlarına bağışladım Peygamberlerimizin yakın dostlarının onların yolunu takibeden, onlari sevenlerin ruhlarına hediye ediyorum sen ulaştır ya Rabbi Şehitlerimizin, gazilerimizin, hocalarımızın, kadın erkek bütün müslümanların ruhlarına bağışladım, azapta olanları mağfiret eyle, azapta olmayanların derecelerini yükselt ya Rabbi!
Bizlerde öleceğimiz zaman Eşhedü enlailahe illallah ve eşhedü enne muhammeden abduhü ve rasülühü demeyi nasip eyle

Okuduğum Kur'an-ı Kerim'in nuru ile kalblerimizi ve kabirlerimizi nurlandır Bizi ondan ayırma Mezarımızda bize onu arkadaş eyle Bizi kabir azabından koru Sırat köprüsünü yıldırımlar gibi geçerek cennetine giren ve cemalini gören kullarından eyle Cennette Peygamberimize bizleri komşu eyle Dualarımızı kabul eyle

Sübhane Rabbike Rabbil izzeti amma yesifün ve selâmun alel murselin ve selâmetün alel mü'minin vel hamdülillahi Rabbil âlemin el fatiha

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah RAZI olsun cook guzel bir dua ama Ben her Gece Annem,Babam ve sevdiklerim icin Yasin okuduktan sonra icimden geldigi gibi hickiriklar ile yuregimin sesi ile dualar ederim..
Kendimi kendim en iyi biliyorum.. gunahlarimi, hatalarimi, vicdanimdaki agirligi, ibadetteki eksiklerimi, nefsime kul kole olusumu..dile getirir Rabbimin Rahman ve rahim sifatlari icin adeta dilenirim..
sonrada kardeslerim, butun ummeti muhamed ve icin mazlum, yetim, zor durumda olan kardeslerim aklima gelir aglarim.. sonrada tabiki cocuklarim Yarrabi HAYIRLi, veli salih kullar olmalari icin de ayrica dualar ederim..
evet Cok guzel Dua kitaplarinda dualar var.. onlari Yazanlardan Allah RAZI olsun ama o benim duam degil ki Onlar belkide kendileri icin iclerinden geldigi gibi Dua edip yazmislar.. benim derdim,icinde bulundugum durum, mekan ve ruh halim cook farkli.. oldugu icin..zaten gece dua ederken Ay isiginda O dua kitaplarini okuyamam ki..
Allah cc. cumlemizin dua ve dileklerimizi kabul etsin amin...

hatibi

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Yasİn-i Şerİf’ten Sonra Okunacak Dua

YÂSİN-Î ŞERİF'TEN SONRA OKUNACAK DUA

Ey cûd u keremine nihayet olmayan, kullarını lütuflarından mahrum bırakmayan Ulu Allah!
Ya Rab! Divanına geldik, yalvarıyor, dualarımızın makbul olmasını niyaz ediyoruz Habibin aşkına kabul eyle, ya Rabbi! Bütün günahlarımızı bağışla Yaptıklarımızdan dolayı bizi cezalandırma, ya Rabbi!
Okuduğumuz Yâsîn dudaklarımızdan çıkan âmîn seslerinden hasıl olan manayı aziz peygamberine arzediyor, kendisinden şefaat bekliyoruz, kabul eyle ya Rabbi! Sâir peygamberlerin, sahabilerle salihlerin de ruhlarını şâd eyle, ya Rabii!

Onların lütuf ve kereminle, tilavet ettiğimiz Yâsîn-i Şerif vesilesiyle rahmet ve merhametinle doyur, ya Rabbi! Azab içinde kıvrananları, müşkül durumda bulunanları, Yâsîn-i Şerif hürmetine sen kurtar, ya Rabbi!
Yavrularımızı salih kimselerden, ana baba sözü dinleyenlerden eyle, ya Rabbi! Evlerimize huzur, gönüllerimize nur yağdır, ya Rabbi! Hastalarımıza şifa, dertli olanlara deva, borçlu olanlara edalar nasib eyle, ya Rabbi! Yüzlerimizin karasına bakma, bizi nârına atıp da yakma, ya Rabbi! Okuduğumuz Yâsînlerin kabulü, ana babalarımızın ilahi afla huzuru için el-Fâtiha

hatibi

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
yasin bitiminde okunacak dua – yasin sonrası yapılacak dua

Amin..!
Elhamdulillahi Rabbil alemin, vel akibetu lil muttekin vassalatu vesselamu ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve ashabi ecmain

Bismillâhirrahmanirrahim

Allahümme rabbenâ yâ rabbenâ tekabbel minnâ inneke entessemiul alim. Ve tüb aleynâ yâ mevlâna inneke enttevvâbür rahim. Vehdinâ ve veffıknâ ilel hakkı ve ilâ sıratın müstekıym. Bi bereketi hatmil kur'anil azim. Va'fü annâ yâ kerim. Vağ fir lenâ zünübenâ bi fadlike ve keramike yâ ekramel ekramin ve yâ erhamerrahimin.

Ey yerlerin ve göklerin sahibi on sekiz alemin kalbine nazar eden yüce ALLAH. Sayılı nefeslerin tükeneceğine, her şeyin sana döneceğine inanıyor, huzuruna geldik mümin gitmek istiyoruz, bu lütfu bizden esirgeme YARABBİ.

Okunan yasin-İ ŞERİF hürmetine, okunan tebareke ve amme sureleri hürmetine, aşrı şerifler hürmetine, ESTAUZ VİLLAH FETAKABBELENA RABBENA. Kabulün haseni sırrına mahzar eyle YARABBİ.

Evvela bizzat sultanül enbiya habibi hüda hazreti Muhammet Mustafa (s.a.v.) hazretlerinin rufu şeriflerine hediye eyledik vasıl eyle YA RABBİ.

Hulefa şanidin Hasan ve Hüseyin hazretleri efendimizin ehlibeytlerimizin ruhlarına hediye eyledik vasıl eyle YA RABBİ.

Eren evliya şehit şuheda isimlerini saymakla bitmeyen evliyalarında ruhlarına hediye eyledik kabul eyle YA RABBİ.

Mağripten maşrika, maşriktan mağribe her ne kadar iman ile gelmiş geçmiş kimi kimsesi kalmamış, isimleri unutulmuş, nesilleri tükenmiş, kabirleri yer ile bir olmuş, bizede bir fatiha yokmu diyenlerinde ruhlarına hediye eyledik sen ulaştır YA RABBİ.

Yarabbi bizleri buraya toplayan hane sahibinin ahirete göç etmiş meftalarının, hısım, akrabalarının, talukatlarının selam alıp selam verdiklerinin üzerinde zerre kadar hak bulunanlarında bu okunan 41 yasinden, tebarekeden, amme suresinden cümlesinin kabirlerini nur makamlarını cennet bahçelerinden bir bahçe eyle YA RABBİ.

Sıkıntıları varsa def eyle, hane sahibinin evinde böyle kuranı azimüşah okutmak nasip eyle, daima bu haneye bolluk bereket nasip eyle YA RABBİ.

Bu hane sahibini yasin-i ŞERİFİ ne niyet üzerine okuttuysa bizde o niyet üzerine okuduk, dileğini kabul eyle, tekrar nasip eyle muhterem cemaatımızıda bu topluma teşrif ettiği için her bir adımına biner sevap eyle, onlarında ölmüşlerinin ruhlarına hediye eyledik sen kabul ve makbul eyle YA RABBİ.

Bu kuranı elden ele dilden dile ulaştıranlarında ruhlarına hediye eyledik sen vasıl eyle YA RABBİ.

Ya Rabbi bir Azrail (a.v.) kapımızı çalıp canını almaya geldim hazır mısın dediği zaman sağımıza hazreti kuran göğsümüzde şerefli iman karşımızda peygamber efendimiz hazretlerinin nur cemalini görerek dillerimizi Allah Allah Lailaheillallah Muhammedün Rasulüllah diyerek çene kapamak nasip eyle YA RABBİ.

Mahşer değdin o kıyamet gününde yüce peygamberimizin huzurunda bizleri açık saçık rezil rüsvan eyleme YA RABBİ.

Livalit Hamd isminde musama kılınan yüce peygamberimizin sancağı altında toplanmak nasip eyle, hasta kullarına şifa, dertli kullarına deva borçlu kullarına edalar nasip eyle YA RABBİ.

Yarabbi okumuş olduğumuz kuranı kerimi eksikleriyle beraber kabul eyle YA RABBİ.

Yüce peygamberimizin şefaatine bizleride nail eyle YA RABBİ.

Yarabbi şu anda adınla süslenen dillerimizi zikrinle bezenen gönüllerimizi Allah Allah diyerek sana açılan ellerimizi huzurunda boş çevirme YA RABBİ.

Dualarımızı Kabetullahta ve razbetullahta yapılan dualar gibi kabul eyle YA RABBİ.

Okunan yasin hürmetine, tebareke, amme hürmetine, kabeyi muazzam hürmetine, peygamber efendimiz Hz. Muhammet Mustafa(s.a.v.) hürmetine, Allah rızası için, eren evliyaların ruhu için , tüm şehitlerimizin, amin diyen cemaatin ölmüşlerinin ruhları için, hane sahibinin adak dilek ve dualarının kabulü için Allah rızası için

Sübhane rabbike rabbil izzeti amma yesifün. Veselâmün alel mürselin. Velhamdülillahirabbil alemin. El Fatiha.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Yasin Suresini okuduktan sonra yapılacak duayı inşaallah Rabbimiz kabuk edilecek dualar arasına alır..
Yasin Suresinin ayrı bir manevi huzur veren bir havası var !
her Gece rahmetli Annem,Babam ve sevdiklerim icin Yasin okuduktan sonra icimden geldigi gibi hickiriklar ile yuregimin sesi ile dualar eder,
onlarin ve kendimin Günahlarımızın Rahmetinle af ve mağfiret eyle diye yurekten Dua ederim..
Kendimi kendim en iyi biliyorum.. gunahlarimi, hatalarimi, vicdanimdaki agirligi, ibadetteki eksiklerimi, dile getirir!!
Rabbimin Rahman ve rahim sifatlari icin adeta dilenirim..
sonrada kardeslerim, butun ummeti muhamed ve icin mazlum, yetim, zor durumda olan kardeslerim aklima gelir aglarim..
sonrada tabiki cocuklarim Yarrabi HAYIRLi, veli salih kullar olmalari icin de ayrica dualar ederim..
evet Cok guzel Dua kitaplarinda dualar var.. onlari Yazanlardan Allah RAZI olsun ama o benim duam degil ki
Onlar belkide kendileri icin iclerinden geldigi gibi Dua edip yazmislar.. benim derdim,icinde bulundugum durum,
mekan ve ruh halim cook farkli.. oldugu icin..zaten gece dua ederken Ay isiginda O dua kitaplarini okuyamam ki..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Yasin Suresini okuduktan sonra yapılacak duayı inşaallah Rabbimiz kabuk edilecek dualar arasına alır..
Yasin Suresinin ayrı bir manevi huzur veren bir havası var !
Duanizi da O Manevi ruhaniyette içinizden geldiği gibi Dua edin.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Yasinden sonra okunacak dua

Yasin Suresi okunduktan sonra yapılabilecek çeşitli bağışlama duaları vardır. Bu sayfada yer alan dualardan kendiniz istediğiniz gibi bir derleme yaparak bu oluşturduğunuz duayı okuyabilirsiniz. Mühim olan Allah c.c ye en saygılı ve en güzel şekilde duamızı gönderebilmektir.
Ya Rabbi
Müslüman olarak getirdin Müslüman olarak Muhammedine götür.
Ecel geldipte kabre konulduğumuzda Rabbin kimdir deyince, Rabbim Allahü Teala, nebim Muhammed Mustafa, dinim İslam, kitabım Kur-anı Azimi Şan, Müslümanım Elhamdülillah diyerek cevap vermeyi cümlemize nasip eyle Yarabbi.
Burada bulunan Kur-an okuyan, dinleyenlerin de bütün ölmüşlerinin ruhuna hediye ettik kabul eyle Yarabbi.
Özellikle ev sahibinin annesinin, babasının ve bütün akrabalarının ruhuna hediye ettik, kabul eyle Yarabbi.
Allahım bizi af eyle, her derdimizi def eyle, rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle Yarabbi.
Evvelim Allah, ahirim Allah, kalbimde Beytullah, Lailaheillallah Muhammedün Resulullah ve Kelime-i Şehadet ile çene kapatmak nasip eyle Yarabbi.

Yarabbi şu anda adınla süslenen dillerimizi zikrinle bezenen gönüllerimizi Allah Allah diyerek sana açılan ellerimizi huzurunda boş çevirme YA RABBİ.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Allah kabul etsin

H

Helalzade

Kayıtsız
Misafir
Allah razı olsun.Sizlerinde duaları kabul olsun inşAllah

A

ALLAH KABUL ETSİN

Kayıtsız
Misafir
ALLAH KABUL EYLESİN

Ashab

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Yasini fatırı bakarayı ali imranı okuyalım iki ayaklı insanlara okuyalım zira yasin suresinde bile ölülere indirilmediğini bildirmiştir Rabbimiz!

Kur'an raflara değil sürekli çalışma masamızda yastigimizin altında ve her meselede elimizin altında olması gerekir

B

BirolK

Kayıtsız
Misafir
Allah kabul etsin inşallah

K

Kumcu memo

Kayıtsız
Misafir
Allah RAZI olsun cook guzel bir dua ama Ben her Gece Annem,Babam ve sevdiklerim icin Yasin okuduktan sonra icimden geldigi gibi hickiriklar ile yuregimin sesi ile dualar ederim..
Kendimi kendim en iyi biliyorum.. gunahlarimi, hatalarimi, vicdanimdaki agirligi, ibadetteki eksiklerimi, nefsime kul kole olusumu..dile getirir Rabbimin Rahman ve rahim sifatlari icin adeta dilenirim..
sonrada kardeslerim, butun ummeti muhamed ve icin mazlum, yetim, zor durumda olan kardeslerim aklima gelir aglarim.. sonrada tabiki cocuklarim Yarrabi HAYIRLi, veli salih kullar olmalari icin de ayrica dualar ederim..
evet Cok guzel Dua kitaplarinda dualar var.. onlari Yazanlardan Allah RAZI olsun ama o benim duam degil ki Onlar belkide kendileri icin iclerinden geldigi gibi Dua edip yazmislar.. benim derdim,icinde bulundugum durum, mekan ve ruh halim cook farkli.. oldugu icin..zaten gece dua ederken Ay isiginda O dua kitaplarini okuyamam ki..
Esselamu aleyküm hayırlı sabahlar hayırlı ramazanlar paylaşımınızı okudum hakkınızı helal edin tabiki bir müslüman kendine eşine çocuklarına dua eder ve sonra herkese dua eder dikkat ederseniz okunan dua da cümle ümmete kendine ve cümle İslam alemine diyor zaten bir müslüman sade kendine dua etmez müslüman Müslümanın kardeşidir

Üst Alt