Allah ın rahmetinin kalbimize ulaşması

ceylannur

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz

ZİKİR...1

ALLAH'IN RAHMETİNİN KALBİMİZE

ULAŞMASINI SAĞLAR

Ne zaman bu ismi böylesine bir şekilde tekrar edersek,o zaman şu büyük gerçeği göreceğiz;Allahın ismini birbiri arkasından sıralamamız,kalbimizin her atışında veya bu atışın paralelinde Allah kelimesini tekrar etmemiz,hiçbir zaman bizim dünya işlerini yapmamıza da mani teşkil etmiyecektir. İşte o zaman sonsuz bir saadetin bizi gelip sardığını göreceğiz. Çünkü zikir Allahın bir sözünün yerine getirilmesine neden olur. Allahu Teâlâ diyor ki: ..

2/BAKARA-186: Ve izâ seeleke ıbâdî annî fe innî karîb(karîbun) ucîbu da’veted dâi izâ deâni, fel yestecîbû lî vel yu’minû bî leallehum yerşudûn(yerşudûne).

Ve kullarım sana, Benden sorduğu zaman, muhakkak ki Ben, (onlara) yakınım. Bana dua edilince, dua edenin duasına (davetine) icabet ederim. O halde onlar da Bana (Benim davetime) icabet etsinler ve Bana âmenû olsunlar (Bana ulaşmayı dilesinler). Umulur ki böylece onlar irşada ulaşırlar (irşad olurlar).

İşte Allahu Teâlâmn dua edenin davetine icabet etmesi halinde ne görüyoruz, şunu görüyoruz ki biz zikrettiğimiz zaman Allahu Teâlâ derhal davete icabet eder. Ve nefsimizin kalbine rahmetini göndermeye başlar. Allahu Teâlânın rahmet ismindeki bu enerji partikülleri, eğer birtakım şartlara sahipseniz, mutlaka bir takım yollardan geçerek kalbinize ulaşır. Ve kalbinizde bir temizlik ameliyesi başlatır ve bir rahatlama olayını getirir size, işte daimi zikir yapan kişi, Allah’ın ismini devamlı tekrar eden kişi, sonsuz bir rahatlamanın içinde olacaktır.

ZİKİR...2
HERKESTE FERAHLATICI ETKİSİNİ GÖSTERİR

Daimi zikrin dışında da zikir, bütün şartlarda rahatlatıcı etkisini mutlaka gösterir. Hiç kimsenin büyük üzüntülere düşmesini istemeyiz. Ama içinizden biri büyük bir üzüntüye, bir faciaya maruz kalmış olursa hemen ilaçlara sarılmasın. Yapması icap eden şey son derece basittir. Allahın bu kainattaki en büyük rahatlatıcısını kullanacaktır o kişi. Eline teşbihini alacaktır, ve Euzubillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim diyerek, ve tesbihin her tanesinde Allah kelimesini tekrar ederek Allah, Allah, Allah... diyerek birbiri arkasından zikredecektir. Bu beş dakikalık zikir onun ferahlamasına, rahatlamasına, acısı ne kadar büyük olursa olsun, mutlaka rahatlamasına sebebiyet verecektir. Unutulmamalıdır ki Allahu Teâlâ sözünü mutlaka tutar.
Çünkü diyor ki:

2/BAKARA-186: Ve izâ seeleke ıbâdî annî fe innî karîb(karîbun) ucîbu da’veted dâi izâ deâni, fel yestecîbû lî vel yu’minû bî leallehum yerşudûn(yerşudûne).

Umulur ki böylece onlar irşada ulaşırlar (irşad olurlar).

Demek ki her halükarda
Allahu Teâlâ ve Tekaddes Hz. bizim davetimize mukabil rahmetini bizim kalbimize göndermekte kendisini vazifeli sayıyor. Öyleyse Allaha verdiğimiz yeminleri yerine getirdiğimiz zaman, neden yalnız zikir sırasında mutlu olduğumuzun işaretini bu anlattığımız Ayeti Kerimeler taşıyor. Demek ki zikir yaptığımız zaman gelen rahmet bizi bir rahatlama hissine ulaştırıyor ve bu rahatlama hissi sebebiyle de bir ferahlık duyuyoruz. işte duyduğumuz bu ferahlığın bizim için çok önemli bir etken olduğunu hiç unutmayalım.

Ve kullarım sana, Benden sorduğu zaman, muhakkak ki Ben, (onlara) yakınım. Bana dua edilince, dua edenin duasına (davetine) icabet ederim. O halde onlar da Bana (Benim davetime) icabet etsinler ve Bana âmenû olsunlar (Bana ulaşmayı dilesinler).

Üst Alt