Turi Sina

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Külli aklın. arşından arza inişinin hakikatında vahiy vardır. O vahiyin ruhani adı cebraildir. Cebrail rahman esmasına tecelli olduğunda Allah lafzı 99 esmaya bölünür. Her esmanın hakikatinde zatının ehadiyesi mevcuttur. Rahman esması insana tecelli olduğunda rabbaniyeti zuhur eder. Allahın arşında korunan ve zatı ilahiyesinin tecellisine mazhar olan levhi mahvuz adı verilen o levhin hakikatı insanın cemalidir. Esmalarını rabaniyetinde melekütül alemi ile sıfatlandırarak. O sıfatlara Cebrail ile suret giydirip nevsül emirde künfeyekün “ol” emri ile mülkünde hükmeden Hz Allahtır. İnna şanike hüvel ebter.O zatın abdiyetinin ehadiyesinde zuhuru Allahın şanındandır. Sadakallahülazim.

bedir muhammed ali bin la

tüm yazılarım alıntı değildir

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah RAZI olsun mubarek!Külli aklın. arşından arza inişinin hakikatında vahiy vardır..amenna ve sadakna!
sadece su gunlerde..is yerimdeki bazi sorunlar..ve Hayirli bir kararin esigindeyim ve kendime ve kainatta devamli bir yolculuk icindeyim..
yoksa muhterem yazdiklariniz gercekten cok guzel....
yazdiklariniz sayesinde kendi özüm ile yüzleşip Vicdan aynamdan bakip ;ve hakikatları seyri sülük etmemi sagliyorsunuz..
Benim gibi basit bir cobani..alip taa nerelere goturuyorsunuz.. ahh bir bilseniz..

Dünya Hikmet yurdudur. Hikmeti oluşlarıyla seyreden hikmeti okuyan, hikmete tabidir...yani her olayin bir de hikmet penceresinden bakmayi seviyorum..
bu dünyada oluşan her şey, kendinden evvelki sebepler etkisiyle yönünü bulur…
Siz de masallah yazinlariniz da hep Ezelden ebede bizleri yolculuk yaptiriyor aradaki perdeleri kaldiriyorsunuz!

Allâh hükmedenlerin en mükemmel hükmedeni değil mi?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Turi sina bir dağdırki. Akıl ve nefis sahibi olan insanın idrak kapıları açılarak. Dimağ adı verilen his ve ateş aleminin toplanıp suret giydirildiği, kaderlerin yazılıp mülk alemine davet edilen insanın, besmele kapısında, El kuddüs esmasında hakikata erdirilişidir....

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Dünya Hikmet yurdudur. Hikmeti oluşlarıyla seyreden hikmeti okuyan, hikmete tabidir...yani her olayin bir de hikmet penceresinden bakmayi seviyorum..Bugun burada hava cook hos!hafif ruzgarli..gunes ile bulut arasi gidip geliyor..Arka bahcemdeki meyve agaclari hep cicek acmis.. erikler beyaz.. kirazlar penbe..cook hoos penbe ve beyazlar icinde sanki bir Cennet bahcesi..yemegimi de alip arka bahceye ciktim.. sanki istanbul sahilinde ruzgar beni anne gibi oksuyordu..o An bir sey dikkatimi cekti..erik agacinin cicekleri arasinda sayisizca kelebek vardi.. belki de 50 ye yakin! ama hepsi siyah ve kahverengi benekli hepsi bir agacda ne yapiyordu acaba?Yagmur firtinasi mi geliyordu?kelebeklerinin işitme ve koku alma duyuları da çok hassastır..neyin kokusunu veya sesini almislardi ki?bende agaci hafifce salladim ki O kelebeklerin O agacda ne yaptiklarini ogrenmeliydim..Sallayinca hepsi uctu sadece tek bir tanesi kaldi..O niye kacmamisti ki?iyice dikkat ettigimde iki ince dal arasinda takilmis oldugunu fark ettim..demek ki onca kelebek bir kelebegi kurtarmak icin birlik ve beraberlik icinde calisiyordu..ama onu kurtarmaya calissam o kadar ince ve narin ki ayni gelincik gibi elimde kalirdi.. yani yardim edeyim derken O guzel kelebege zarar verebilirdim..gittim komurlukten uzun makas alip o ince dallari kestim ki ayrilsinlar diye.. ve agac dallari acilinca kelebek de ucmaya basladi..aman Allahim bu hayvan dedigimiz kelebekler bile dostlugu, vefayi, kardesligi biliyor du ya Bizler?kendini bilen,kendini görürür...kendinde ,kendini keşfeden Kainatti keşfedermis...HER SESTE SEN,HER OLUŞTA SEN....HER GÖRÜŞTE SEN...YA_HU CC.

Üst Alt