Evliliğin güzel yanları

tozduman

Moderatör
Moderatör
Katılım
2 Şubat 2015
Mesajlar
1,133
Tepkime puanı
8
Selamün Aleykum Kardeşlerim :) Sitede çevremizde evlı hanımlar ve beyler hep evlılıgınden şikayet edıyor.

Efendım biz bekarlara söyleyecegınız güzel şeyler de güzel yanlarıda vardır evlılığın onlarıda bizimle paylaşırmısınız ?

Mesela korktugunuz da sarılabılıyormusunuz ?
Ağladıgınız da sizin saclarınızdan okşuyor mu ?
Sıkıntınızı paylaştıgınızda sakin ol oturup konuşalım mı diyor

Bekar bir hanım olarak bize evli kardeşlerimizden evlılığın güzel yanlarını paylaşmasını çok istıyorum.

Sürekli gözetlıyorum evlı çiftleri evlenınce mutsuz olmaktan ziyade kötü bir hayatımın olmasını ıkı taraf içinde olmasını istemıyorum.

Birşeyden çok emınım erkek arkadaşım nasıbım ise eğer hayırlısı ise elbette onun aıle ıcıne gırdıgım de cayını ben dolduruyorum. Hizmetini ben sağlıyorum
Ama arkadaşlarımız arasında ise çayımı o dolduruyor Aile arasında hariç o bana hızmet edıyor utanıyorum beni böyle alıştırma evlenınce zorlanmak istemıyorum görevlerımı hep yerıne getırmek ıstıyorum diyorum..

İslami değerlerınde bir evlılık yaşamayı çok istıyorum eşime saygı duymayı çok istıyorum. Bu sitede evlılık hakkında ki hadıslerın hepsını kopyaladım telefonuma hep okuyup uygulmaya çalışacagım.kzgnn..
Çok merak edıyorum kardeşlerim yorumlarınızı Selam ve dua ile :) .:tamam:. acilangul1
 

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Katılım
3 Haziran 2014
Mesajlar
1,608
Tepkime puanı
47
Selamun aleyküm kardeşim; Korkma! evlilik korkulacak kadar kötü değil hatta; birbirini iyice anladıktan sonra, hayatını düzene sokan çok güzel ve insana huzur veren bir kurum evlilik...kzgnn..

Öncelikle şunu söylemeliyim ki; karşındaki eşin, senin aynandır...Burası çok önemli... Neden biliyor musun? erkek- kadın fark etmez! Eğer karşındaki kişinin hareketleri değiştiyse bil ki; ilk sorun SENDEN KAYNAKLANIYOR! Etkiye tepki meselesi....Kim olursa olsun, insanlar üzerinde nasıl bir izlenim bırakırsan öyle tepki alırsın!!dayi;.:

Evliliklerde sorunun altında yatan ana sebep bu! birde Eşlerin birbirinin huylarını yeterince bilmemesi.. Neye nasıl tepki vereceğini önceden kestirememesidir...

Ben yaklaşık 5 yıllık bir evli olarak, bu yukarıdaki sebeplerden ötürü eşimle çok tartıştım.. Hem nişanlıyken, hem evliyken, çok aşırı tartışmalarımız oldu...
Eğer karşındaki kişinin sana; şurada hatalı davranıyorsun dediğinde, onu kale atmaz devam edersen, kendin kaybedersin...
O çünkü; seni sevdiği için, sana bu hareketi yakıştıramadığı için uyarıyordur seni..Bunun bilincinde olmak lazım...EVLİLİKTE EN ÖNEMLİ ŞEYLERDEN BİRİ DE ÜSLUP, KONUŞMA TARZI!
Eşinle konuşurken arkadaşınla konuştuğun gibi konuşamazsın!!

Ben bunları zamanla aştım, bu sitenin, Gönül Sızım ablamın tavsiyeleri de faydalı oldu...Artık her şeyin FARKINDAYIM...:tamam:.
İnsanın kendinin artısıyla, eksisiyle, farkında olması kadar güzel bir şey yokmuş! şimdi eşimle boşa geçen zamanlarıma yanıyorum...O bana çok emek verdi ki bana, Allah razı olsun hiç pes etmedi...Şimdi diyorum kendime; eşimin tek bir gülümsemesi için, onun ağzından çıkacak tek bir kelime için neler yapmam ki...

Tabii güzel kardeşim; evlilik birbirinin kişiliğini öğrendikten sonra, olgun bir şekilde davrandıkça, bir de eşin demeden; sen onun içini okuyup, ihtiyacı olan şeyi yaptıktan sonra mükemmel bir şey! Emin ol sen bunları yapınca; hem onun gözündeki değerin her geçen gün artıyor, hem de senin için yapabileceği o kadar çok şeyi oluyor ki, sen demeden yapıyor!

Evliliğin o kadar güzel yanları var ki; hele kadın için, sığınılacak bir liman kocası! Onun varlığı gölgesi bile yetiyor kardeşim..."Sen başımda oldukça, yanımda oldukça aşamayacağım bir engel yok" diyorsun, o güveni veriyor sana...
Erkek için de hanımı; evinin güzelliği, evinde huzuru ve güveni sağlayan hayat arkadaşı...Acısıyla tatlısıyla hayatı paylaşan dert ortağı, en önemlisi de her daim destekleyen güven veren bir yoldaştır...
Evliliğin EN GÜZEL TARAFI BUNU SÖZLE İFADE EDEMEM! YAŞAYINCA ÖĞRENİLİR BU DUYGU,
ANNE - BABA OLMAK... ÇOCUK SAHİBİ OLMAK BAMBAŞKA BİR ŞEY! TARİFİ İMKANSIZ!!
qqww..k

Güzel kardeşim aklıma gelenler bunlar, daha çok güzellikleri var evliliğin...Dilerim Allah 'tan hala görüştüğün kişiyle, hayırlıysa evlenirsin, bu söylediğim güzellikleri bizzat yaşayarak öğrenirsiniz...Selam ve dua ile..duaa..
 

tozduman

Moderatör
Moderatör
Katılım
2 Şubat 2015
Mesajlar
1,133
Tepkime puanı
8
Canim kardeşim ne güzel Allah gani gani mutluluk huzur hidayet nasip etsin evliliginize. Çok mutlu oldum sizin adınıza :)
Hep şikayet hep şikayet ya hiç mi oluru yok düşünüyordum :)
Aile kiziyim anneme babama bakıp evlilik örneği çok cikaramiyorum.
Annem çok farklı diğer kadınlardan babam çöl farklı diğer babalardan.
Annem hep ibadette ve ayridir yatakları babam ise hep tv de pc de :)
Ileride anneme benzeyecegim sanırım Allah hayirlisini nasip etsin Selam ve dua ile :)
 

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Katılım
3 Haziran 2014
Mesajlar
1,608
Tepkime puanı
47
Sağ olasın Allah razı olsun güzel duaların için.. Aslında, sorun insanın kendinde;
sen kendini DEĞİŞTİRİP, GELİŞTİR 'dikten sonra çözülüyor düğümler...
Bu dediklerimi unutma! yarın evlenince lazım olur benden söylemesi...:):)
 

tozduman

Moderatör
Moderatör
Katılım
2 Şubat 2015
Mesajlar
1,133
Tepkime puanı
8
Peki :)ekranın resimlerini çektim arşiv yaptım çoktan :) söylediğiniz herşey çok değerli benim için. Allah sizden razı olsun Selam ve dua ile kardeşim :)
 

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Katılım
3 Haziran 2014
Mesajlar
1,608
Tepkime puanı
47
He he... :) Ekranın resmini çekmeye gerek yoktu ya neyse..:)
 

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
14 Şubat 2015
Mesajlar
1,502
Tepkime puanı
9
1- Allah'ın emrini yerine getirmenin mutluluğunu yaşarsınız.
2- Peygamber'e tabi olmanın güzelliğini yaşarsınız.
3- Kendinize helal olan sadık ve güvenilir bir dostla beraberce bir hayatı paylaşmanın mutluluğunu yaşarsınız.
4- İfade edilemez derin bir duygunun, derin bir sevginin karşılıklı yaşandığı güzelliği tadarsınız.
5- Yarım olan kalbinizin, sevdiğiniz bir kalple bütünleştiğinin güzelliğini, sevgisini yaşarsınız.
6- Helalinizle, ruhen ve bedenen birlikteliğinizin güzelliğini tatmış olursunuz.
7- Harama meyleden nefsinizi helalle doyurmuş olursunuz.
8- Çocuklarla beraber meyveli ağaç görüntüsü verirsiniz ve bunun sevgisini tadarsınız.
9- Anne, baba ve çocuklarla iç içe olmuş hayatın tatlı hüzünlerini, tatlı sevinçlerini, tatlı güzelliklerini beraberce paylaşır mutlu olursunuz.
10- Torunlarla beraber ailevi çevreyi genişletmenin mutluluğunu yaşarsınız.
11- Erkek, ruhi bir desteğe sahip olmuştur sevinir ve kendini güçlü hisseder, kadın da aynen öyle , o da sadık bir dosta sığınmanın mutluluğunu yaşar.
12- Evlilikte hayat gece ve gündüz bir ve beraber yaşanır ve kuşanılır. Karı koca bunun güzelliğinde kelebekler gibi hafif olurlar. vs...
 
Üst Alt