Eşimle mutlu değilim

derdim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba herkese, evet yaşamak artık bana azap veriyor. Eşimle mutlu değilim, 20 yıla yaklaşan evliliğimde neredeyse hiç mutlu olamadım. Eşim kötü biri değil ama aradığımı bulamıyorum. Bir aile olduğumuzu hissedemiyorum. Son zamanlarda ise artık iyice kırıcı olmaya başladık. Artık nefret duymaya başladım. Hiç birşey gözümde yok. Sadece çocuklarım için üzülüyorum. Herşeyi bırakmak uzaklaşmak, yeni bir hayat kurmak istiyorum. Çocuklarımın varlığı bana engel oluyor. Canıma yetti artık, eşimin sözleri, hareketleri, bakışları, oturup kalkması bile diken gibi batıyor bana. Senelerdir mutsuz giden bir evliliği yürütmeye çalıştık. Hata ettiğimizi biliyordum, hissediyordum. Ahhhh çocuklar işte onlara kıyamadım. Siz siz olun arkadaşlar. Ailesinden görmemiş, az da olsa hayat hakkında bir fikir edinememiş. Mutluluğu zahirde zanneden, bomboş bir insanla asla evlenmeyin. Veya arada sevgi yada aşk olmasına dikkat edin. Görmemiş olmak ayıp değil, insan ailesinin imkanları ölçüsünde görebiliyor. Fakat asil olmak lazım. İnsan sahip olamayacağı şeylerin peşinde koştukça veya onlara sürekli özlem duydukça, aslında mutluluktan uzaklaşıyor demektir.

nesrin

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
sınav

selamünaleyküm
herkesin bir sınavı var sanırım, bazen anne,bazen kardeş bazen de evlat. sizin sınavınız da eşiniz galiba. bence zor da olsa mücadele etmeye çalışın. sabrınızın sonunu umarım güzel bi şekilde alırsınız. Allah yardımcınız olsun.

derdim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
selamünaleyküm
herkesin bir sınavı var sanırım, bazen anne,bazen kardeş bazen de evlat. sizin sınavınız da eşiniz galiba. bence zor da olsa mücadele etmeye çalışın. sabrınızın sonunu umarım güzel bi şekilde alırsınız. Allah yardımcınız olsun.

Aleykümselam nasıl mücadele edeyim? Hem nefret edip hem aynı çatı altında yaşamak çok zor. Diğer sorunları aşarım, sabrederim Allahın izniyle. Onlar geçidirdir. Fakat ömrünün kalanını azap, nefret ve sevgisizlik içinde geçireceğini bilmek, ailenin sadece adının olması, sıcaklığını hissedemeden yaşacağını bilmek beni kahrediyor. Evden soğudum, senelerce evimin her türlü ihtiyacını karşılamaya çalıştım Allahın izniyle, bütün sorumluluklarımı yerine getirdim. Artık evdeki mutsuzluğa ne kadar dayanırım? Artık son demler herhalde. Mutluluğu dışarıda arayacağım sanırım. Beni mutlu edecek bir küçük söze, gururumu okşayacak birine çok ihtiyacım var. Sevmeden ve sevilmeden yaşamak çok zor.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
evlilik.jpg

Merhabalar..yaşamak artık Size azap veriyorsa hayattiniza Son verin!!bakalim Cehennem zebanileri ile daha mi cok mutlu olacaksiniz..?dfrt..
Madem ki Eşiniz kötü biri değil!!siz de aradıklarınızı değiştirin..!!
mesela Allah RIZASI, ni arayin...:tamam:. İnsan biraz düşünse, dünya hayatının ne kadar geçici ve boş olduğunu anlardik..

Aşk varsa güzel bakar gözler, naif dökülür ağızdan kelimeler. Bir yanda altın diğer yanda bakır. Değerli olan hangisi?
Bakır emek ister altına dönüşmek için, aşk ister, çaba ister,Sabir ister,emek ister,Sevmek,takdir etmek ister, vefa ister...
Nasıl ki yüreğe düşen aşk değiştirir insanın kimyasını, bakırın da değiştirir yapısını.

Alimin birinin hanımının çenesi çok düşük, kendisi de beceriksizdi.
Ona: -Ne tutuyorsun bunu, bırak gitsin; dediler.
Şöyle cevap verdi:
-Bırakırsam ikimiz de kaybederiz. O kaybeder. Çünkü benim gibi sabırlısını bulamaz.
Ben kaybederim, çünkü sabrım sebebiyle kazandığım bu sevabı bulamam.
Bir ailenin hanımı öyle, beyi de böyle düşünürse elbette bu aile yıkılmaz, yuvasında yeller esmez...

??Bütün Evliliklerin Sevgi Aşk İle Devam Ettiğini Mi Zannediyorsun

nesrin

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
herşeyde vardır bir hayır

Her zaman ki gibi güzel yorumlar yapmışsınız.

bazen bize şer gibi görünen şeyler , bizim için belki de hayırdır.bazen bazı şeyin kıymetini kaybedince anlar insan. her zaman elindekiyle yetinmesini de bilmek lazım. belkide birbirinizin kıymetini anlamanız için bi süre ayrı olmanız iyi olabilir.
Allah'a emanet olun

derdim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
evlilik.jpg

Merhabalar..yaşamak artık Size azap veriyorsa hayattiniza Son verin!!bakalim Cehennem zebanileri ile daha mi cok mutlu olacaksiniz..?dfrt..
Madem ki Eşiniz kötü biri değil!!siz de aradıklarınızı değiştirin..!!
mesela Allah RIZASI, ni arayin...:tamam:. İnsan biraz düşünse, dünya hayatının ne kadar geçici ve boş olduğunu anlardik..

Aşk varsa güzel bakar gözler, naif dökülür ağızdan kelimeler. Bir yanda altın diğer yanda bakır. Değerli olan hangisi?
Bakır emek ister altına dönüşmek için, aşk ister, çaba ister,Sabir ister,emek ister,Sevmek,takdir etmek ister, vefa ister...
Nasıl ki yüreğe düşen aşk değiştirir insanın kimyasını, bakırın da değiştirir yapısını.

Alimin birinin hanımının çenesi çok düşük, kendisi de beceriksizdi.
Ona: -Ne tutuyorsun bunu, bırak gitsin; dediler.
Şöyle cevap verdi:
-Bırakırsam ikimiz de kaybederiz. O kaybeder. Çünkü benim gibi sabırlısını bulamaz.
Ben kaybederim, çünkü sabrım sebebiyle kazandığım bu sevabı bulamam.
Bir ailenin hanımı öyle, beyi de böyle düşünürse elbette bu aile yıkılmaz, yuvasında yeller esmez...

Bütün Evliliklerin Sevgi Aşk İle Devam Ettiğini Mi Zannediyorsun

Merhaba, sağolun ama aradıklarım öyle değiştirilecek şeyler değil ki! Benim aradıklarım her insanın isteyeceği normal şeyler. Ben hep ailem için yaşadım, hep karşımdakini memnun etmeye çalıştım. Bunun karşılığında bir memnuniyet, bir minnet bir taktir bekledim. Biliyorum ki esas taktir Allahdandır. Mühim olan onun rızasıdır. Dedim ya ben de insanım, siz rüya yorumu yapıyorsunuz, karşılığında bir teşekkür beklemiyormusunuz? İşte benim de beklediğim aradığım bu? Eşiniz sizi beğernmiyorsa, kusurlarınızı yüzünüze vuruyorsa, kısaca ortada sevgisizlik varsa neyi değiştirelim. Bana azap veren yaşamak değil. Böyle biriyle yaşamak! Çocuklarım olmasaydı çoktaaaan kurtarmıştım kendimi. Onlar için sabretmeyi seçtim. Zaman geçti yaşım ilerledi artık sabır etmeye gücüm kalmadı. Bu şekilde yaşamak beni günahdan günaha sürekleyecek diye korkuyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
kumsal.jpg

merhabalar..
biliyormusunuz,Nefis insana hep sağ,sola baktırır..böylece kendini göremezsin diye..hep başkalarını Suçlayarak kendini düzeltemezsin diye...
insan ,Kendini Değiştirmedikçe..Allah cc. da onların içinde bulundugu durumu değiştirmeyeceğini buyuruyor...

Bir toplum kendilerinde bulunanı değiştirmedikçe Allah onlara verdiği bir nimeti değiştirmez
ve şüphesiz Allah hakkıyla işitendir hakkıyla bilendir."
Enfal sûresi 53.ayet

Siz ,kendinisi güzel olumlu hayirli iyi yönde değiştirin ki Rabbim de ins. içinde bulundugunuz ortami değiştirsin...
Bakış açınızi değiştirmekle başlayin işe. Sonra da niyet et; güçlü ve samimi bir iradeyle olmak istediğin şeye...
kaderi, nasibi ölümü kul olduğunu bilerek iste...
Rızâ göstereceksen verdiğine yahut vermediğine korkma isteyebildiğince iste!

Yeter ki boğma kendini kendi ellerinle... kendi nefsinde ve kibrinde cehalettinde karanliginda boğulma..
İllaki olacaksan Allah'ın takdirine teslim ol!Teslim olma ümitsizliği fısıldayan şeytanın nefesine!"
Hayat bir yol mutlaka açar kendinde bir yol bulmak isteyene.
Rabbim umduklarımıza nail korktuklarımıza emin eylesin.. amin...

derdim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
İnanırmısınız ben değişmeyi de denedim. Hem denemekle kalmadım yaptım, başardım. Ben bile kendimi tanıyamadım. Hep iyiye hayırlıya niyet ettim. Yaptım, yaptımda kim anladı, kim dinledi? Değişimin kendime ve çevremdekilere faydası oldu. Fakat mutlu olmaya yetmedi, karşımdaki çabalarımı hep es geçti, umursamadı maalesef.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
kalplerddd.jpg

Merhaba...Evlilik irade işi degil idare işidir!!Evlilik matematik hesabı gibi değildir.
Şöyle davranırsak şöyle olur böyle yaparsak böyle olur gibi teknik hesaplar evlilikte tutmaz.
Kişi kendi çözümünü önce kendi bulmalıdır. İnsan O ortama uymaya ilk önce kendi karar vermelidir...

ya bu deveyi güdersin ya bu diyardan gidersin ..bir deveyi gütmenin ne kadar mühim bir iş olduğunu bir gun anlarsiniz...
Siz yinede KALIN esiniz ile zamanla birbirinizi iyice taniyip guven duydukca bereket mutluluk ve Dunya ahiret Saadettine erisirsiniz ins.
Her nimet Kulfetti ile gelir bunu unutmayi ve her sey gelir gecer.. hic bir SIKINTI ebedii degildir..

Evlilikte sorunlar varsa eşler her şeyi bırakıp oturup düşünmeli;
ne yapmam gerekiyor?” sorularına cevap aramalıdırlar.
unutmayin kardesim;Küçük anlaşmazlıklar ve gereksiz inatlar büyük dertlere sebep olur.
Rahat olmanın huzurlu olmanın en iyi yöntemi eşinin iyi taraflarını görmek ve saygi samimiyet ile iletisim kurmaktir!!

“Ben de sakin bir hayat istiyorum!” diye teselli isteyen insanlar gelirdi bana. “Sabret” diyorum bunlar hepsi gecici..
Kadın kocasının koca da karısının her istediğini yerine getiremez. Asıl anlaşmazlık bundan çıkıyor.
Gözlemlediğim kadarıyla evlilikte yapılan en büyük hata “anlayışsızlık”.
Kadın da erkek de eşinde İslâmiyet’in esaslarını görmek ister. Evin reisi İslâmiyet olmalıdır...
Ne senin nede kocanizin dedigi degil!!Allah cc.in dedigi olsun..

Rabbim! Yuvalarımıza Saadet Ver Ömrümüze Bereket Kazancımızı Helalinden Eyle!
Rızana Uygun Şekilde Yaşamayı Nasip Eyle..!amin..
Bu gunlerde buyuk bir sabra ihtiyacimiz var!!
Ayrıca içinde bulunduğunuz zor durumu kendimize uydurmaktansa bu duruma adapte olmanız gerekiyor..

Bir kadın kocası kendisinden razı olarak ölürse cennete girecektir. Kadın da kocasından memnunsa koca sevap alır.
Çünkü Allah'ın emanetine sahip çıkmıştır.
Hiçbir şey başıboş değildir. Bir ailede kavga varsa o ailede İslami anlayış çok noksandır.
Allah Yar ve Yardimciniz olsun..

Hz. Eyüp dermansız kaldı imdat demedi!
Hz. Yusuf karanlığa düştü eyvah demedi!
Hz. İbrahim ateşe düştü yandım demedi!
Hz. Hamza kanının yudumlanmasına feryat etmedi!
Hz. Bilal kayalar altında kaldı ezildim demedi!
Unutma sıkıntı dert tasa Allah’a sevgili olandan başkasına inmedi.
Günahlara kefarettir gönüldeki keder ..
Niyetler halis olunca ameller olmaz heder..
Biraz daha sabreyle neler göreceksin neler …
Gorelim Mevlam neyler neylerse guzel eyler..
MEVLAM ihmal değil sadece kulunu dener!
beterine sabr etmezsen daha beteri ile imtihan eder...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Aleykümselam nasıl mücadele edeyim? Hem nefret edip hem aynı çatı altında yaşamak çok zor. Diğer sorunları aşarım, sabrederim Allahın izniyle. Onlar geçidirdir. Fakat ömrünün kalanını azap, nefret ve sevgisizlik içinde geçireceğini bilmek, ailenin sadece adının olması, sıcaklığını hissedemeden yaşacağını bilmek beni kahrediyor. Evden soğudum, senelerce evimin her türlü ihtiyacını karşılamaya çalıştım Allahın izniyle, bütün sorumluluklarımı yerine getirdim. Artık evdeki mutsuzluğa ne kadar dayanırım? Artık son demler herhalde. Mutluluğu dışarıda arayacağım sanırım. Beni mutlu edecek bir küçük söze, gururumu okşayacak birine çok ihtiyacım var. Sevmeden ve sevilmeden yaşamak çok zor.
Ara kardeşim ara evde bulamadığın mutluluğu dışarıda ara, cebindeki para bitince vurursun kafanı duvarlara. Cebinde paran varsa dışarıda geçici mutluluk dağıtanlarda çok ama unutma onlar evde seni mutsuz, huzursuz eden kişinin tırnağı dahi olamazlar.

Merhaba, sağolun ama aradıklarım öyle değiştirilecek şeyler değil ki! Benim aradıklarım her insanın isteyeceği normal şeyler. Ben hep ailem için yaşadım, hep karşımdakini memnun etmeye çalıştım. Bunun karşılığında bir memnuniyet, bir minnet bir taktir bekledim. Biliyorum ki esas taktir Allahdandır. Mühim olan onun rızasıdır. Dedim ya ben de insanım, siz rüya yorumu yapıyorsunuz, karşılığında bir teşekkür beklemiyormusunuz? İşte benim de beklediğim aradığım bu? Eşiniz sizi beğernmiyorsa, kusurlarınızı yüzünüze vuruyorsa, kısaca ortada sevgisizlik varsa neyi değiştirelim. Bana azap veren yaşamak değil. Böyle biriyle yaşamak! Çocuklarım olmasaydı çoktaaaan kurtarmıştım kendimi. Onlar için sabretmeyi seçtim. Zaman geçti yaşım ilerledi artık sabır etmeye gücüm kalmadı. Bu şekilde yaşamak beni günahdan günaha sürekleyecek diye korkuyorum.
Çocuklarım olmasaydı:tüüh:, ah bu çocuklar yokmu ya bu çocuklar, insana yapacağı işi dahi yaptırmıyorlar herşeye mani oluyorlar değilmi? peki kardeşim bu çocukları leyleklermi getirdi size, madem mutlu değilsin hep huzursuzsun çocuklar olana kadar aklın nerdeydi yoksa aklın başına yenimi geldi.

Bak kardeşim şenin yapacağın tek şey nedir biliyormusun? Mücadele etmek.
Nesrin kardeşimin dediği gibi; herkesin bir sınavı var sanırım, bazen anne,bazen kardeş bazen de evlat. sizin sınavınız da eşiniz galiba. bence zor da olsa mücadele etmeye çalışın. sabrınızın sonunu umarım güzel bi şekilde alırsınız. Allah yardımcınız olsun.

Laf aramızda vakti zamanında benim eşimde benimle sınav olmuştu herşeyime sabretti, şükretti ve sınavı kazanan o olduçook kommiik

zeyno

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz

Aman diyeyim. Mutluluğu dışarıda aramak istiyorsanız bu düşünceyi önce eşinizle paylaşın. Dürüstlüğünüzden taviz vermeyin. Bir insanı aldatmak yapılabilecek en kötü şeylerden biri. Eşinizi ne kadar sevmiyor olursanız olun, mutluluğu dışarıda aramaya karar verdiyseniz bu kararı eşinizle de paylaşın... Belki onunla açık açık konuşursanız eşiniz de kendi kusurlarını düzeltmeye çalışır. Allah (cc) yardımcınız olsun...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Aman diyeyim. Mutluluğu dışarıda aramak istiyorsanız bu düşünceyi önce eşinizle paylaşın. Dürüstlüğünüzden taviz vermeyin. Bir insanı aldatmak yapılabilecek en kötü şeylerden biri. Eşinizi ne kadar sevmiyor olursanız olun, mutluluğu dışarıda aramaya karar verdiyseniz bu kararı eşinizle de paylaşın... Belki onunla açık açık konuşursanız eşiniz de kendi kusurlarını düzeltmeye çalışır. Allah (cc) yardımcınız olsun...
Zeynoooo buneee, adam eşine; ''ben seninle mutlu değilim mutluluğu artık dışarıda arayacağım'' mı diyecek,
bir erkek arkadaşına söylese neyse ne de, eşine böyle bir şey söylerse nolur biliyormusun? inan dördüncü dünya savaşı çıkar, o kadın eşini hiç sevmese bile gıcıklığına çıngar çıkartır ortalığı yıkıp geçer be sen nedisen.

Ya artık ben herşeyi açık açık yazacam.
Değerli dostlarım böyle tip bir kadını ALLAH(c.c.) düşmanımın başına vermesin,
gerçi bu şikayet tek taraflı şikayet, aslında iki tarafın şikayetine göre yorum yazmalıyız ama herneyse, kardeşimizin şikayetlerini bi okuyun, olmadı birdaha okuyun.
Eşi bu kardeşimizi hiç sevmiyor belkide hiç sevmedi, ve resmen boşanmak istiyor da kendi boşanma davası açarsa nafaka alamıyacak ki huysuzluğuyla yılan diliyle bu kardeşimizi usandırıp boşanma davasını bu kardeşimizin açmasını bekliyor.

Ben müneccim değilim en doğrusunu rabbimiz bilir ama böylebir olaya şahsen şahit oldum, hatta kadın kocasını; beni dövdü diye karakola gitti şikayet etti mahkemelik oldular, eşini dövdüğü için bir miktar para cezası dahi aldı, aslında dövme falan yok kadın salak görünüyor olsada aslında çok uyanık, eşiyle tartıştıktan sonra gidiyor kendisi orasını burasını morartıp jandarmayla birlikte devlet hastanesine gidip rapor alıyor ve tabiki rapor sayesinde kocası bir mkitar para cezası alıyor.
Boşandılarmı? hayır boşanmadılar ama işte gerisini siz anlayın.

Bu kadın kimmi? hadi onuda söyleyeyim, kendileride fakirler fakir halinden anlarlar diye dünür gittiğim ve düğününü bizzat kendim yaptığım o kadın benim yeğenimin karısı.
İşte insan oğlu dışından göründüğü gibi değildir, içini bir allah birde kendisi bilir.

maya

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
acaba siz cokmu mükemmelsiniz derdim?

zeyno

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
:tüüh:,Zeynoooo buneee, adam eşine; ''ben seninle mutlu değilim mutluluğu artık dışarıda arayacağım'' mı diyecek,
bir erkek arkadaşına söylese neyse ne de, eşine böyle bir şey söylerse nolur biliyormusun? inan dördüncü dünya savaşı çıkar, o kadın eşini hiç sevmese bile gıcıklığına çıngar çıkartır ortalığı yıkıp geçer be sen nedisendfgtn

Ya artık ben herşeyi açık açık yazacam.
Değerli dostlarım böyle tip bir kadını ALLAH(c.c.) düşmanımın başına vermesin,
gerçi bu şikayet tek taraflı şikayet, aslında iki tarafın şikayetine göre yorum yazmalıyız ama herneyse, kardeşimizin şikayetlerini bi okuyun, olmadı birdaha okuyun.
Eşi bu kardeşimizi hiç sevmiyor belkide hiç sevmedi, ve resmen boşanmak istiyor da kendi boşanma davası açarsa nafaka alamıyacak ki huysuzluğuyla yılan diliyle bu kardeşimizi usandırıp boşanma davasını bu kardeşimizin açmasını bekliyor.

Ben müneccim değilim en doğrusunu rabbimiz bilir ama böylebir olaya şahsen şahit oldum, hatta kadın kocasını; beni dövdü diye karakola gitti şikayet etti mahkemelik oldular, eşini dövdüğü için bir miktar para cezası dahi aldı, aslında dövme falan yok kadın salak görünüyor olsada aslında çok uyanık, eşiyle tartıştıktan sonra gidiyor kendisi orasını burasını morartıp jandarmayla birlikte devlet hastanesine gidip rapor alıyor ve tabiki rapor sayesinde kocası bir mkitar para cezası alıyor.
Boşandılarmı? hayır boşanmadılar ama işte gerisini siz anlayınxxzzl..

Bu kadın kimmi? hadi onuda söyleyeyim, kendileride fakirler fakir halinden anlarlar diye dünür gittiğim ve düğününü bizzat kendim yaptığım o kadın benim yeğenimin karısıcddvb..
İşte insan oğlu dışından göründüğü gibi değildir, içini bir allah birde kendisi bilirxxzzl..

Siz olaya çok erkek gözüyle bakıyosunuz bence. Ama mesajımla sizi çok güldürdüm sanırım :)

Eğer kadın sizin anlattığınız gibi biriyse adam kesinlikle dışarıda mutluluk falan aramamalı. Unutsun dışarıda mutluluğu. Kadın bunu mahkeme de hemen ispat eder çünkü. Adam kendi başını yakmış olur. Sizin bakış açınızdan görmeye çalıştım adminim :) saygılar :)

Ben kendi gözümle bakınca beni istemeyen bir adam için 3 kuruşun hesabını yapmam. Böyle durumlarda gururu bir kenara bırakamam. Benden ayrılmak isteyen bir insan için " ayyyy yalvarırım beni bırakma " diyemem. Tecrübeyle sabit :) deli gibi sevsemde yapamam :)

Ben hiç evlilik yapmadığım için durumu yanlış yorumlamış olabilirim. Hayırlı günler...

nesrin

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
selamünaleyküm
Ekrem Bey, bence bu kadar acımasız olmayalım. tamam ben de mutluluğu dışarıda aramasına karşıyım.İnsanlar şer gibi görünen şeylere sahip olsalar bile yetinmesini bilmeli, "vardır bunda da bir hayır" diye bilmeli.
ama bu kardeşimizin için de bulunduğu psikolojik durumu,yaşadıklarını bilemeyiz. Allah yardımcınız olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
yasabir.jpg

Allah cc. cumlemizden RAZI olsun.. yazilan yorumlara baktim ve her seferinde Tefekkur ile tebesum ettim niye biliyormusunuz ?sırıtık.:,

Her kardesimiz olaya kendi Gönül penceresinden vicdanin ve cinsiyetti, fitratti ile ile yazmis!!İnsanın yapısı bu, her olaya herkes kendi penceresinden bakar!!sırıtık.:,
Olaylara ya da hayata hangi pencereden baktığınız çok önemlidir...:tamam:.
niye biliyormusunuz cunku hayatta baktiginiz pencereden Hayat da Size ayni pencereden bakar!!
Yani nasıl bakarsak hayata; hayat da, bize öyle bakar .
sırıtık.:,

O yuzden hic kimseyi suclamadan ya,penceremizi yada etrafimizdaki insanlara bakış açımızı değiştirelim!!
Belli bir noktaya nazarlarımızı çevirdiğimizde içimizin kararması da gönlümüzün ve gözümüzün açılması da bizim elimizde.
Fakat gönlümüzün ve gözümüzün açılması bizim bakış açımıza bağlıdır. Hani, derler ya:
: Nereye baktığın değil, nereden baktığın önemli

Eğer çevremizdeki güzel ve güzellikleri görmemekten şikayetçiysek, belli şablonlar dahilinde düşünmekten vazgeçip, bakış açımızı değiştirelim.
İşte o zaman gülleri dikenli olarak değil, dikenler arasında gülleri göreceğiz.
“güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır."

insan Kendini Değiştirmedikçe..Allah cc. da onların içinde bulundugu durumu değiştirmeyeceğini buyuruyor...
Bir toplum kendilerinde bulunanı değiştirmedikçe Allah onlara verdiği bir nimeti değiştirmez
ve şüphesiz Allah hakkıyla işitendir hakkıyla bilendir."
Enfal sûresi 53.ayet

Siz kendinisi güzel olumlu hayirli iyi yönde değiştirin ki Rabbim de ins. içinde bulundugunuz ortami değiştirsin...
Bakış açınızi değiştirmekle başlayin işe. Sonra da niyet et; güçlü ve samimi bir iradeyle olmak istediğin şeye...
kaderi nasibi ölümü kul olduğunu bilerek iste...
Rızâ göstereceksen verdiğine yahut vermediğine korkma isteyebildiğince iste!

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
acaba siz cokmu mükemmelsiniz derdim?
Acaba kime derdiniz?

Siz olaya çok erkek gözüyle bakıyosunuz bence. Ama mesajımla sizi çok güldürdüm sanırım

Eğer kadın sizin anlattığınız gibi biriyse adam kesinlikle dışarıda mutluluk falan aramamalı. Unutsun dışarıda mutluluğu. Kadın bunu mahkeme de hemen ispat eder çünkü. Adam kendi başını yakmış olur. Sizin bakış açınızdan görmeye çalıştım adminim saygılar

Ben kendi gözümle bakınca beni istemeyen bir adam için 3 kuruşun hesabını yapmam. Böyle durumlarda gururu bir kenara bırakamam. Benden ayrılmak isteyen bir insan için " ayyyy yalvarırım beni bırakma " diyemem. Tecrübeyle sabit deli gibi sevsemde yapamam

Ben hiç evlilik yapmadığım için durumu yanlış yorumlamış olabilirim. Hayırlı günler...
Hayır kardeşim erkek gözüyle değil, mesela mahkemede hakim gibi tarafsız yorum yaptım ama hakikattende sabah sabah güldürdünüz allah(c.c.)'ta sizi güldürsün inş.
yorumlarımı alıcı gözüyle okursanız (git mutluluğu dışarıda ara) diye bir kelime kullanmadım, ve sonunda ne demişim (ama unutma onlar evde seni mutsuz huzursuz eden kişinin tırnağı dahi olamazlar.) yani dışardaki mutluluğu unut demek istemişim.
Kadın mahkemede neyi ispat edecek? geçimsizliğini mi? bende hiç boşanmadım ama davayı kadın açarda haklı çıkarsa eşinden nafaka alabilir ama erkek açarsa ve haklı çıkarsa eşine nafaka ödemez sanırım (gerçi türkiyede kanunlar biraz farklı ama) ben haklıysam niye nafaka ödeyeyim ;)
Evet bak gördünmü kendi gözünle bakınca 3 kuruşun hesabını yapmam diyorsun yani hemen boşanırım diyorsun evet bu kardeşimizde baktı huzursuzluğu yenemiyor zaman geçmeden boşanmalıydı, hem yaşım kemale erdi diyor hem bugidişle mutluluğu dışarda arayacam diyor, ne alaka kardeşim madem eşinle mutlu değilsin, evde devamlı dırdır vs. vs. ohalde mutluluğu dışarıda arayacağına, günahların enbüyüğüne gireceğine, cebindeki parayı birkaç dakikalık zevk için çarçur edeceğine git boşan, varsa imkanın git yeniden yuva kur.
Değerli yorumcu arkadaşlar, biz yorumları bu kardeşimize göre yapıyoruz ama bir evde tek kişide kabahat olmaz bu huzursuzluğunda vardır bir sebebi!...

selamünaleyküm
Ekrem Bey bence bu kadar acımasız olmayalım. tamam ben de mutluluğu dışarıda aramasına karşıyım.İnsanlar şer gibi görünen şeylere sahip olsalar bile yetinmesini bilmeli "vardır bunda da bir hayır" diye bilmeli.
ama bu kardeşimizin için de bulunduğu psikolojik durumuyaşadıklarını bilemeyiz. Allah yardımcınız olsun.
Aleyküm selam.
Nesrin kardeşim ben acımasız değilim kim olursa olsun bir yuvanın yıkılmasına karşıyım, evet yuva yıkmak kolay, ya yuva kurmak okadar kolaymı?
Neymiş, ben eşimle geçinemiyorum bu gidişle mutluluğu dışarıda arayacam, ya hu kardeşim eşimle geçinemiyorum diye gidip mutluluğu dışarıda mı aramak gerek, yukarıda da dediğim gibi madem huzursuz sun, mutlu değilsin, eşinle geçinemiyorsun mutluluğu aramak için dışarıya gideceğine bir aile mahkemesine git.
Keşke eşide gelip evdeki huzursuzluğun sebebini bize (burada) anlatabilse.

Benim görüşüme göre; ben eşimle geçinemiyorum gidip mutluluğu dışarıda aramalıyım diye birşey düşünmek aptallıktır, çünkü dışarıda mutluluk diye birşey yok, dışarıda kaçamak var, biz erkeklerin tabiriyle bir çiçekten diğer çiçeğe konmak var!...

nesrin

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
ilk önce kendimizle ilgili problemleri çözmeliyiz diye düşünüyorum. sorunların kaynağını başka insanlar da aramamalıyız.mutluluk bence kişiye bağlı insan isterse çocuklarıyla da çevresiyle de mutlu olabilir. huzuru,mutluluğu uzaklar da aramamak lazım.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Ben anlamıştım zaten ona dediğinizi:D
Derdimde başka nik bulamamış gibi gitmiş derdimi bulmuş, sizin yorumunuz da, sanki; ben olsam acaba siz cokmu mükemmelsiniz derdim? kendisine - dermiş gibi anlam taşıyor.

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum,

Sevgiyle, dirilmeyecek kadar hiçbir kalp ölü değildir derdim derdime bende derdim kardeşim.. Bir Allah dostu derdin varsa derdini sev demiş. .Bu durumunuzu halinizi zaten Allaha arz ediyorsunuzdur dualarınızda, Mutlulukta huzurda içinizde bir yerlerde sadece küskün ve kırgın sanki.. Karşıdan beklediğiniz güzel bir çift laf ilgi ve tebessüm anlıyorum. Olsun önce ve hala siz vermeye devam edin ki karşıdanda bunları beklemeye yüzünüz ve gönlünüz rahat olsun. Uzun bir seyrü sever yolculuk edip mutluluğu aramaya çıksanız farkı fark ettiğinizde sizin hayata dokunuş ve hissetme biçiminizde ve içinizde gizlenmiş olduğunu anlıyacaksınız. Siz eşinize huzur veren, tebessüm eden ,güven dolu gözlerle bakarsanız hangi eş bu huzurun karşında daha fazla hırçın durabilir ki?

Allah rahmet eylesin mekanı cennet nur olsun babam vefat edince bizde ailecek çok boşlukta kaldık..Annem bir vesileyle cemaat sohbetlerine gitmeye başladı,Sosyalleşti ve şimdi canı manevi açlığa düştüğünde hemen gidebileceği bir sürü can yoldaşı ve muhabbet ortamı edindi hamdolsun.

Sizde eşinize bu tür sohbet ortamlarına katılmasını rica edebilirsiniz. Orada eşinizin ruhen ve manen olgunlaşması bir şekilde diğer güzel insanlardan tekamül eder inşallah. Bekar biri olarak konuya müdahil oldum haddim olmadan, hakkınızı helal edin derdim kardeşim, bizden dua ile inşallah.

Üst Alt