İçimden geldiği gibi...(Ab-ı Hayat)

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Korkularım var, yüzleşmekten korktuğum!
Umutlarım var, yarım yamalak biraz da nasırlı!
Tövbelerim var, bir daha yapmam deyip te, ardıma bile bakmadığım...
Yıkılan hayallerim var, sonunun ne olacağını kestiremediğim..
En zoru da "zorunluluk"larım var, kendim için olmasa da! canımın yarısı için yapmak zorunda olduğum..

Bazen, başımda o eski deli fırtınalar esiyor yine, kendime diyorum ki; eğer evladım olmasa başımdaki o fırtınaya takılır da giderdim beni götürdüğü yere kadar...Ama nerdeee? o deli, fırtınalı hallerim artık biraz daha temkinli hareket etmek zorunda! yoksa hem kendini yakacak, hem de ciğerinin yarısını......Uzgunnn

gülcem

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Hayırdır Abı hayat kardeşim çok karamsar gördüm seni.Herzaman burda birçok kişiye pozitif enerji yayan,düşüncelerinle burda herkeze katkıda bulunmaya çalışan değerli birisin.Yazını okuyunca inan çok üzüldüm.Sen güçlü birisin,dahası çok güçlü bir annesin.İşallah sorunun her neyse en kısa sürede Allahın izniyle hayırlısıyla halolur.Allah yar ve yardımcın olsun...

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Allah razı olsun Gülcem kardeşim, her zamanki durumlarım, ailevi meseleler...
Hani bazen insanın içi içine dar gelir de ruhunu bir şey sıkar ya, öyle bir oldum ki! bir dağ yamacına çıkıp avaz avaz bağırasım var! oluyor bazen ruhumun çok sıkıldığı..
Her zaman bir olmuyor kardeşim, dediğin gibi her şeye olumlu yönden bakmaya gayret ediyorum ama insanın içinde biriktirdiği umutları da var, bunları en yakınındaki görmemeye çalıştı mı! o zaman karamsarlığa itiyor olumsuz düşünceler...
Ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin!atasözü'yle hareket ediyorum, şu an da deveyi güdebildiğim kadar güdecem ama, bakalım nereye kadar? hep duacıyım, bir gün umduklarımın gerçekleşeceğine dair umutluyum...

İnşallah umduklarıma nail olurum bir şeyler bitmeden!
Rabbim her şeyin hayırlısını nasip etsin bizlere, bize sadece sabretmek düşüyor kardeşim, bekleyip göreceğiz Allah'ın izniyle, sağol halimi-hatırımı sorduğun için güzel kardeşim...

Allah yar ve yardımcın olsun duaların da beni de unutma olur mu?...:)

gülcem

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah senden de razı olsun.Dün okudum cevabını ama işim olduğu için cevap yazamadan çıktım forumdan.Emin ol dualarımda yer alıyosun.Dün namaz kıldıktan sonra bugün de kuran okuduktan sonra Allah tarafından hatırlatıldın ve duamda yer aldın Allah kabul ederse işallah.Kalbi temiz birisin ki bu yoğunluğumda Allah aklıma düşürdü de hatırlayıp dua aldın.Kimsenin bir günü bir gününe denk değil.Emin ol bende bikaç sıkıntıyla baş etmeye çalışıyorum.Rabbimin verdiği sabır olmasa kafa çoktan gidikti.Çok şükür ki Rabbime beni ona iman edip sabreden kullarından eyledi çok şükür.Sende öylesin şükür imanlı Allaha kalbini dayayan birisin.Buna sahip olmayan nice insanlarvar,şükür ki bizim Rabbimiz var.Sen sabret kardeşim Yaradan sana da işallah bana da :) hayırlı bir kapı açacaktır. Allahım huzuru, sağlığı,saygıyı ve sevgiyi ailenden esirgemesin işallah.Bende senin dualarına talibim dualarda buluşmak dileğiyle Allaha emanet.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Dertler, hüzünler de gereklidir onlar bir anlamda mutluluğun da, huzurun da kamçılarıdır...

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Allah senden de razı olsun.Dün okudum cevabını ama işim olduğu için cevap yazamadan çıktım forumdan.Emin ol dualarımda yer alıyosun.Dün namaz kıldıktan sonra bugün de kuran okuduktan sonra Allah tarafından hatırlatıldın ve duamda yer aldın Allah kabul ederse işallah.Kalbi temiz birisin ki bu yoğunluğumda Allah aklıma düşürdü de hatırlayıp dua aldın.Kimsenin bir günü bir gününe denk değil.Emin ol bende bikaç sıkıntıyla baş etmeye çalışıyorum.Rabbimin verdiği sabır olmasa kafa çoktan gidikti.Çok şükür ki Rabbime beni ona iman edip sabreden kullarından eyledi çok şükür.Sende öylesin şükür imanlı Allaha kalbini dayayan birisin.Buna sahip olmayan nice insanlarvar,şükür ki bizim Rabbimiz var.Sen sabret kardeşim Yaradan sana da işallah bana da :) hayırlı bir kapı açacaktır. Allahım huzuru, sağlığı,saygıyı ve sevgiyi ailenden esirgemesin işallah.Bende senin dualarına talibim dualarda buluşmak dileğiyle Allaha emanet.
Rabbim hepimizi yolundan ayırmasın kardeşim...:tamam:.
Çok sevindim! rabbim beni demek ki seviyor; onca hatama kusuruma günahıma rağmen! senin aklına getirdi beni, dua almama vesile eyledi seni...Çok şükür! yüreğime su serptin Allah senden hem bu dünyada, hem öbür dünyada razı olsun beni nasıl sevindirdiğini, umutlandırdığını tahmin bile edemezsin kardeşim....:tamam:.
Her zaman dualarımda olacaksın, rabbim tüm sıkıntılarını gidersin inşallah....Amin...duaa..

Dertler, hüzünler de gereklidir onlar bir anlamda mutluluğun da, huzurun da kamçılarıdır...

Eyvallah! İhvan abi, bugün aklıma ne geldi biliyor musun? hani Kuran-ı kerim de;"rabbin sizi temizlemeye çalışıyor" diye bir ayet vardı...Bu başıma gelen sıkıntılar da beni temizliyor, arındırıyor, özüme döndürüyor! İşte o geldi aklıma, bugünlerde moralmen çok kötüyüm tüm sorunlar, sıkıntılar üst üste gelmeye başladı! ben de döndüm kendime baktım ve ne gördüm? ben bu sıralar çok şükürsüzmüşüm rabbimden uzaklaşıp, gaflete düşmüşüm işte bunlar yüzünden rabbim beni kendine döndürmek için sıkıntı, stres veriyor, uyan diyor bana gaflet uykusundan uyan!!!hmmnn

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Bazen "SUSMAK" konuşmaktan çok şey anlatır, Anlayana!!

Sus ki, gözlerin anlatsın yaşadıklarını,
Sus ki, Rabbin konuşsun konuştursun vicdanları!

Müslüman

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
bütün mesajlarimiz kontrole mi tabi?

sofi1

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Bazen "SUSMAK" konuşmaktan çok şey anlatır, Anlayana!!

Sus ki, gözlerin anlatsın yaşadıklarını,
Sus ki, Rabbin konuşsun konuştursun vicdanları!

Gerek yok her sözü, laf ile beyana,Bir bakış bin söz eder, bakıştan anlayana...
Hz.Mevlana

gülcem

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Rabbim hepimizi yolundan ayırmasın kardeşim...:tamam:.
Çok sevindim! rabbim beni demek ki seviyor; onca hatama kusuruma günahıma rağmen! senin aklına getirdi beni, dua almama vesile eyledi seni...Çok şükür! yüreğime su serptin Allah senden hem bu dünyada, hem öbür dünyada razı olsun beni nasıl sevindirdiğini, umutlandırdığını tahmin bile edemezsin kardeşim....:tamam:.
Her zaman dualarımda olacaksın, rabbim tüm sıkıntılarını gidersin inşallah....Amin...duaa..

Amin inşallah Allah razı olsun.Sende her zaman dualarımdasın inşallah.Daha öncede Tolunay kardeşimiz vardı sıkıntısını paylaşıp dua istemişti.Oda Allah tarafından aklıma gelir dururdu dualarımda yer alırdı tıpkı sen de olduğu gibi.Rabbim onu feraha çıkardığı gibi seni de çıkarır inşallah. Dahası hepimiz günahkarız günahsız kul mu var ama Yaradan kullarına kendilerinden daha merhametlidir ve tüm kullarını seviyor.İnşallah biz bu merhamete sevgiye layık kullardan oluruz.İnanarak sabretmeye devam kardeşim brrvo Allah her daim yar ve yardımcın olsun...

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Ben çok değiştim biliyor musun anne?

Değişmek zorunda kaldım! bu yalan dünyanın sahte, maskeli insanları değiştirdi beni!
Artık özverili halim yaralandı yaralandı, kanadı, en sonunda kırılma noktasından kırıldı!

İçimdeki çocuk ruhum sayesinde herkesi iyi niyetli, gönlü güzel sanırdım.. Sen söyle anne! gönlü güzel olanın ağzından sevdiğine kötü, ağır bir söz çıkar mı? söylemeye kalksa bile kendini frenlemez mi?

Bir şeyler eksik, bir şeyler de haddinden fazla!
Ben sevdiklerime haddinden fazla değer verip şımartmışım demek ki! her sözü mübah sayıp, gelişi güzel savuruyorlar!

Ama artık yok öyle yağma! ben de hayata çocuk saflığında bakmıyorum, daha dikkatli ve olgun bir kişi gibi herkesten gelecek olan yanlışlara hazırlıklı olarak bakıyorum hayata!

Başıma bir olumsuzluk geldiğinde hayal kırıklığı yaşamıyorum artık, daha dur! neler göreceksin bu hayatta diyorum kendime, en kötüsüne hazırlıyorum belki de yüreğimi.......

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
'' bugün aklıma ne geldi biliyor musun? hani Kuran-ı kerim de;"rabbin sizi temizlemeye çalışıyor" diye bir ayet vardı...Bu başıma gelen sıkıntılar da beni temizliyor, arındırıyor, özüme döndürüyor! İşte o geldi aklıma, bugünlerde moralmen çok kötüyüm tüm sorunlar, sıkıntılar üst üste gelmeye başladı! ben de döndüm kendime baktım ve ne gördüm? ben bu sıralar çok şükürsüzmüşüm rabbimden uzaklaşıp, gaflete düşmüşüm işte bunlar yüzünden rabbim beni kendine döndürmek için sıkıntı, stres veriyor, uyan diyor bana gaflet uykusundan uyan!!!''

Yaradan kulu çeşitli şekillerde ve sebeplerle sınav eder.Sevdiği kulu kendine kulluğu unutunca kulluğunu ve kendini hatırlatmak için bir şeyleri vesile eyler, bunlar genelde kulun yüreğine değen sebeplerdir ki kul dünyaya gelme amacına Allah cc kulluğa yönelsin, kendini yaratan ve nimeti vereni hatırlasın diye... Elhamdülillah ki sen hatırlayanlardan ve hatanı kabul edip yanlışından dönen Rabbimin sevdiği kullardansın emoş kardeşim ne mutlu sana düşünsene isyan edip zararına zarar ekleyenler den olsaydın ne olurdu?Yaradanın kuluna verdiği en büyük nimet kendini bildirmesi dünyaya gelme amacımızı bildirmesidir.Ne mutlu bu hikmetlere nail olan kullara....

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Sağ olasın Hümeyra ablam, güzel şeyler söylemişsin ama ben bunları haketmiyorum belki de zamanla hak etmem gerekecek!
Daha çok ödün vermem gerek benliğimden, daha çok sınava tabi olmam gerek belki de! gönül sızım ablamın dediği gibi; "ah gönül sızım" demek için gönlünün ta derinden sızım sızım sızlaması gerekiyor! bunu bir kez daha anladım hem de en çok sevdiklerinden anlıyor insan bunu...

Yaradan, sadece imtihan etmiyor ki bizleri, yeri geliyor öyle bir şey fark ettiriyor ki, sanki üzerine kaynar sular boşalmış gibi oluyor insan! Sadece gözünle değil gönül gözünle, tüm hücrende hissediyor, farkediyorsun olanları...Bir dahakine dikkatli, bir o kadar da temkinli olmak zorunda kalıyorsun..
Allah sonumuzu hayr etsin...

Hayırlı akşamlar...

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Sen de biriktirdiklerim var hayat!

En başında ne isem, şimdi de "o" yum!....
Sen, her ne kadar da tesir altına almaya çalışsan da beni..
Unutma,ben yeniden doğarım, tıpkı ilk doğduğum gibi!

Pes etmek yok! bu dünya mücadele dünyası,
Ne kadar yenilsen de, bir o kadar da güçleneceksin,
Bakma! yoluna taş koyanlara, aldırma hileli oyunlara,
Sen yine de doğru bildiğinden şaşmayıp,
HAK yolundan ayrılmayacaksın!

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Sana söylediklerimi dinlemiyorsun, duymuyorsun,
Dinleme bırak!

Vicdan insanın aynasıdır, ne kadar kaçarsan kaç! vicdanına bakınca hep kendini görürsün, doğrularını da, yanlışlarını da..

İnsanın en iyi mahkemesi vicdanıdır!
O mahkemede hür müsün? sen ona bak!

gülcem

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm abı hayat kardeşim.Nasıl olduğunu merak ettim umarım daha iyisindir.Sen de burdaki herkeste dualarımdasınız.Rabbim taşıyamıyacak yükü bize vermesin işallah.Allah yar ve yardımcımız olsun.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Aleyküm selam kardeşim, Allah razı olsun daha iyi olmaya gayret ediyorum...Her gün biraz daha imtihanın içinde olduğumun bilince olarak hareket edip, rabbimin kaderinden razı olmaya çalışıyorum...
Düşüncelerimi, bakış açımı, geliştirmeye şükrümü çoğaltmaya uğraşıyorum...
Allah dualarını kabul ediyor, birbirimize duada bulunmaya devam edelim inşallah, böylece daha çabuk atlatıyoruz her şeyi...
Allah'a emanet ol canım kardeşim...:)

gülcem

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm selam kardeşim, Allah razı olsun daha iyi olmaya gayret ediyorum...Her gün biraz daha imtihanın içinde olduğumun bilince olarak hareket edip, rabbimin kaderinden razı olmaya çalışıyorum...
Düşüncelerimi, bakış açımı, geliştirmeye şükrümü çoğaltmaya uğraşıyorum...
Allah dualarını kabul ediyor, birbirimize duada bulunmaya devam edelim inşallah, böylece daha çabuk atlatıyoruz her şeyi...
Allah'a emanet ol canım kardeşim...:)

Selamün aleyküm abı hayat.Demişin ya duaların kabul oluyor die işallah ben de inanıyorum öyle olduğuna ama inan bana Allahın sevdiği kullarındansın ki Rabbim namazlarımdan sonra her duaya oturduğumda seni bişekilde hatırlatıyor bana.Sıkıntın her neyse Rabbin seni kendine yakınlaştırmak için vesile kılıyor bence.Sende demişin ya şükrümü çoğaltmaya çalışıyorum işte mesele burda bence.Ben inanıyorum senin için gelecek çok daha hayırlı kapılarla aralanacak işallah.Kalbinin güzelliğini temizliğini burda yazdığın yazılarda bile görmek mümkün oldu.Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim...

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Aleyküm selam kardeşim, duaların kabul olduğu bu mübarek zilhicce aynında devam edelim duaya! ben de sana büyük dua edicem.. inşallah rabbim hayır kapılarını sonuna kadar açsın hepimize....Rabbim Razı olsun kardeşim..

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Beni tanıdığını söylüyorsun ya hani.......

Bir çay içimlik uğradım mı soframa?
İki çift laf edelim diye uğradın mı gönül haneme?
İçten gelen sözlerimi dinledin mi can kulağıyla?
Sevdin mi benim gibi için acısa da! yana yıkıla?

Bunlara yoksa eğer samimi bir cevabın, boşuna kürek çekmişiz batacağını bildiğimiz halde o gemide....

Üst Alt