Psikotik ve anti-depresan ilaçlardaki büyük tehlike

Kayıtlıüye

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Psikotik ilaçlar ve antidepresanlar,ilaç kullanımı terk edildikten sonra ilerleyerek geri dönüyor.Psikotik bir ilaç bırakıldıktan sonra üç kat artarak geri dönüyor. Yani örneğin 1mg dozla beyin ilk etapta uyuşurken, ilaç bırakıldıktan sonra ilerleyip, ilacın en yüksek dozu olan 6 mg ile bile uyuşmuyor. Anti-depresan ilaç ise,iyileşmeden bırakıldıktan sonra, 5 kat artarak geri dönüyor. 20 mg ilaç dozu beyni uyuştururken, ilacın 60 mg'lık dozu beyni uyuşturamıyor. Yani bu ilaçlar iyileşmeden bırakılırsa, büyük zararlara uğratabilir.

Akliselim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Bence bu ilaclari cok mecbur kalmadikca kullanmamak gerek. Sahsen bazi konularda kendimi cok caresiz ve berbat hissetsem de kullanmamak icin direniyorum.

Kayıtlıüye

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Bizden farklı boyutlarda yaşayan varlıkların ses veya düşünceleri hissedilmeye başlıyor büyük ihtimalle. Hastalık bir kez ilerlerse mecburen ilaç kullanılır. Daha önce kullanmayanlar kullanmasa daha iyi. Bir kez başlayıp ilaca sonra bırakınca ilerleme oluyor. Tabi iyileşmeden bırakmamak gerekli.

Dexies

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
hastalığım kaynaklı bu ilaçları kullanıyorum defalarca kez bırakıp ilaçsız iyi olmak için gayret göstersemde her defasında ilaca dönmek mecburiyetinde kaldım. açıkcası çok iyi geliyor ilaçlar ağırlık ve uyku yapması dışında ama ben ömür boyunca ilaca mahkum olmak istemiyorum ilaçsızda iyi olan normal yaşayan insanlar gibi olmak istiyorum

Kayıtlıüye

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Ilaç kullanmayan insan olmak daha iyi ama ilaçta şifa veriyor neticede. Hâlinden çok şikayetçi olmamak gerekir. Ilaç kullandığın sürece hakkında verilmiş olan hüküme razı olman gerekir. Ilaç kullanmadan iyi olmak kadere bağlı bir şey. Bir kaderden bir başka kadere insan kaçar bazen. Kaderde olması gerekli. Dua ile bazen kaderin değiştiği oluyor. Yada başka bir kadere kaçarak bazen olabiliyor böyle şeyler. Olmazsa ,Allah'ın hükmüne razı olmak dışında yapacak bir şey yok.

Kayıtlıüye

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Şizofren ilacı aniden kesilirse üç kat güçlenerek,aleksitimi hastalığına dönüşüyor. Yani duygu durumu bozuk iken, duygular yok oluyor.

Üst Alt