Perde

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selam güzel insanlar. Bu gün düşündüklerimle. Düşlere yaptığım yolculuğumdan 1-ci perdeyi sizlere açıyorum. Yıllarca zair ve batin ilminden yürüyen alimlerin sohpet ve muhabbetlerinde kendime hep şu soruyu sordum . Ben neredeyim burası nere . Uzun yıllar yaptığım ilmi çabalarımda bedenin sırrında sırrıl kuddüs . Ruhun sırrında ise ruhul kuddüs . Ruhun hakikatını düşünmüş .ilahilik ,rabbanili, ve rahman esmasının hakikatına yolculuklar yaptım . Kader beni nübüveti velayetin son kapısı hz muhammed efendimizin kemalatıyla. Hz cebrailin hakikatı ile idrak noktasına vardığımı . O mekana zatının ehadiyet otağı olduğunu idrak ettim. şimdi o bahçede hicabullah hırkası giydirilip geri dönüp baktığımda .toprak,hava ,su, ateş, nebadat ,hayvanat, cemadat ,cenin ,cin, ruhu insan olarak geçtiğim habersiz mekanları bu gün idrak ederek seyri sulük etmek hakikatına erdim. Bu hakikatlara ererken beden arzımda hz adem alihisselamdan hz muhammed efendimize kadar bedenimdeki bütün peygamberlerin makamlarını ve beden arzımda bulunan kavimlerinin bedenimdeki mülkü ele geçirmek için yapılan savaşlara azalarımda şahid oldum. şimdi vardığımız menzilde cebrail alihisselam ile zatının arasında idrakımıza gelen soru şudurki. Biz anne rahmine geldiğimizde . Zatımın adem olan babamın aklında mevcud olduğum .bu mevcudiyetim allahu alemde cüz olan babama gelmeden evvel allahın nevsinin sureti vahdette var oluşumdu. Ama bu hakikatla bana sadece yaradılış fıtratımı öğrenme idrakı içinde olduğumu gördüm . şimdi ise benim kalbimdeki soru kainatta bir cüz olan sırtında hz adem hırkası olan babamın aklına gelmeden evvel bulunduğum mekan nere . Eyer konu bedenim olsa idi vahdet diye bilirdik doğru cevap . Ama konu ruh olunca .akıl yahut cebrail adı verilen girdiği her kaba göre suret giyip . Girdiği surette o mülkü hükmü altına alan dilerse solda ruhu hayvaniye denizine götüren . Dilerse sağda ruhu insaniyette hakikata erdiren bu güce yaptığım yolculukta adem olan babamın aklına gelmeden evvel . Kül olan allahın aklında . Mevcudiyetim vardı . Var olan o mevcudiyetim onun arşında sırdı . Ben arza davet edildiğimde dönüş yolunu bilmediğim için . Ağmada olan zatım .bu gün arşında sırda olan varlığımı yada ölümsüzlüğümü idrak edebilmek için mekan kapısı hz adem ve kader kapısı hz havvayı geçip . Ruhumun suret giymeden evvelki saf ve hanif olan haline yolculuğuma devam ediyorum. Biraz yüksek sesle düşündüm inşallah düşünce ve müşahadelerimde sizlere faydalı olurum

tüm yazılarım alıntı değildir.

Üst Alt