• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Dinden çıkan kişi tekrar iman etse kabul olurmu ?

FarukSahinn

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Defalarca dinden çıkan kişi tekrar iman etse kabul olurmu ?
S.A arkadaşlar öncelikle ben ilkokuldan beri bir şüpheyle yaşıyorum Müslüman olmak istedikçe aklıma türlü türlü sorular geliyor (cevaplarını bildiğim) ve şüpheyle beraber her gece (nerdeyse 8 yıldır her gün) yatmadan kendimi İslam'a inandırıp Kelime-i Şehadet getiriyorum. Getirdikten sonra tekrar şüphe ettiğim içinde imandan çıkmış olduğum için bu ayet ve sure beni işaret ediyor gibi. Bugün Hac 22/11 ve Nisa 137 gördüm. Hac22/11 :İnsanlardan (öyle) kimseler vardır ki, Allah'a az (gönülsüz) ibadet eder. Ona bir hayır isabet etse onunla tatmin olur. Ve bir fitne isabet etse yüz geri döner. (Onlar), dünyada ve ahirette hüsrandadır. İşte o, apaçık hüsrandır. VE Nisa 137: "İman edip sonra inkâr eden, sonra iman edip tekrar inkâr eden, sonra da inkârlarında ileri gidenleri Allah ne bağışlayacak, ne de doğru yola eriştirecektir."

Ayet ve Sureyi gördüm. İçimde çok kötü bir his ve sanki hiç Müslüman olamayacak ve ebedi cehennemde kalacağım hissi uyandı. Sorum şu:
1.Benim kalbim mühürlendiği içinmi islamı kabul edemiyorum ?
2.Artık istesemde Allah benim tevbemi ve imanımı kabul etmezmi ? (çünkü 8 yıl kadar hergün kaç kere dinden çıkıp girdiğim için)
3.İçimdeki şüpheler gitse bile kalbim artık imanımı kabul etmezmi? (mühürlendiği için)

LÜTFEN CEVAP VERİN HOCAM İÇİM İÇİMİ KEMİRİYOR !!!

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
A.s kardeşim, bu ciddi bir konu o nedenle bu şekilde forumlara yazıp cevap bekleyerek, sanal şekilde cevap alsan bile senin derdine derman olmaz.

Sen en güzeli bu konuyu vereceğim telefondan canlı olarak fetva hattını ara ve oraya sıkıntını güzelce anlat, oradan bu konuyu değerlendirirp sana fetva verirler, böylece sıkıntıdan kurtulursun.

0850 811 7777 bu numarayı ara ve sorunu ayrıntılı olarak anlat.

FarukSahinn

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Pişmanlıkla Tevbe edemiyorum !

S.A hocam önceden konu açmıştım onla ilgili ben dinden bi kaç kere şüphe ettiğim için çıkmış olduğum için girmek için tevbe etmek istiyorum ama pişmanlık gelmiyor yani şüphe ettiğim için pişman olmadan edilen tevbe (çok üzgün şekilde) kabul olmaz mı hocam?

Ebu Katade

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Vallahi ben Alllah ve Rasulu için ümmet için ümmetin anneleri için öyle şeyler söyledim ki eğer intihar haram kılınmasaydı bu utançla yaşamak yerine kendimi yaşama şansı tanımazdım.

Bende yıllar boyu gel gitlerde yaşadım yakın zamana kadar, yıllar boyunca deist ve ateist idim tıpkı sizin gibi iman edip yeniden fikirlerim değişti.

Size söyleceğim şudur ki : tevbe kapısı kıyamete kadar açıktır. Sizin kıyametiniz ölümdür. Ölene kadar iman kapısı açıktır.

Hocam herşeyden önce eğer hissetmiyorsanız vallahi Allahı kandıramazsınız. İnanmıyorsanız inanıyormuş gibi yapmayın inanmak istiyor ama inanamıyorsanız söyleyin şek ve şüphelerinizi hep birlikte konuşalım.

Intruder

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Defalarca dinden çıkan kişi tekrar iman etse kabul olurmu ?
S.A arkadaşlar öncelikle ben ilkokuldan beri bir şüpheyle yaşıyorum Müslüman olmak istedikçe aklıma türlü türlü sorular geliyor (cevaplarını bildiğim) ve şüpheyle beraber her gece (nerdeyse 8 yıldır her gün) yatmadan kendimi İslam'a inandırıp Kelime-i Şehadet getiriyorum. Getirdikten sonra tekrar şüphe ettiğim içinde imandan çıkmış olduğum için bu ayet ve sure beni işaret ediyor gibi. Bugün Hac 22/11 ve Nisa 137 gördüm. Hac22/11 :İnsanlardan (öyle) kimseler vardır ki, Allah'a az (gönülsüz) ibadet eder. Ona bir hayır isabet etse onunla tatmin olur. Ve bir fitne isabet etse yüz geri döner. (Onlar), dünyada ve ahirette hüsrandadır. İşte o, apaçık hüsrandır. VE Nisa 137: "İman edip sonra inkâr eden, sonra iman edip tekrar inkâr eden, sonra da inkârlarında ileri gidenleri Allah ne bağışlayacak, ne de doğru yola eriştirecektir."

Ayet ve Sureyi gördüm. İçimde çok kötü bir his ve sanki hiç Müslüman olamayacak ve ebedi cehennemde kalacağım hissi uyandı. Sorum şu:
1.Benim kalbim mühürlendiği içinmi islamı kabul edemiyorum ?
2.Artık istesemde Allah benim tevbemi ve imanımı kabul etmezmi ? (çünkü 8 yıl kadar hergün kaç kere dinden çıkıp girdiğim için)
3.İçimdeki şüpheler gitse bile kalbim artık imanımı kabul etmezmi? (mühürlendiği için)

LÜTFEN CEVAP VERİN HOCAM İÇİM İÇİMİ KEMİRİYOR !!!
İmanından dolayı korku duyan kimsenin imanı vardır..

Havf ve Reca yani korku ile ümit iki kanat gibidir.. İki kanat ancak eşit miktarda olduğunda kuş uçabilir. Bunlardan biri ağır basarsa, o zaman diğerini kaldıramazsınız. Sizde reca yani ümit tarafı yok denecek kadar az. Bir başka deyişle korku tarafınız ağır basıyor.. İkisini dengelemedikçe rahata eremezsiniz..

Sakın Allah’ın rahmet ve inayetinden ümit kesmeyiniz!.. Zira kâfir olanlardan başkası Allah’ın nusret ve merhametinden ümit kesmez Yusuf 87

Hepimizin günahları var ama günahlarımızı Allah'ın rahmetinden çok görüp, günahımızla Allah'a büyüklük taslamıyoruz.. Yani benim öyle bir günahım var ki (haşa) senin rahmetin bile onu affedemez diyerek günahlarımızla kibretmiyoruz.

Üst Alt